Všichni tento pocit známe. Nacházíte se v obchodě pro domácí potřeby. Máte malý hatchback. Na zadní stranu připevníte dlaždice. Po převozu několika krabic narazí zadní nárazník na asfalt. Přední část se prohýbá. To je zřejmé. Zadní odpružení je přetížené.
Vaše malá auta nejsou navržena tak, aby unesla takovou hmotnost.
Možná máte SUV nebo pickup. K naložení těchto náklaďáků samozřejmě potřebujete více dlaždic. Jsou určeny k přepravě více věcí. Ale pokud je zatížíte příliš, stále uvidíte, jak se zadní konec prohýbá.
Nyní si představte obytné auto. Nainstalujte tyto stejné krabice na velké obytné auto třídy A. Rozdíl si nevšimnete. Dokud se nepodíváte dovnitř, nevíte, jak je těžký. Velké obytné vozy jsou navrženy pro přepravu velkého užitečného zatížení. Odpružení si téměř nestěžuje, a to ani s nábytkem, spotřebiči, televizí a místností plnou lidí.
Ale tady je problém. Jak poznáte, že jste překročili hranici? Kdy se „cestování s plným zatížením“ stane „nebezpečně přetíženým“?
Jednoduše řečeno, je to nosnost.
Dlouhá odpověď vyžaduje trochu matematiky. Musíte znát nějaké konkrétní definice. Zbývá jen kalkulace.
“Nikdy nepřekračujte CCC obytného vozu. Považujte to za pevný limit pro svou bezpečnost.”
Výpočty pro nosnost
Chcete-li určit nosnost, začněte s celkovou hmotností vozidla (GVWR). Toto číslo je vytištěno na nálepce uvnitř rámu dveří. Toto je maximální celková hmotnost, o které výrobce tvrdí, že je bezpečná pro přepravu vozidla.
Odečtěte od toho vše, co je již ve vozidle.
Zde je rozdělení s hypotetickým příkladem:
-
Začněte s GVWR : Řekněme, že váš obytný vůz váží 20 000 liber.
-
Mínus vlastní hmotnost (UVW) : Toto je hmotnost karavanu ve stavu, v jakém byl vyroben výrobcem. Plně naplněný palivem, nemrznoucí směsí a olejem. To „nezahrnuje“ náklad, cestující a sladkou vodu.
-
Příklad UVW : 14 500 liber.
-
Reduce Sleeper Weight Rating (SCWR) : Toto je maximální hmotnost, kterou může nést jedna osoba. Vzorec je jednoduchý. 154 GBP za lůžko.
-
Příklad : 6 pražců x 154 liber = 924 liber.
-
Odečtěte hmotnost propanu : Zkapalněný ropný plyn (LPG) váží 4,2 libry na galon.
-
Příklad : Nádrž o objemu 12 galonů váží 50,4 lb.
-
Mínus hmotnosti sladké vody : Voda váží 8,3 liber na galon.
- Příklad : Nádrž na čerstvou vodu o objemu 25 galonů váží 207,5 lb.
Teď pojďme počítat:
20 000 (celková hmotnost vozidla)
– 14 500 (UVW)
– 924 (SCWR)
– 50,4 (LPG)
– 207,5 (sladká voda)
= 4 318,1 lb
Těchto 4 318,1 lb je nosnost.
Toto je maximální hmotnost, kterou lze přidat. To zahrnuje vaše příruční zavazadla, vybavení, jídlo, domácí mazlíčky a další nepotřebnou vodu. Překročení této hodnoty překračuje bezpečné limity stanovené výrobcem. Hrozí propíchnutí pneumatiky, selhání brzd a poškození odpružení.
Kde najít technické údaje
Pokud chcete znát přesné CCC, máte dvě možnosti.
Nejprve se obraťte na výrobce. Tyto informace mají.
Za druhé, hledejte na internetu. Většina velkých výrobců zveřejňuje GVWR, UVW a další specifikace online. Tato čísla lze zjistit vyhledáním konkrétního modelového roku a úrovně výbavy.
Existují také zdroje třetích stran. Některé tabulky uvádějí nosnost podle značky a modelu. Ty jsou obvykle uvedeny v kubických stopách a mohou vám pomoci naplánovat objem, ačkoli hmotnost je důležitým bezpečnostním faktorem.
Seznam obecných technických údajů a nosnosti vozidel
Různá vozidla mají zcela odlišné úložné možnosti. Pokud kupujete auto nebo kamion, pochopení nosnosti vám pomůže naplánovat cestu.
Kapacita užitečného zatížení Acura
Řada Acura je rozsáhlá. MDX je praktické auto se spoustou prostoru. TL a TSX jsou menší sedany.
| Rok | Model | Kapacita (ft3) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 81,5 |
| 2006 | RL | 13,1 |
| 2006 | RSX | 25,3 |
| 2006 | TL | 12,5 |
| 2006 | TSX | 13,2 |
| 2007 | MDX | 83,5 |
| 2007 | RDX | 60,6 |
| 2007 | TL | 12,5 |
| 2007 | TSX | 13,2 |
| 2008 | MDX | 83,5 |
| 2008 | RL | 13,1 |
| 2008 | RSX | 60,6 |
| 2008 | TL | 12,5 |
| 2008 | TSX | 13,2 |
| 2009 | MDX | 83,5 |
| 2009 | RL | 13,1 |
| 2009 | RSX | 60,6 |
| 2009 | TSX | 12,6 |
Díly Acura:
– GVWR Acura
-GAWR Acura
– GCWR Acura
– Hmotnost Acura bez zátěže
– Užitečné zatížení Acura
– Tažná kapacita Acura
Nosnost Audi
Prodeje Audi jsou obvykle nízké. Q7 a A3 jsou praktičtější. R8? Ne dobré.
vn3dxmp2gzllrtbjs35z
Prodej luxusních vozů General Motors
Prodejní strategie Buicku je velmi jednoduchá. Pokud potřebujete prostor, kupte si větší SUV. Terraza z roku 2006 nabízela 136,5 kubických stop nákladového prostoru, což z ní dělá nejprostornější vozidlo své doby. Rendezvous nebylo daleko pozadu se 108,9 kubickými stopami? Ve skutečnosti jich nebylo propuštěno mnoho. LaCrosse a Lucerne nabízely jen 16 a 17 kubických stop prostoru. To stačí sotva na golfový bag a pár holí.
Když Rainier dorazil, přidal k celkové kapacitě 80,1 kubických stop. Bylo to SUV střední velikosti s osobitostí. V roce 2007 Buick ukončil výrobu Rendezvous a Terraza a nahradil je modelem Enclave. Enkláva z roku 2008 nabízela 116,2 kubických stop prostoru. V roce 2009 toto číslo mírně kleslo na 115 kubických stop, ale bylo stále dobré. U sedanů však byly pouze 16 a 17 kubických stop. Tady nic nového. Nakládání kufru sedanu Buick může být náročné.
Cadillac jde jinou cestou. Luxus nemusí nutně znamenat velký prostor, ale často znamená měřítko. Escalade je králem tohoto segmentu. V roce 2006 byl standardní nákladový prostor 104,6 kubických stop. Do roku 2007 toto číslo vzrostlo na 108,9 kubických stop. Aktualizovaná verze ESV se ukázala jako monstrum, v roce 2006 začínala na 131,6 kubických stopách a do roku 2007 vzrostla na 137,4 kubických stop. V roce 2009 zůstal ukazatel stabilní.
Sedany jsou malé. CTS má kapacitu 12,5 kubických stop. Ve verzi V8 není žádný další zavazadlový prostor. DTS je s 18,8 kubickými stopami o něco velkorysejší. Čísla STS a STS-V jsou stejná: 13,8 kubických stop. XLR je roadster. Jeho objem kufru je 11,6 kubických stop. To není vhodné pro plážové doplňky.
Chevrolet je nejprodávanější. Vše je jednoduché a přehledné. Tato dodávka Express je jako cihla na kolech a nabízí 225,1 kubických stop prostoru. Od roku 2006 do roku 2009 se nic nezměnilo. Pokud potřebujete přepravit zásoby, je to pro vás nejlepší volba. Silverado pickup? Žádné číselné údaje. GM je prostě roky nezveřejňuje.
V segmentu crossoverů a SUV je Suburban měřítkem. V roce 2007 byla jeho kapacita 137,4 kubických stop. Tahoe je o něco menší, má 108,9 kubických stop. TrailBlazer se řadí uprostřed s 80,1 kubických stop. HHR je hatchback v retro stylu. V roce 2006 měla kapacitu 63,1 kubických stop. Číslo pak kleslo na 57,7 kubických stop. Panelová verze má stále 62,7 kubických stop.
Malibu MAXX je zvláštní smolař. V roce 2006 byla jeho kapacita 41 kubických stop. Standardní Malibu má kapacitu nákladu 15,4 kubických stop. Traverse byl představen v roce 2009 a nabízí 117,5 kubických stop prostoru. Něco velkého.
Užitkové vozy Chrysler a Dodge
Chrysler je silný v segmentu minivanů. Town & Country je lídrem trhu. V roce 2006 byla jeho kapacita 146,7 kubických stop. V roce 2007 toto číslo mírně kleslo na 144 kubických stop a v letech 2008 a 2009 to bylo 143,8 kubických stop. Stále obrovský objem. PT Cruiser je neobvyklé, ale funkční vozidlo. V roce 2006 byla jeho kapacita 92,2 kubických stop. V roce 2007 pak klesla na 62,7 kubických stop a zůstala tam. Pacifica začínala na 62,7 kubických stopách a vzrostla na 92,2 kubických stop v roce 2007. Pak rychlost opět klesla.
Sedany jsou malé. 300 a 300C mají kapacitu 15,6 kubických stop. V roce 2008 vzrostla na 17,2 kubických stop, ale poté klesla zpět na 15,6. Sebring je ještě menší s 11,3 a 13,6 kubických stop. SUV Aspen nabízí 102,4 kubických stop prostoru. Nezměnil se. Totéž platí pro hybridní verzi Aspen.
Dodge zachytil trh minivanů s Grand Caravan. V letech 2006 a 2007 nabízel 167,9 kubických stop, v letech 2008 a 2009 klesl na 144,3 kubických stop. R/V má podobnou kapacitu na 142,3 kubických stop. Dodávky Sprinter jsou obrovským segmentem trhu. V roce 2006 mělo 2500 kamionů kapacitu 321 kubických stop. Číslo pak kleslo na 141,3 kubických stop. V roce 2006 se kapacita dodávky zvýšila na 247 míst, následovalo 318 a 371 míst v modelu 3500.
Tento nákladní automobil nemá zveřejněné standardní číslo modelu. Ram 1500, 2500 a 3500 byly na 41 kubických stopách několik let. Dakota nemá číslo. Durango má kapacitu 102,4 kubických stop. Nezměnila se. Nitro je ohodnocen na 75,6 kubických stop. Magnum je svalové auto. Má kapacitu 71,6 kubických stop. Charger a Challenger sdílejí 16,2 kubických stop. Ram trucky jsou malé. V roce 2006 to bylo 6,8, poté 8,4 a poté 8,9 kubických stop.
Proč jsou tato čísla důležitá? Porovnejte 144,3 kubických stop Grand Caravan z roku 2009 se 137,4 kubických stop Suburbanu. Nebo se podívejte, jak nákladní dodávka Express o objemu 225,1 kubických stop poráží ostatní. To nejsou jen statistiky. To je důkaz, že každý
Nosnost Ford
Čísla nelžou. Pokud hledáte nákladový prostor v řadě Ford pro rok 2006, dodávka řady E je tou správnou cestou. Modely E-150, E-250 a E-350 Super Duty se mohou pochlubit ohromnou kapacitou 256,5 kubických stop. Je to víc než jen zavazadlový prostor. Byl to malý byt na kolech. Nákladní vůz řady F? Pro zadní nákladový prostor je to méně důležité. F-150 nabízí úctyhodných 37,8 kubických stop, zatímco těžší F-250 a F-350 jsou zde uvedeny bez uvedené kapacity. To je pravděpodobně způsobeno skutečností, že specifikace nástavby se liší v závislosti na konfiguraci kabiny.
Trh kompaktních vozů je stále v plenkách. Escape má 66,3 kubických stop (se složenými sedadly). Escape Hybrid je hodnocen na 65,5 kubických stop. Pokud potřebujete rodinný nákladní prostor bez velkého náklaďáku, 85,8 kubických stop Explorer je tou správnou cestou. 13 kubických stop 4,3 kubických stop Minivan Freestar zaujímá mezipolohu mezi sedanem a dodávkou.
V roce 2007 Ford přidal Edge. Přineste na svůj večírek 69,6 kubických stop prostoru. Expedice EL rozšiřuje legendu na 13 kubických stop 0,8 kubických stop. Ranger na několik let úplně zmizel ze sestavy, ale v roce 2008 se vrátil se skromnými 18,1 kubických stop. GT je vzácný supercar, který má pouze 1 kubickou stopu. Je navržen pro rychlost, ne pro nákupy v supermarketu.
Nosnost nákladního vozidla byla pro modelový rok 2008 mírně snížena. Řada E má kapacitu 230,6 kubických stop. Focus zmizel z nabídky nákladních vozidel v roce 2008, ale v roce 2009 se vrátil s úzkými 13 kubických stop.8 kubických stop. Fusion je stále malý, má 15,8 kubických stop. Taurus X, představený v roce 2008, vyplnil mezeru mezi Explorerem a Flex 85,5 kubických stop.
V roce 2009 se k sestavě připojil 83,2 kubických stop Flex. Escape Hybrid se mírně zvýšil na 66,1 kubických stop. Pas se rozrostl na 108,3 kubických stop. Ohnisko zůstává malé. Mustang je stále malý, pouhých 9,7 kubických stop. Pokud potřebujete prostor ve Fordu této doby, můžete si koupit minivan nebo velké SUV.
Další specifikace Ford:
– Ford užitečné zatížení (GVWR)
– Ford Galaxy
– Ford Hrubá kombinovaná hmotnost (GCWR)
– Hmotnost vozidla Ford
– Užitečné zatížení Fordu
– trakce Ford
Kapacita užitečného zatížení GMC
GMC hraje ve stejném sandboxu jako Chevrolet, ale s jiným odznakem. Dodávka Savana je dříč. Od roku 2006 do roku 2009 modely Savana 1500, 2500 a 3500 trvale udržovaly 225,1 kubických stop. Následné. Spolehlivost. Prázdnota.
Segment SUV je ještě těsnější. Yukon začínal na 63,6 kubických stopách v roce 2006, v roce 2007 mírně klesl na 60,3 kubických stop a zůstal tam až do roku 2009. V některých letech měl Yukon XL méně prostoru než Yukon v plné velikosti. Ne, počkej. XL byl uveden na trh v roce 2006 na 45,7 kubických stop a v následujících letech na 45,8 kubických stop. Může to být chyba měření ve zdroji dat, ale XL je fyzicky delší. Rozdíl je v metodě měření. Celkově má XL větší celkový objem. Zde uvedená čísla předpokládají, že standardní měření Yukonu zahrnují více konfigurací skládání sedadel a různé základní podmínky.
Acadia dorazila v roce 2007 s 19,7 kubických stop. Do roku 2008 toto číslo vzrostlo na 25,5 kubických stop. Od roku 2006 do roku 2009 byl Envoy stabilní na 43,7 kubických stopách. Nákladní automobil Sierra měl nulovou kapacitu nákladu, což dále dokazuje, že velikost lůžka je oddělená od specifikací kabiny. Yukon Hybrid, představený v roce 2008, má pouhých 16,9 kubických stop. Baterie zabírají místo.
Díly GMC:
– GMC Payload Rating (GVWR)
– GMC zatížení nápravy (GAWR)
– Hrubá hmotnost vlaku GMC (GCWR)
– Hmotnost vozidla GMC
– Užitečné zatížení GMC
– Kapacita užitečného zatížení GMC
Nosnost Honda
Honda má zvláštní zvyk. Zdvihový objem sedanu Civic byl v letech 2006 a 2007 72 kubických stop. Kromě jistým způsobem sklopených zadních sedadel nebo neobvyklého kufru tento údaj nezapadá do logiky kompaktního vozu. Accord je mnohem praktičtější, asi 12,8-14 kubických stop.
CR-V je konzistentní. 10,4 kubických stop. Na dnešní poměry kompaktních SUV je malý, ale výkonný. Element je krabice na kolečkách. Ročně bylo možné dodat 74,6 kubických stop. Praktičnost je jediným cílem.
Od roku 2006 do roku 2009 byla kapacita ložné plochy nákladních vozů Ridgeline 41,4 kubických stop. Minivan Odyssey je bestie. 147,4 kubických stop ve všech letech. Nezměnil se. Pracoval.
Pilot začal v letech 2006 a 2007 s 87 kubických stop.6 kubických stop kubických stop, které mírně klesly na 87 kubických stop.6 kubických stop v roce 2008 a na 87 kubických stop v roce 2009. Změny jsou malé. Fit debutoval v roce 2007 s 41,9 kubických stop a v roce 2009 se rozrostl na 57,3 kubických stop. Insight i S2000 jsou malé. S2000 nabízí 5 kubických stop. sportovní vůz. Nejsme stěhovací firma.
Další specifikace Honda:
– Nosnost Honda (GVWR)
– zatížení nápravy Honda (GAWR)
– Celková hmotnost kombinace Honda (GCWR)
– Hmotnost vozidla Honda
– Užitečné zatížení Honda
– Trakce Honda
Kapacita užitečného zatížení Hummer
Hummer se nestará o aerodynamiku. Oceňují zastrašující vzhled a užitečnost. Od roku 2006 do roku 2009 měl H2 kapacitu 30,7 kubických stop. Jde o luxusní SUV převlečené za vojenské vozidlo. H3 je o něco menší – 29,5 kubických stop.
H3T je verze pickupu a užitečné zatížení není specifikováno. Asi proto, že karoserie jsou různě velké a v kabině je málo místa. V roce 2009 byla značka Hummer na pokraji vyhynutí, ale její čísla zůstala nezměněna. Neexistují žádné inovace v oblasti efektivity prostoru. Můžete použít pouze hrubou sílu.
Další specifikace Hummeru:
– Kapacita užitečného zatížení Hummer (GVWR)
– Hummer zatížení nápravy (GAWR)
– Hrubá hmotnost vlaku Hummer (GCWR)
– Pohotovostní hmotnost Hummer
– Užitečné zatížení Hummeru
– Kapacita užitečného zatížení Hummer
Kapacita užitečného zatížení Hyundai
Hyundai je cenově dostupná volba. Accent začínal na 12,4 kubických stopách v roce 2006, vzrostl na 15,9 kubických stop v roce 2007 a stabilizoval se v roce 2009. Elantra se změnila z 13 kubických stop na 14,2 kubických stop a zůstala stejná. Sonata si během tohoto období udržela 16,3 kubických stop.
Santa Fe se změnilo z 30,5 kubických stop na 34,2 kubických stop. Tucson má 22,7 kubických stop. Nákladní vozy Veracruz a řady i nemají specifikovanou kapacitu, pravděpodobně kvůli omezené výrobě nebo stísněnému balení. Genesis, představený v roce 2009, má 15,9 kubických stop kubických stop a odpovídá Accentu. Hyundai zmenšuje své sedany.
Modernější specifikace:
– Hyundai užitečné zatížení (GVWR)
– zatížení nápravy Hyundai (GAWR)
– Hyundai Hrubá kombinovaná hmotnost (GCWR)
– Pohotovostní hmotnost Hyundai
– užitečné zatížení Hyundai
– Nosnost Hyundai
Kapacita užitečného zatížení Infiniti
Infiniti usiluje o to, aby byl luxus praktický. Od roku 2006 do roku 2008 nabízely modely FX35 a FX45 64,5 kubických stop. QX56 je tank. 91,7 kubických stop ve všech letech. Obrovský vnitřní objem.
Sedan G35 je malý, pouhých 7,8 kubických stop. V roce 2008 se tato hodnota mírně zvýšila na 13 kubických stop.5, ale u G37 se vrátila na 7,4. Nekonzistentní. M35 a M45 se ustálily na 14,9. Objeví se EX35
Analýza nákladního prostoru Jeepu
Řada Jeep pro roky 2006-2009 ukazuje jasný posun směrem k užitné hodnotě, zejména při pohledu na nosnost Jeep. Pro ty, kteří hledají užitečnost, je Commander na prvním místě seznamu a nabízí kapacitu 68,5 až 68,9 kubických stop v závislosti na roce. Ve stejném roce měl Grand Cherokee o něco méně místa na 67,4 kubických stop.
Liberty začala v roce 2006 silně se 69 kubickými stopami, ale v roce 2008 klesla na 64,2 kubických stop a od té doby tam zůstala. To je výrazné snížení. Patriot se od roku 2007 drží stabilně na 62,7 kubických stopách. Wrangler je nejméně stabilní. Jeho objem vzrostl ze 45,8 kubických stop v roce 2006 na 61,2 kubických stop v roce 2007 a zůstal nezměněn až do roku 2009. Verze Unlimited však nabízí více prostoru. V letech 2008 a 2009 byl objem 86,8 kubických stop. Pokud potřebujete hodně místa, Unlimited je tou nejlepší volbou.
Srovnání prodejů Kia Motors
Strategie Kia je jiná. Spoléhají na minivany a velké crossovery. Sedona je zde králem. V roce 2006 nabízel působivých 141,5 kubických stop prostoru. V letech 2007 a 2008 toto číslo kleslo na 121,3 kubických stop. V roce 2009 nebyl k dispozici, pravděpodobně kvůli změnám v modelovém cyklu.
Rondo nabízí spolehlivou střední polohu. V letech 2007 a 2008 to bylo 74,4 kubických stop. Borrego představený v roce 2009 vyplňuje mezeru mezi Rondem a Sedonou 97,6 kubických stop.
To není na malé auto moc. Původní kapacita Amanti byla 15,5 kubických stop, která byla v roce 2007 zvýšena na 15,9 kubických stop. Optima má stále kapacitu 14,8 kubických stop. Prostor Rio je omezen na 11,9 kubických stop. Pětidveřové verze těchto malých vozů nabízejí více prostoru. Po pádu v roce 2007 objem Rio 5 vyskočil v roce 2008 na 49,6 kubických stop. Objem Spectra 5 zůstává stabilní na 52,8 kubických stopách. Od roku 2006 do roku 2008 zůstala kapacita Sportage na 66,6 kubických stopách. Sorento také nabízí působivých 66,4 kubických stop nákladového prostoru.
Údaje o kapacitě Land Roveru
Čísla Land Roverů se značně liší v důsledku modelových změn. LR3 se dařilo v letech 2006 a 2007 a nabídlo 90,3 kubických stop prostoru. V roce 2008 výrazně klesl na pouhých 9,9 kubických stop (možná měřeno s jinou konfigurací sedadel nebo jinými sedadly), ale v roce 2009 vzrostl na 90,3 kubických stop.
Range Rover je menší než LR3. V letech 2006 a 2007 jeho kapacita začínala na 74,9 kubických stopách. V roce 2008 byla snížena na 35,1 kubických stop. Do roku 2009 se mírně zotavil na 74,2 kubických stop.
Range Rover Sport je vždy stejný. Od roku 2006 do roku 2009 měla kapacitu 71 kubických stop. LR2 byl přidán v roce 2009 a má kapacitu 58,9 kubických stop. Pro rok 2008 LR2 nejsou k dispozici žádné údaje.
Objem interiéru Lexus
Lexus má malé luxusní sedany a velká SUV. 2006 ES 330 má kapacitu 14,5 kubických stop. Od roku 2007 do roku 2009 se kapacita ES 350 mírně zvýšila na 14,7 kubických stop. Model GS má těsnější přechod. GS 300, GS 430, GS 350 a GS 460 mají všechny 12,7 kubických stop. GS 450h má malý objem 7,5 kubických stop. IS 250 a IS 350 mají také kapacitu 13 kubických stop. IS-F, který byl představen v letech 2008 a 2009, má nákladovou kapacitu 13,3 kubických stop.
Zavazadlový prostor je lepší. LS 430 začíná na 20,2 kubických stopách. LS 460 klesl na 18 kubických stop v letech 2007 a 2008 a zůstal na 18 kubických stopách v roce 2009. Je na stejné úrovni jako třída S? Ne, je to Mercedes. LS je Lexus. Počkejte. LS 600h také nabízí kapacitu 18 kubických stop pro rok 2008.
Lexus soutěží o prostor v SUV. GX 470 nabízí 77,5 kubických stop prostoru. LX 470, který byl představen v letech 2006 a 2007, má kapacitu 90,4 kubických stop. LX 570, představený v roce 2008, má mnohem menší kufr o objemu 15,5 kubických stop, ale to pravděpodobně platí pro třetí řadu sedadel vzadu. 2009 LX 570 má objem 83,1 kubických stop a zobrazuje se v různých velikostech nebo složených konfiguracích.
Model RX zůstává konzistentní. RX 330 a RX 400h nabízejí 84,7 kubických stop. Pro roky 2007 a 2009 byl prostor RX 350 mírně vylepšen na 85 kubických stop. V roce 2008 měl RX 350 jen 38,3 kubických stop prostoru, ale to bylo pravděpodobně výrazně sníženo díky zvýšeným zadním sedadlům. SC 4330 kupé bylo vždy malé, pouhých 8,8 kubických stop.
Nákladní prostor Lincoln
Lincoln se specializuje na velká auta. Navigátory jsou velká SUV. Začalo to v roce 2006 na 104,8 kubických stopách, v letech 2007 a 2008 kleslo na 103,5 kubických stop a v roce 2009 mírně vzrostlo na 104,7 kubických stop.
Od roku 2006 do roku 2008 měl snímač Mark LT vždy kapacitu 47,9 kubických stop. MKX dorazil v roce 2007 s 69 kubickými stopami a toto číslo si udrželo až do roku 2009.
Sedan je obyčejný. Od roku 2006 nabízí LS 13,5 cu.ft. Town Car 2006-2009 nabízel 21,1 cu.ft. 2007-2009 MKZ nabízel 15,8 cu.ft. Zephyr z roku 2006 má 15,8 kubických stop. Montego vyrobilo 21 kubických stop v roce 2006, 21,2 kubických stop v letech 2007 a 2009. MKS byl představen v roce 2009 a má kapacitu 18,7 kubických stop.
Nákladový prostor Mazdy
Mazda má všestranný výběr. Minivan MPV je obrovský, pro rok 2006 nabízí 127 kubických stop. Crossover Tribute začal nabízet 66,8 kubických stop v roce 2006, v roce 2008 klesl na 29,2 kubických stop a v roce 2009 se vrátil na 66,2 kubických stop. Tribute Hybrid má o 27 kubických stop méně.
CX-9 je variantou velkého SUV. Od roku 2007 do roku 2009 nabízel 100,7 kubických stop prostoru. CX-7, představený v roce 2007, nabízí 58,6 kubických stop prostoru a stále tam je.
Sedany se liší. Mazda6 nabídla 58,7 kubických stop prostoru v letech 2006, 2007 a 2008. V roce 2009 to kleslo na 16,6 kubických stop, pravděpodobně kvůli sedadlům. Kapacita Mazdy3 se zvýšila z 31,2 kubických stop v roce 2006 na 43,8 kubických stop v roce 2007 a zůstala tam až do roku 2009. Nákladová kapacita Mazdy5 zůstává stejná na 44,4 kubických stopách.
Sportovní auta jsou komplexní. Objem MX-5 zůstává na 5,3 kubických stopách. 2006, 2007 a 2008 RX-8 má kapacitu 7,6 kubických stop. MazdaSpeed3 z let 2007 a 2008 má stejných 43,4 kubických stop jako Mazda3. MazdaSpeed6 má malou kapacitu 12,4 kubických stop. O nákladních vozidlech řady B nejsou k dispozici žádné informace.
Kufr Mercedes Benz
Modely Mercedes-Benz bývají, pokud jde o nákladový prostor, konzervativní. Třída C měla původně 12,2 kubických stop prostoru a později se rozrostla na 12,4 kubických stop.
Procvičte si hru Saturn
Saturn se snaží vybojovat mezeru zaměřením na objem. Minivan 2006 Saturn Relay má 26,9 kubických stop nákladového prostoru. Na stěhovací firmu docela dost. Další na řadě je 2007 Saturn VUE. Se sklopenými zadními sedadly nabízí 63,8 kubických stop. Hybridní verze je k tomu ideální. Skvělá volba pro rodiny, které potřebují prostor.
Výhled Saturn 2007 je působivý. 115,9 kubických stop prostoru. To bylo na tehdejší crossover obrovské. Stabilní 2008. Ale v 2009 došlo ke změnám. VUE má snížený objem na 29,2 kubických stop. Následuje VUE Hybrid a klesá na 29,2 kubických stop. Aura a Aura Hybrid se stabilizují na 14,9 kubických stopách a 13,1 kubických stopách. Sportovní auto Nebe? Celkem 5,4 kubických stop. Ne dost. Původně nebyl navržen pro přepravu zavazadel.
“Saturn dává přednost prodeji VUE a celé série Outlook.”
Modulární přístup společnosti Scion
Scion ví, že mladí kupující chtějí flexibilitu. 2006 Scion xA začíná na 32,8 kubických stopách. xB je ještě větší – 43,4 kubických stop. Od 2007 má tC kupé světlou výšku 12,8 palce. Neustále. Neustále.
Pak 2008 věci změnil. Při sklopených sedadlech se xB zvětší na 69,9 kubických stop. xD se blíží 35,7 kubických stop. Tento trend pokračoval až do roku 2009. xB a xD zachovávají tato čísla. tC se zasekl na 12,8 palce**. Pokud potřebujete více místa, kupte si kočárek. Pokud chcete styl, musíte udělat kompromis.
Smart má malé rozměry
Smart nevyrábí ve velkých objemech. Zaměřují se na městské dopravní zácpy. 2008 Smart Fortwo má pouze 12 kubických stop. To je vše. Auto. Dvoje dveře. Minimální prostor. Hromadné zasílání produktů nikdy nebyl problém. Informace o parkování u telefonních budek jsou následující:
Celoroční nástroj Subaru
Subaru patří do skupiny kombíků a SUV. 2006 Subaru Impreza Wagon a Outback Sport mají každý 61,6 kubických stop. Impreza Sedan je malá 11 kubických stop. Legacy Wagon nabízí 66,2 kubických stop. B9 Tribeca SUV začíná na 74,4 kubických stopách.
2007 přinesl aktualizace. Forester vyrostl na 68,6 kubických stop. Starý vůz se mírně zmenšil na 65,4 kubických stop. Verze Outback Sedan? Celkem 11,4 kubických stop.
2008 byl rokem změn. Impreza Wagon a Outback Sport klesnou na 44,4 kubických stop. Vůz WRX Sti je rovněž uveden na 44,4 kubických stopách. Skočí Legacy sedan 93 kubických stop? Počkejte chvíli, v některých zdrojích se zdá, že jde o překlep, ale údaje naznačují buď významný nárůst, nebo jinou metriku. Zůstaňme u čísel. Outback stoupá na 98 kubických stop. Tribeca dosahuje 104 kubických stop.
Do 2009 informace o Forester zmizely. Legacy sedan vrací 11,4 kubických stop. Outback je nastaveno na 65,4 kubických stop. Tribeca klesla zpět na 74,4 kubických stop. Řada Subaru je vhodná pro ty, kteří potřebují přepravovat lyže, kola a kempingové vybavení, aniž by museli vydělat peníze.
Výhody Suzuki XL7
Suzuki šla s modelem XL7 na velkou velikost. 2006 Suzuki XL7 nabízí 75,1 kubických stop. Do 2007 narostla na 95,2 kubických stop. To je obrovská výhoda. Vylepšena byla také Grand Vitara. Z 24,4 kubických stop v 2006 na 68,9 kubických stop v 2007. Kompaktní vozy Reno se prodávaly v letech 2007 a 2008 se sklopenými sedadly a nabízely 45,4 kubických stop. Crossover SX4 dosáhl v roce 2007 64 kubických stop, ale v roce 2008 klesl na 54 kubických stop**.
1selabyvrami7e5l9u1x
Objem nákladu Toyota
Chcete něco přepravit? Zkontrolujte čísla. Sestava roku 2006 byla jednoduchá. Sienna vede smečku s 148,9 kubických stop. Následuje Sequoia s 128,1 kubických stop. Pokud potřebujete velké objemy, jsou tyto možnosti ideální. 4Runner nabízí 75,1 kubických stop. Matrix je uprostřed balení s 53,2 kubickými stopami. Malá auta jako Corolla a Camry Solara mají 13,6 a 13,8 kubických stop. Prius má 16,1 kubických stop objemu.
V roce 2007 se situace změnila. Objem Avalonu se náhle zdvojnásobil na 41,4 kubických stop. Highlander také vyrostl. Jeho objem se zvýšil z přibližně 40 kubických stop na 80,6 kubických stop. Hybridní verze byla skvělým doplňkem. Land Cruiser se výrazně rozšířil na 90,8 kubických stop. Nový FJ Cruiser přináší 66,8 kubických stop prostoru. Yaris má 25,7 kubických stop. Toyota neuvádí specifikace kapacity nákladu pro pickupy, takže pro Tacomu nebo Tundru nejsou k dispozici žádné informace.
Do roku 2008 Highlander pokračoval v expanzi. Standardní model má 95,4 kubických stop. Hybridní verze mírně klesá na 94,1 kubických stop. Sequoia se mírně zmenšila na 120,8 kubických stop. Land Cruiser klesl na 81,7 kubických stop. Matrix se ustálil na 53,2 kubických stopách. Yaris má stále 25,7 kubických stop. Camry Hybrid je omezen na 10,6 kubických stop.
Drobné změny byly provedeny v roce 2009. Matrix narostl na 61,5 kubických stop. Corolla má 12,3 kubických stop. Highlander a Highlander Hybrid nabízejí 95,4 a 94,1 kubických stop. Land Cruiser má 81,7 kubických stop. Venza zde není uveden. Sienna je i nadále lídrem v objemu s 148,9 kubických stop.
Objem nákladu Volkswagen
Volkswagen zvolil jiný přístup. Golf a GTI z roku 2006 mají 41,8 kubických stop. Králík je o něco větší, má 46 kubických stop. SUV Touareg nabízí 71 kubických stop. Sedany mají malý objem. Jetta má 16 kubických stop objemu. Passat Sedan má 14,2 kubických stop. Phaeton? Celkem 13 kubických stop. Beetle Convertible je prakticky prázdný a má pouze 5 kubických stop. Kupé je lepší s 27,1 kubických stop.
Eos debutoval v roce 2007 s 10,5 kubických stop. GTI se zvětšilo na 46 kubických stop. Králík zůstal na 46 kubických stopách. Touareg má stále 71 kubických stop. Passat Wagon 61,8 kubických stop představen. Kupé Beetle má 27,1 kubických stop. Tento kabriolet je stále malý, pouhých 5 kubických stop.
V roce 2008 byly přidány GLI a R32. GLI, založený na Jetta, má 16 kubických stop. R32 nabízí 43,4 kubických stop. GTI má stále 46 kubických stop. Králík má stále 46 kubických stop. Touareg 2 má 71 kubických stop. Passat Wagon zůstává 61,8 kubických stop. Eos má stále 10,5 kubických stop.
V roce 2009 byly spuštěny Routan a Tiguan. Routan je minivan s 141 kubickými stopami. Tiguan přidává 56,1 kubických stop. Jetta Sport Wagon nabízí 66,9 kubických stop. Králík zůstává na 46 kubických stopách. GTI má stále 46 kubických stop. Passat Wagon má 61,8 kubických stop. Kupé Beetle má stále 27,1 kubických stop. Kabriolet? Zbývá pouze 5 kubických stop.
Objem nákladu Volvo
Volvo se specializuje na automobily. V70 a XC70 byly nejprodávanější v roce 2006, oba nabízely 71,4 kubických stop. SUV XC90 nabízí 84,9 kubických stop. Vůz V50 má 62,9 kubických stop. Sedan S60 má 36,5 kubických stop. Prodeje sedanů S40 a S80 byly silné. S40 má 14,3 kubických stop. S80 má 14,4 kubických stop. C70 Cabrio je malý s 12,8 kubických stop.
V roce 2007 zůstal objem nákladu stabilní. V70 a XC70 mají stále 71,4 kubických stop. XC90 mírně narostl na 85,1 kubických stop. S60 klesl na 13,9 kubických stop. S80 se mírně zvětšil na 14,9 kubických stop. V50 má 62,9 kubických stop. S40 má stále 14,3 kubických stop. C70 si zachovává 12,8 kubických stop.
V roce 2008 byl C30 dostupný s 12,9 kubických stop. V50 klesne na 62,6 kubických stop. V70 a XC70 zvýšeny na **72.1


















