Wszyscy znamy to uczucie. Jesteś w sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz. Masz małego hatchbacka. Płytki mocujesz z tyłu. Po przewiezieniu kilku pudeł tylny zderzak uderza w asfalt. Przednia część opada. To oczywiste. Tylne zawieszenie jest przeciążone.
Twoje małe samochody nie są zaprojektowane do przenoszenia tak dużej masy.
Może masz SUV-a lub pickupa. Oczywiście potrzeba więcej płytek, aby załadować te ciężarówki. Są przeznaczone do przenoszenia większej ilości rzeczy. Ale jeśli załadujesz je za dużo, nadal będziesz widzieć ugięcie tylnego końca.
Teraz wyobraź sobie samochód kempingowy. Zainstaluj te same skrzynki na płytki w dużym kamperze klasy A. Nie zauważysz różnicy. Jeśli nie zajrzysz do środka, nie wiesz, jakie jest ciężkie. Duże samochody kempingowe są zaprojektowane tak, aby przewozić duży ładunek. Zawieszenie prawie nie narzeka, nawet przy meblach, sprzęcie, telewizorze i pomieszczeniu pełnym ludzi.
Ale tu jest problem. Po czym poznajesz, że przekroczyłeś granicę? Kiedy „podróżowanie z pełnym obciążeniem” staje się „niebezpiecznie przeciążeniem”?
Krótko mówiąc, jest to nośność.
Długa odpowiedź wymaga odrobiny matematyki. Trzeba znać konkretne definicje. Pozostaje tylko kalkulacja.
„Nigdy nie przekraczaj CCC pojazdu kempingowego. Potraktuj to jako sztywny limit ze względu na swoje bezpieczeństwo.”
Obliczenia nośności
Aby określić ładowność, zacznij od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR). Numer ten jest wydrukowany na naklejce wewnątrz ościeżnicy. Jest to maksymalna masa całkowita, jaką według producenta można bezpiecznie przewozić w pojeździe.
Odejmij od tego wszystko, co jest już w pojeździe.
Oto zestawienie z hipotetycznym przykładem:
-
Zacznij od DMC : Załóżmy, że Twój samochód kempingowy waży 20 000 funtów.
-
Minus masa własna (UVW) : Jest to masa przyczepy kempingowej w stanie, w jakim została wyprodukowana przez producenta. Całkowicie zalany paliwem, płynem niezamarzającym i olejem. To „wyklucza” ładunek, pasażerów i słodką wodę.
-
Przykład UVW : 14 500 funtów.
-
Zmniejsz wagę podkładu (SCWR) : Jest to maksymalna waga, jaką może unieść jedna osoba. Formuła jest prosta. 154 GBP za miejsce do spania.
-
Przykład : 6 podkładów x 154 funty = 924 funty.
-
Odejmij wagę propanu : Gaz płynny (LPG) waży 4,2 funta na galon.
-
Przykład : 12-litrowy zbiornik waży 50,4 funta.
-
** Minus masa świeżej wody**: Woda waży 8,3 funta na galon.
- Przykład : 25-litrowy zbiornik świeżej wody waży 207,5 funta.
Teraz policzmy:
20 000 (całkowita masa pojazdu)
– 14500 (UVW)
– 924 (SCWR)
– 50,4 (LPG)
– 207,5 (woda słodka)
= 4318,1 funta
To 4318,1 funta to nośność.
Jest to maksymalna waga, jaką można dodać. Obejmuje to bagaż podręczny, sprzęt, żywność, zwierzęta i inną niepotrzebną wodę. Przekroczenie tej wartości przekracza bezpieczne granice ustalone przez producenta. Istnieje ryzyko przebicia opony, awarii hamulców i uszkodzenia zawieszenia.
Gdzie znaleźć dane techniczne
Jeśli chcesz poznać dokładny CCC, masz dwie możliwości.
Najpierw skontaktujmy się z producentem. Mają takie informacje.
Po drugie, przeszukaj Internet. Większość głównych producentów publikuje w Internecie dane dotyczące GVWR, UVW i innych. Liczby te można znaleźć, wyszukując konkretny rok modelowy i poziom wyposażenia.
Istnieją również zasoby stron trzecich. Niektóre tabele podają udźwig według marki i modelu. Są one zwykle podawane w stopach sześciennych i mogą pomóc w zaplanowaniu objętości, chociaż waga jest ważnym czynnikiem bezpieczeństwa.
Lista ogólnych danych technicznych i nośności pojazdów
Różne pojazdy mają zupełnie inne możliwości przechowywania. Jeśli kupujesz samochód osobowy lub ciężarowy, znajomość ładowności pomoże Ci zaplanować podróż.
Ładowność Acury
Oferta Acura jest obszerna. MDX to praktyczny samochód z dużą ilością miejsca. TL i TSX to mniejsze sedany.
| Rok | Model | Pojemność (ft3) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 81,5 |
| 2006 | RL | 13.1 |
| 2006 | RSX | 25,3 |
| 2006 | TL | 12,5 |
| 2006 | TSX | 13,2 |
| 2007 | MDX | 83,5 |
| 2007 | RDX | 60,6 |
| 2007 | TL | 12,5 |
| 2007 | TSX | 13,2 |
| 2008 | MDX | 83,5 |
| 2008 | RL | 13.1 |
| 2008 | RSX | 60,6 |
| 2008 | TL | 12,5 |
| 2008 | TSX | 13,2 |
| 2009 | MDX | 83,5 |
| 2009 | RL | 13.1 |
| 2009 | RSX | 60,6 |
| 2009 | TSX | 12,6 |
Części Acury:
– GVWR Acura
-GAWR Acura
– GCWR Acura
– Waga Acura bez obciążenia
– Ładunek Acury
– Uciąg Acury
Ładowność Audi
Sprzedaż Audi jest zazwyczaj niska. Q7 i A3 są bardziej praktyczne. R8? Niedobrze.
vn3dxmp2gzllrtbjs35z
Sprzedaż luksusowych samochodów General Motors
Strategia sprzedaży Buicka jest bardzo prosta. Jeśli potrzebujesz miejsca, kup większego SUV-a. Terraza z 2006 roku oferowała 136,5 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej, co czyniło ją najprzestronniejszym pojazdem swoich czasów. Rendezvous nie był daleko w tyle przy pojemności 108,9 stóp sześciennych? Tak naprawdę nie wielu z nich zostało zwolnionych. LaCrosse i Lucerna oferowały odpowiednio zaledwie 16 i 17 stóp sześciennych powierzchni. To ledwo wystarcza na torbę golfową i kilka kijów.
Kiedy Rainier przybył na miejsce, dodał do całkowitej pojemności 80,1 stóp sześciennych. Był to średniej wielkości SUV z osobowością. Do 2007 roku Buick zaprzestał produkcji Rendezvous i Terraza, zastępując je modelem Enclave. Enklawa 2008 oferowała 116,2 stóp sześciennych przestrzeni. W 2009 roku liczba ta spadła nieznacznie do 115 stóp sześciennych, ale nadal była dobra. Jednak pojemność sedanów wynosiła tylko 16 i 17 stóp sześciennych. Nic nowego. Załadunek bagażnika sedana Buick może być wyzwaniem.
Cadillac podąża inną drogą. Luksus niekoniecznie oznacza dużą przestrzeń, ale często oznacza skalę. Escalade jest królem tego segmentu. W 2006 roku standardowa przestrzeń ładunkowa wynosiła 104,6 stóp sześciennych. Do 2007 roku liczba ta wzrosła do 108,9 stóp sześciennych. Zaktualizowana wersja ESV okazała się monstrualna, zaczynając od 131,6 stóp sześciennych w 2006 r. i wzrastając do 137,4 stóp sześciennych w 2007 r. W 2009 r. wskaźnik pozostał stabilny.
Sedany są małe. CTS ma pojemność 12,5 stóp sześciennych. W wersji V8 nie ma dodatkowej przestrzeni bagażowej. DTS jest nieco bardziej hojny i ma 18,8 stóp sześciennych. Liczby STS i STS-V są takie same: 13,8 stóp sześciennych. XLR to roadster. Pojemność jego bagażnika wynosi 11,6 stóp sześciennych. Nie nadaje się do akcesoriów plażowych.
Chevrolet jest bestsellerem. Wszystko jest proste i jasne. Ten ekspresowy van przypomina cegłę na kołach i oferuje przestrzeń o pojemności 225,1 stóp sześciennych. Od 2006 do 2009 roku nic się nie zmieniło. Jeśli potrzebujesz przewieźć zapasy, jest to najlepsza opcja dla Ciebie. Odbiór Silverado? Brak danych liczbowych. GM po prostu nie publikował ich od lat.
W segmencie crossoverów i SUV-ów Suburban stanowi punkt odniesienia. Do 2007 roku jego pojemność wynosiła 137,4 stóp sześciennych. Tahoe jest nieco mniejszy i ma 108,9 stóp sześciennych. TrailBlazer plasuje się pośrodku z pojemnością 80,1 stóp sześciennych. HHR to hatchback w stylu retro. W 2006 roku miał pojemność 63,1 stóp sześciennych. Następnie liczba ta spadła do 57,7 stóp sześciennych. Wersja panelowa nadal ma pojemność 62,7 stóp sześciennych.
Malibu MAXX to dziwny słabszy model. W 2006 roku jego pojemność wynosiła 41 stóp sześciennych. Standardowe Malibu ma ładowność 15,4 stóp sześciennych. Traverse został wprowadzony na rynek w 2009 roku i oferuje 117,5 stóp sześciennych przestrzeni. Coś dużego.
Samochody użytkowe Chrysler i Dodge
Chrysler jest mocny w segmencie minivanów. Town & Country jest liderem na rynku. W 2006 roku jego pojemność wynosiła 146,7 stóp sześciennych. W 2007 roku liczba ta nieznacznie spadła do 144 stóp sześciennych, a w latach 2008 i 2009 wynosiła 143,8 stóp sześciennych. Wciąż ogromny wolumen. PT Cruiser to niezwykły, ale funkcjonalny pojazd. W 2006 roku jego pojemność wynosiła 92,2 stóp sześciennych. Następnie w 2007 r. spadła do 62,7 stóp sześciennych i pozostała na tym poziomie. Pojemność Pacifica rozpoczęła się od 62,7 stóp sześciennych i w 2007 r. wzrosła do 92,2 stóp sześciennych. Następnie wskaźnik ponownie spadł.
Sedany są małe. Modele 300 i 300C mają pojemność 15,6 stóp sześciennych. W 2008 r. wzrosła do 17,2 stóp sześciennych, ale następnie spadła do 15,6. Sebring jest jeszcze mniejszy i ma pojemność 11,3 i 13,6 stóp sześciennych. SUV Aspen oferuje 102,4 stóp sześciennych przestrzeni. Nie zmienił się. To samo tyczy się hybrydowej wersji Aspena.
Dodge podbił rynek minivanów swoim Grand Caravan. Oferował 167,9 stóp sześciennych w latach 2006 i 2007, spadając do 144,3 stóp sześciennych w latach 2008 i 2009. R/V ma podobną pojemność wynoszącą 142,3 stóp sześciennych. Samochody dostawcze Sprinter to ogromny segment rynku. W 2006 roku 2500 ciężarówek miało ładowność 321 stóp sześciennych. Następnie liczba ta spadła do 141,3 stóp sześciennych. W 2006 roku liczba miejsc w furgonetkach wzrosła do 247, a następnie w modelu 3500 do 318 i 371 miejsc.
Ta ciężarówka nie ma opublikowanego standardowego numeru modelu. Pojemność Ram 1500, 2500 i 3500 przez kilka lat wynosiła 41 stóp sześciennych. Dakota nie ma numeru. Durango ma pojemność 102,4 stóp sześciennych. Nie zmieniła się. Nitro ma pojemność 75,6 stóp sześciennych. Magnum to samochód typu muscle car. Jego pojemność wynosi 71,6 stóp sześciennych. Charger i Challenger mają wspólną pojemność 16,2 stóp sześciennych. Ciężarówki Ram są małe. W 2006 roku liczba ta wynosiła 6,8, następnie 8,4, a następnie 8,9 stóp sześciennych.
Dlaczego te liczby są ważne? Porównaj 144,3 stóp sześciennych Grand Caravan z 2009 r. z 137,4 stopami sześciennymi Suburbana. Możesz też zobaczyć, jak 225,1 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej furgonetki Express pokonuje resztę. To nie są tylko statystyki. To dowód, że każdy
Ładowność Forda
Liczby nie kłamią. Jeśli szukasz przestrzeni ładunkowej w gamie Forda na rok 2006, van serii E jest właściwym wyborem. Modele E-150, E-250 i E-350 Super Duty mogą pochwalić się imponującą pojemnością 256,5 stóp sześciennych. To coś więcej niż tylko przestrzeń w bagażniku. Było to małe mieszkanie na kółkach. Ciężarówka serii F? Jest to mniej istotne dla przestrzeni ładunkowej z tyłu. F-150 oferuje przyzwoitą pojemność 37,8 stóp sześciennych, podczas gdy cięższe F-250 i F-350 są tutaj wymienione bez podanej pojemności. Jest to prawdopodobnie spowodowane faktem, że specyfikacje nadwozia różnią się w zależności od konfiguracji kabiny.
Rynek samochodów kompaktowych jest wciąż w powijakach. Escape ma 66,3 stóp sześciennych (ze złożonymi siedzeniami). Escape Hybrid ma pojemność 65,5 stóp sześciennych. Jeśli potrzebujesz rodzinnej przestrzeni ładunkowej bez dużej ciężarówki, 85,8 stóp sześciennych Explorer jest najlepszym wyborem. 13 stóp sześciennych 4,3 stopy sześciennej Minivan Freestar zajmuje pozycję pośrednią pomiędzy sedanem a vanem.
W 2007 roku Ford dodał Edge. Przynieś 69,6 stóp sześciennych przestrzeni na swoją imprezę. Ekspedycja EL rozszerza legendę do 13 stóp sześciennych 0,8 stóp sześciennych. Ranger całkowicie zniknął z oferty na kilka lat, ale powrócił w 2008 roku ze skromnym 18,1 stóp sześciennych. GT to rzadki supersamochód, który ma tylko 1 stopę sześcienną. Został zaprojektowany z myślą o szybkości, a nie o zakupach w supermarketach.
W roku modelowym 2008 nieznacznie zmniejszono ładowność ciężarówki. Seria E ma pojemność 230,6 stóp sześciennych. Focus zniknął z oferty samochodów ciężarowych w 2008 r., ale powrócił w 2009 r. z niewielką przestrzenią 13 stóp sześciennych, 8 stóp sześciennych. Fuzja jest wciąż niewielka i wynosi 15,8 stóp sześciennych. Wprowadzony na rynek w 2008 roku Taurus X wypełnił lukę pomiędzy Explorerem i Flexem o 85,5 stóp sześciennych.
W 2009 roku do oferty dołączył 83,2 stóp sześciennych Flex. Pojemność wersji Escape Hybrid nieznacznie wzrosła do 66,1 stóp sześciennych. Paszport wzrósł do 108,3 stóp sześciennych. Ostrość pozostaje niewielka. Mustang jest nadal mały i ma zaledwie 9,7 stóp sześciennych. Jeśli potrzebujesz miejsca w Fordzie z tej epoki, możesz kupić minivana lub dużego SUV-a.
Inne dane techniczne Forda:
– Ładowność Forda (GVWR)
-Forda Galaxy
– Dopuszczalna masa całkowita Forda (GCWR)
– Masa pojazdu Forda
– Ładowność Forda
– Przyczepność Forda
Ładowność GMC
GMC gra w tej samej piaskownicy co Chevrolet, ale z inną plakietką. Furgonetka Savana to koń pociągowy. W latach 2006–2009 modele Savana 1500, 2500 i 3500 konsekwentnie utrzymywały pojemność 225,1 stóp sześciennych. Podciąg. Niezawodność. Pustka.
Segment SUV-ów jest jeszcze węższy. Yukon zaczynał od 63,6 stóp sześciennych w 2006 r., nieznacznie spadł do 60,3 stóp sześciennych w 2007 r. i pozostał na tym poziomie do 2009 r. W niektórych latach Yukon XL zajmował mniej miejsca niż pełnowymiarowy Yukon. Nie, poczekaj. Model XL wprowadzony na rynek w 2006 roku miał pojemność 45,7 stóp sześciennych, a w kolejnych latach 45,8 stóp sześciennych. Może to być błąd pomiaru w źródle danych, ale rozmiar XL jest fizycznie dłuższy. Różnica polega na metodzie pomiaru. Ogólnie rzecz biorąc, XL ma większą ogólną głośność. Podane tutaj liczby zakładają, że standardowe pomiary Yukon obejmują więcej konfiguracji składania siedzeń i różne warunki podstawowe.
Acadia przybyła w 2007 roku z 19,7 stopami sześciennymi. Do 2008 roku liczba ta wzrosła do 25,5 stóp sześciennych. W latach 2006–2009 poziom Envoy utrzymywał się na stałym poziomie 43,7 stóp sześciennych. Ciężarówka Sierra miała zerową ładowność, co dodatkowo pokazuje, że rozmiar łóżka różni się od specyfikacji kabiny. Wprowadzony na rynek w 2008 roku Yukon Hybrid ma zaledwie 16,9 stóp sześciennych. Baterie zajmują miejsce.
Części GMC:
– Ładowność GMC (GVWR)
– Obciążenie osi GMC (GAWR)
– GMC Całkowita masa pociągu (GCWR)
– Masa pojazdu GMC
– Ładunek GMC
– Ładowność GMC
Ładowność Hondy
Honda ma dziwny nawyk. Pojemność skokowa sedana Civic wynosiła 72 stopy sześcienne w latach 2006 i 2007. Poza złożonymi tylnymi siedzeniami i nietypowym bagażnikiem, liczba ta nie wpisuje się w logikę samochodu kompaktowego. Accord jest znacznie bardziej praktyczny, około 12,8-14 stóp sześciennych.
CR-V jest spójny. 10,4 stóp sześciennych. Według współczesnych standardów kompaktowych SUV-ów jest mały, ale mocny. Elementem jest skrzynia na kółkach. Rocznie udało się dostarczyć 74,6 stóp sześciennych. Jedynym celem jest praktyczność.
W latach 2006–2009 pojemność skrzyni ładunkowej Ridgeline wynosiła 41,4 stóp sześciennych. Minivan Odyssey to bestia. 147,4 stóp sześciennych we wszystkich latach. Nie zmienił się. Pracował.
Program pilotażowy rozpoczął się w 2006 i 2007 r. z 87 stóp sześciennych, 6 stóp sześciennych stóp sześciennych, który nieznacznie spadł do 87 stóp sześciennych, 6 stóp sześciennych stóp sześciennych w 2008 r. i do 87 stóp sześciennych w 2009 r. Zmiany są niewielkie. Fit zadebiutował w 2007 roku z 41,9 stóp sześciennych i urósł do 57,3 stóp sześciennych w 2009 roku. Zarówno Insight, jak i S2000 są małe. S2000 oferuje 5 stóp sześciennych. samochód sportowy. Nie jesteśmy firmą przeprowadzkową.
Inne dane techniczne Hondy:
– Ładowność Hondy (DMC)
– Obciążenie osi Hondy (GAWR)
– Dopuszczalna masa całkowita Hondy (GCWR)
– Masa pojazdu Hondy
– Ładowność Hondy
– Przyczepność Hondy
Ładowność Hummera
Hummer nie dba o aerodynamikę. Cenią sobie zastraszający wygląd i użyteczność. W latach 2006–2009 pojemność H2 wynosiła 30,7 stóp sześciennych. To luksusowy SUV przebrany za pojazd wojskowy. H3 jest nieco mniejszy – 29,5 stóp sześciennych.
H3T to wersja pickupa, a ładowność nie jest określona. Prawdopodobnie dlatego, że nadwozia są różnej wielkości i jest mało miejsca w kabinie. Do 2009 roku marka Hummer była na skraju wyginięcia, ale jej liczba pozostała niezmieniona. Nie ma żadnych innowacji w zakresie efektywności przestrzennej. Można użyć tylko brutalnej siły.
Inne specyfikacje Hummera:
– Ładowność Hummera (DMC)
– Obciążenie osi Hummera (GAWR)
– Dopuszczalna masa całkowita zestawu Hummer (GCWR)
– Masa własna Hummera
– Ładunek Hummera
– Ładowność Hummera
Ładowność Hyundaia
Hyundai to niedrogi wybór. Accent zaczynał od 12,4 stóp sześciennych w 2006 r., wzrósł do 15,9 stóp sześciennych w 2007 r. i ustabilizował się w 2009 r. Elantra wzrosła z 13 stóp sześciennych do 14,2 stóp sześciennych i pozostała taka sama. W tym okresie Sonata utrzymała 16,3 stóp sześciennych.
Wartość Santa Fe wzrosła z 30,5 stóp sześciennych do 34,2 stóp sześciennych. Tucson ma 22,7 stóp sześciennych. Ciężarówki Veracruz i serii i nie mają określonej pojemności, prawdopodobnie ze względu na ograniczoną produkcję lub ciasne opakowanie. Wprowadzony w 2009 roku Genesis ma 15,9 stóp sześciennych stóp sześciennych i pasuje do Accent. Hyundai zmniejsza rozmiary swoich sedanów.
Bardziej nowoczesne specyfikacje:
– Ładowność Hyundaia (GVWR)
– Hyundai Obciążenie Osi (GAWR)
– Masa całkowita Hyundaia (GCWR)
– Masa własna Hyundaia
– Ładowność Hyundaia
– Ładowność Hyundaia
Ładowność Infiniti
Infiniti stara się, aby luksus był praktyczny. W latach 2006–2008 modele FX35 i FX45 oferowały 64,5 stóp sześciennych. QX56 to czołg. 91,7 stóp sześciennych we wszystkich latach. Ogromna objętość wewnętrzna.
Sedan G35 jest mały, ma zaledwie 7,8 stopy sześciennej. W 2008 roku wartość ta nieznacznie wzrosła do 13 stóp sześciennych,5, ale w przypadku G37 powróciła do 7,4. Niezgodny. M35 i M45 ustabilizowały się na poziomie 14,9. Pojawia się EX35
Analiza przestrzeni ładunkowej Jeepa
Oferta Jeepa na lata 2006-2009 wykazuje wyraźną zmianę w kierunku użyteczności, szczególnie biorąc pod uwagę ładowność Jeepa. Dla tych, którzy szukają użyteczności, Commander znajduje się na szczycie listy, oferując pojemność od 68,5 do 68,9 stóp sześciennych, w zależności od roku. W tym samym roku Grand Cherokee miał nieco mniej miejsca i miał 67,4 stóp sześciennych.
Liberty rozpoczął dobrą passę w 2006 r. z 69 stopami sześciennymi, ale w 2008 r. spadł do 64,2 stóp sześciennych i od tego czasu pozostaje na tym poziomie. Jest to znacząca redukcja. Od 2007 r. pojemność Patriota utrzymuje się na stałym poziomie 62,7 stóp sześciennych. Wrangler jest najmniej stabilny. Jego objętość wzrosła z 45,8 stóp sześciennych w 2006 r. do 61,2 stóp sześciennych w 2007 r. i pozostała niezmieniona do 2009 r. Wersja Unlimited oferuje jednak więcej miejsca. W latach 2008 i 2009 objętość wyniosła 86,8 stóp sześciennych. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca, Unlimited będzie najlepszym wyborem.
Porównanie sprzedaży Kia Motors
Strategia Kia jest inna. Polegają na minivanach i dużych crossoverach. Sedona jest tutaj królem. W 2006 roku oferował imponującą powierzchnię 141,5 stóp sześciennych. W latach 2007 i 2008 liczba ta spadła do 121,3 stóp sześciennych. Nie był dostępny w 2009 roku, prawdopodobnie ze względu na zmiany w cyklu modelowym.
Rondo oferuje niezawodną pozycję środkową. W latach 2007 i 2008 było to 74,4 stóp sześciennych. Wprowadzony na rynek w 2009 roku Borrego wypełnia lukę pomiędzy Rondo i Sedoną o pojemności 97,6 stóp sześciennych.
To niewiele jak na mały samochód. Pierwotna pojemność Amanti wynosiła 15,5 stóp sześciennych, którą w 2007 roku zwiększono do 15,9 stóp sześciennych. Optima nadal może pomieścić 14,8 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej. Przestrzeń Rio jest ograniczona do 11,9 stóp sześciennych. Wersje pięciodrzwiowe tych małych samochodów oferują więcej miejsca. Po spadku w 2007 r., objętość Rio 5 wzrosła do 49,6 stóp sześciennych w 2008 r. Pojemność Spectry 5 utrzymuje się na stabilnym poziomie 52,8 stóp sześciennych. Od 2006 do 2008 roku pojemność Sportage utrzymywała się na poziomie 66,6 stóp sześciennych. Sorento oferuje również imponującą przestrzeń ładunkową o pojemności 66,4 stóp sześciennych.
Dane dotyczące pojemności Land Rovera
Numery Land Rovera znacznie się różnią ze względu na zmiany modelu. LR3 radził sobie dobrze w latach 2006 i 2007, oferując 90,3 stóp sześciennych przestrzeni. W 2008 r. znacznie spadła do zaledwie 9,9 stóp sześciennych (prawdopodobnie mierzona przy innej konfiguracji siedzeń lub różnych siedzeniach), ale w 2009 r. wzrosła do 90,3 stopy sześciennej.
Range Rover jest mniejszy niż LR3. W latach 2006 i 2007 jego pojemność zaczynała się od 74,9 stóp sześciennych. W 2008 roku obniżono go do 35,1 stóp sześciennych. Do 2009 r. jego objętość nieznacznie wzrosła do 74,2 stóp sześciennych.
Range Rover Sport jest zawsze taki sam. Od 2006 do 2009 roku miał pojemność 71 stóp sześciennych. LR2 został dodany w 2009 roku i ma pojemność 58,9 stóp sześciennych. Brak danych za rok 2008 LR2.
Głośność wnętrza Lexusa
Lexus ma w ofercie małe, luksusowe sedany i duże SUV-y. ES 330 2006 ma pojemność 14,5 stóp sześciennych. W latach 2007–2009 pojemność ES 350 nieznacznie wzrosła do 14,7 stóp sześciennych. Model GS ma węższe przejście. Wszystkie modele GS 300, GS 430, GS 350 i GS 460 mają 12,7 stopy sześciennej. GS 450h ma małą objętość 7,5 stóp sześciennych. IS 250 i IS 350 mają również pojemność 13 stóp sześciennych. Wprowadzony w 2008 i 2009 roku IS-F ma ładowność 13,3 stóp sześciennych.
Przestrzeń bagażowa jest lepsza. Pojemność LS 430 zaczyna się od 20,2 stóp sześciennych. Pojemność LS 460 spadła do 18 stóp sześciennych w latach 2007 i 2008 i pozostała na poziomie 18 stóp sześciennych w 2009 r. Czy dorównuje Klasie S? Nie, to mercedes. LS to Lexus. Czekać. LS 600h oferuje również 18 stóp sześciennych pojemności na rok 2008.
Lexus konkuruje o miejsce w SUV-ach. GX 470 oferuje 77,5 stóp sześciennych przestrzeni. Wprowadzony na rynek w 2006 i 2007 roku model LX 470 ma pojemność 90,4 stóp sześciennych. Wprowadzony w 2008 roku LX 570 ma znacznie mniejszy bagażnik o pojemności 15,5 stóp sześciennych, ale prawdopodobnie dotyczy to trzeciego rzędu siedzeń z tyłu. Model LX 570 2009 ma pojemność 83,1 stóp sześciennych i jest dostępny w różnych rozmiarach oraz w różnych konfiguracjach po złożeniu.
Model RX pozostaje spójny. RX 330 i RX 400h oferują 84,7 stóp sześciennych. W latach 2007 i 2009 przestrzeń RX 350 została nieznacznie zwiększona do 85 stóp sześciennych. W 2008 roku RX 350 miał zaledwie 38,3 stóp sześciennych przestrzeni, ale prawdopodobnie została ona znacznie zmniejszona dzięki podniesionym tylnym siedzeniom. Coupe SC 4330 zawsze było małe, miało zaledwie 8,8 stopy sześciennej.
Przestrzeń ładunkowa Lincolna
Lincoln specjalizuje się w dużych samochodach. Nawigatory to duże SUV-y. Zaczęło się w 2006 r. od 104,8 stóp sześciennych, w latach 2007 i 2008 spadło do 103,5 stóp sześciennych, a w 2009 r. nieznacznie wzrosło do 104,7 stóp sześciennych.
Od 2006 do 2008 roku pick-up Mark LT zawsze miał pojemność 47,9 stóp sześciennych. MKX przybył w 2007 roku z 69 stopami sześciennymi i utrzymywał tę liczbę do 2009 roku.
Sedan jest zwyczajny. Od 2006 roku LS oferuje pojemność 13,5 stopy sześciennej. Town Car z lat 2006–2009 oferował pojemność 21,1 stopy sześciennej. MKZ z lat 2007–2009 oferował 15,8 stopy sześciennej. Zephyr 2006 ma 15,8 stóp sześciennych. Montego wyprodukował 21 stóp sześciennych w 2006 r., 21,2 stóp sześciennych w 2007 i 2009 r. MKS został wprowadzony na rynek w 2009 r. i ma pojemność 18,7 stóp sześciennych.
Przestrzeń ładunkowa Mazdy
Mazda oferuje szeroki wybór. Minivan MPV jest ogromny i oferuje 127 stóp sześciennych w 2006 r. Crossover Tribute zaczął oferować 66,8 stóp sześciennych w 2006 r., spadł do 29,2 stóp sześciennych w 2008 r. i powrócił do 66,2 stóp sześciennych w 2009 r. Tribute Hybrid ma o 27 stóp sześciennych mniej.
CX-9 to odmiana dużego SUV-a. Od 2007 do 2009 roku oferował 100,7 stóp sześciennych powierzchni. Wprowadzony na rynek w 2007 roku model CX-7 oferuje 58,6 stóp sześciennych przestrzeni i taką nadal pozostaje.
Sedany są różne. Mazda6 oferowała 58,7 stóp sześciennych przestrzeni w latach 2006, 2007 i 2008. W 2009 roku liczba ta spadła do 16,6 stóp sześciennych, prawdopodobnie ze względu na siedzenia. Pojemność Mazdy3 wzrosła z 31,2 stóp sześciennych w 2006 r. do 43,8 stóp sześciennych w 2007 r. i utrzymywała się na tym poziomie do 2009 r. Pojemność ładunkowa Mazdy5 pozostaje niezmieniona i wynosi 44,4 stóp sześciennych.
Samochody sportowe są złożone. Objętość MX-5 pozostaje na poziomie 5,3 stóp sześciennych. RX-8 z lat 2006, 2007 i 2008 ma pojemność 7,6 stopy sześciennej. MazdaSpeed3 z 2007 i 2008 roku ma taką samą pojemność 43,4 stóp sześciennych jak Mazda3. MazdaSpeed6 ma małą pojemność 12,4 stóp sześciennych. Brak dostępnych informacji na temat ciężarówek serii B.
Bagażnik Mercedesa Benz
Modele Mercedes-Benz są zazwyczaj konserwatywne, jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową. Klasa C pierwotnie miała 12,2 stopy sześciennej przestrzeni, a później wzrosła do 12,4 stopy sześciennej.
Ćwicz grę Saturn
Saturn próbuje wygospodarować sobie niszę, koncentrując się na wolumenie. Minivan 2006 Saturn Relay ma 26,9 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej. Całkiem dużo jak na firmę przeprowadzkową. Następny w kolejce jest 2007 Saturn VUE. Po złożeniu tylnych siedzeń oferuje 63,8 stóp sześciennych. Wersja hybrydowa idealnie się do tego nadaje. Świetna opcja dla rodzin potrzebujących przestrzeni.
Prognoza Saturna na rok 2007 robi wrażenie. 115,9 stóp sześciennych przestrzeni. To było coś wielkiego jak na ówczesny crossover. Stabilny 2008. Ale w 2009 nastąpiły zmiany. VUE zmniejszył objętość do 29,2 stóp sześciennych. Następna jest VUE Hybrid, której objętość spada do 29,2 stóp sześciennych. Aura i Aura Hybrid ustabilizowały się na poziomie odpowiednio 14,9 stóp sześciennych i 13,1 stóp sześciennych. Samochód sportowy Niebo? Razem 5,4 stopy sześciennej. Nie wystarczy. Pierwotnie nie był przeznaczony do przewożenia bagażu.
“Saturn daje pierwszeństwo sprzedaży VUE i całej serii Outlook.”
Modułowe podejście Scion
Scion wie, że młodzi nabywcy chcą elastyczności. 2006 Scion xA zaczyna się od 32,8 stóp sześciennych. xB jest jeszcze większy – 43,4 stopy sześciennej. Od 2007 coupe tC ma prześwit pod pojazdem wynoszący 12,8 cala. Stale. Stale.
Potem 2008 wszystko zmieniło. Po złożeniu siedzeń xB wzrasta do 69,9 stóp sześciennych. xD zbliża się do 35,7 stóp sześciennych. Tendencja ta utrzymywała się do 2009. xB i xD utrzymują te liczby. tC utknęło na 12,8 cala. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, kup wózek. Jeśli chcesz stylu, musisz pójść na kompromis.
Smart zajmuje niewiele miejsca
Smart nie produkuje w dużych ilościach. Koncentrują się na miejskich korkach. Smart Fortwo z 2008 roku ma tylko 12 stóp sześciennych**. To wszystko. Samochód. Dwoje drzwi. Minimalna przestrzeń. Wysyłanie produktów hurtem nigdy nie było problemem. Informacje dotyczące parkowania przy budkach telefonicznych przedstawiają się następująco:
Całoroczne narzędzie Subaru
Subaru należy do grupy kombi i SUV-ów. Subaru Impreza Wagon 2006 i Outback Sport mają 61,6 stóp sześciennych. Impreza Sedan jest mała 11 stóp sześciennych. Legacy Wagon oferuje 66,2 stóp sześciennych. SUV B9 Tribeca zaczyna się od 74,4 stóp sześciennych.
2007 przyniósł aktualizacje. Leśniczy urósł do 68,6 stóp sześciennych. Stary Wagon skurczył się nieznacznie do 65,4 stóp sześciennych. Wersja Outback Sedan? Razem 11,4 stóp sześciennych.
2008 był rokiem zmian. Impreza Wagon i Outback Sport spadły do 44,4 stóp sześciennych. Kombi WRX Sti jest również wymienione z 44,4 stopami sześciennymi. Czy sedan Legacy skacze 93 stopy sześcienne? Chwileczkę, w niektórych źródłach wydaje się, że jest to literówka, ale dane sugerują albo znaczny wzrost, albo inny wskaźnik. Trzymajmy się liczb. Outback wznosi się do 98 stóp sześciennych. Tribeca osiąga 104 stopy sześcienne.
Do 2009 informacja o Leśniczym zniknęła. Sedan Legacy ma 11,4 stóp sześciennych. Outback wynosi 65,4 stóp sześciennych. Tribeca spadła do 74,4 stóp sześciennych. Oferta Subaru jest odpowiednia dla tych, którzy muszą przewieźć narty, rowery i sprzęt kempingowy bez wydawania pieniędzy.
Zalety Suzuki XL7
Suzuki poszerzyło skalę, wprowadzając model XL7. Suzuki XL7 z 2006 r. oferuje 75,1 stóp sześciennych. Do 2007 ilość ta wzrosła do 95,2 stóp sześciennych. To ogromna zaleta. Grand Vitara również została ulepszona. Od 24,4 stóp sześciennych w 2006 do 68,9 stóp sześciennych w 2007. Samochody kompaktowe Reno były sprzedawane w 2007 i 2008 ze złożonymi siedzeniami, oferując 45,4 stóp sześciennych. Crossover SX4 osiągnął 64 stopy sześcienne w 2007, ale spadł do 54 stóp sześciennych w 2008.
1selabyvrami7e5l9u1x
Pojemność ładunkowa Toyoty
Chcesz coś przewieźć? Sprawdź liczby. Skład na rok 2006 był prosty. Sienna prowadzi w grupie z 148,9 stóp sześciennych. Następna jest Sequoia z 128,1 stóp sześciennych. Jeśli potrzebujesz dużych ilości, te opcje są idealne. 4Runner oferuje 75,1 stóp sześciennych. Matrix znajduje się w środku stawki z 53,2 stopami sześciennymi. Małe samochody, takie jak Corolla i Camry Solara, mają odpowiednio 13,6 i 13,8 stóp sześciennych. Prius ma 16,1 stóp sześciennych objętości.
W 2007 roku sytuacja uległa zmianie. Objętość Avalona nagle podwoiła się do 41,4 stóp sześciennych. Góral też się rozrósł. Jego objętość wzrosła z około 40 stóp sześciennych ** do 80,6 stóp sześciennych. Wersja hybrydowa była świetnym dodatkiem. Land Cruiser znacznie się powiększył do 90,8 stóp sześciennych. Nowy FJ Cruiser zapewnia 66,8 stóp sześciennych przestrzeni. Yaris ma 25,7 stóp sześciennych**. Toyota nie podaje specyfikacji ładowności pickupów, więc nie ma dostępnych informacji na temat Tacomy i Tundry.
Do 2008 roku Highlander kontynuował rozwój. Model standardowy ma 95,4 stóp sześciennych. Wersja hybrydowa nieznacznie spada do 94,1 stóp sześciennych. Sequoia nieznacznie się skurczyła do 120,8 stóp sześciennych. Land Cruiser spadł do 81,7 stóp sześciennych. Matrix ustabilizował się na poziomie 53,2 stóp sześciennych. Yaris nadal ma 25,7 stóp sześciennych. Camry Hybrid jest ograniczona do 10,6 stóp sześciennych.
Niewielkie zmiany wprowadzono w 2009 roku. Matrix urósł do 61,5 stóp sześciennych. Corolla spadła do 12,3 stóp sześciennych. Highlander i Highlander Hybrid oferują odpowiednio 95,4 i 94,1 stóp sześciennych. Land Cruiser ma 81,7 stóp sześciennych. Venza nie jest tutaj wymieniona. Sienna pozostaje liderem pod względem wolumenu z 148,9 stóp sześciennych.
Objętość ładunku Volkswagena
Volkswagen przyjął inne podejście. Golf i GTI 2006 mają 41,8 stóp sześciennych. Królik jest nieco większy i ma 46 stóp sześciennych. SUV Touareg oferuje 71 stóp sześciennych. Sedany mają małą objętość. Jetta ma 16 stóp sześciennych objętości. Passat Sedan ma 14,2 stóp sześciennych. Faeton? Razem 13 stóp sześciennych. Beetle Cabrio jest praktycznie pusty i ma tylko 5 stóp sześciennych. Coupe jest lepsze przy 27,1 stóp sześciennych.
Eos zadebiutował w 2007 roku z 10,5 stopami sześciennymi. GTI wzrósł do 46 stóp sześciennych. Królik pozostał na poziomie 46 stóp sześciennych. Touareg nadal ma 71 stóp sześciennych. Wprowadzenie Passata Wagon 61,8 stóp sześciennych. Coupe Beetle ma 27,1 stóp sześciennych. Ten kabriolet jest nadal mały i ma zaledwie 5 stóp sześciennych.
W 2008 roku dodano GLI i R32. GLI, oparty na Jetcie, ma 16 stóp sześciennych. R32 oferuje 43,4 stóp sześciennych. GTI nadal ma 46 stóp sześciennych. Królik nadal ma 46 stóp sześciennych. Touareg 2 ma 71 stóp sześciennych. Passat Wagon pozostaje 61,8 stóp sześciennych. Eos nadal ma 10,5 stóp sześciennych.
W 2009 roku na rynek wprowadzono Routana i Tiguana. Routan to minivan o pojemności 141 stóp sześciennych. Tiguan dodaje 56,1 stóp sześciennych. Jetta Sport Wagon oferuje 66,9 stóp sześciennych. Królik pozostaje na poziomie 46 stóp sześciennych. GTI nadal ma 46 stóp sześciennych. Passat Wagon ma 61,8 stóp sześciennych. Coupe Beetle nadal ma 27,1 stóp sześciennych. Kabriolet? Zostało tylko 5 stóp sześciennych.
Objętość ładunku Volvo
Volvo specjalizuje się w samochodach. Najlepiej sprzedającymi się modelami w roku 2006 były modele V70 i XC70, oba oferujące 71,4 stóp sześciennych. SUV XC90 oferuje 84,9 stóp sześciennych. Kombi V50 ma 62,9 stóp sześciennych. Sedan S60 ma 36,5 stóp sześciennych. Sprzedaż sedanów S40 i S80 była wysoka. S40 ma 14,3 stóp sześciennych. S80 ma 14,4 stóp sześciennych. C70 Cabrio jest mały i ma 12,8 stóp sześciennych.
W 2007 roku wolumen ładunków utrzymywał się na stabilnym poziomie. V70 i XC70 nadal mają 71,4 stóp sześciennych. XC90 nieznacznie urosło do 85,1 stóp sześciennych. S60 spadł do 13,9 stóp sześciennych. S80 nieznacznie wzrósł do 14,9 stóp sześciennych. V50 ma 62,9 stóp sześciennych. S40 nadal ma 14,3 stóp sześciennych. C70 zachowuje 12,8 stóp sześciennych.
W 2008 roku dostępny był model C30 o pojemności 12,9 stóp sześciennych. V50 spada do 62,6 stóp sześciennych. V70 i XC70 wzrosły do **72,1


















