Het laden van een subcompacte hatchback met dozen met keramische tegels van Home Depot is een snelle les in natuurkunde. Je laadt drie of vier zware dozen, de achterwielophanging zakt naar beneden, de bumper kust de stoep en de neus gaat omhoog. Het is duidelijk. Je kleine auto is niet gebouwd voor dat soort misbruik. Zelfs een pick-up of SUV zal je uiteindelijk de spanning laten zien. Je hebt gewoon veel meer gewicht nodig om de achterkant op een groter chassis te laten zinken.
Dan is er de camper.
Laad tientallen dozen met tegels in een enorme klasse A-camper en er lijkt niets te veranderen. De rijhoogte blijft consistent. De schorsing klaagt niet. Je realiseert je misschien niet eens dat je duizend pond extra bij je hebt totdat het te laat is. Dit is het gevaar van recreatievoertuigen. Ze zijn ontworpen om enorme ladingen te vervoeren, wat betekent dat ze hun grenzen verbergen totdat je ze raakt.
Dus hoe weet je wanneer je de grens hebt overschreden? Hoeveel is te veel?
Het antwoord ligt in één specifiek getal: Cargo Carrying Capacity (CCC).
Het is geen gok. Het is een harde limiet die door de fabrikant is vastgesteld. Als u deze overschrijdt, riskeert u structurele storingen, remproblemen en een zeer ongelukkige tijd op de snelweg. Hier is de wiskunde achter de veiligheid.
De formule voor het laadvermogen
Om de CCC van uw camper te vinden, moet u alles wat geen ‘vracht’ is, verwijderen uit het totale gewicht van het voertuig. De formule is eenvoudig, maar de variabelen zijn belangrijk.
-
Begin met de GVWR.
Dit is het bruto voertuiggewicht. Het is het maximale veilige gewicht van het voertuig wanneer het volledig is geladen. Laten we 20.000 lbs als voorbeeldbasis gebruiken. -
Trek het onbeladen voertuiggewicht (UVW) af.
De UVW is het gewicht dat de vrachtwagen weegt wanneer deze de fabrieksvloer verlaat, maar met alle vloeistoffen bijgevuld. Volle tanks met brandstof, koelvloeistof en olie.
Voorbeeld: 14.500 pond -
Trek de gewichtsclassificatie voor slaapcapaciteit (SCWR) af.
De fabrikant gaat uit van een maximaal gewicht per dwarsligger. De standaard is 154 pond per persoon. Vermenigvuldig dat met het aantal slaapposities.
Voorbeeld: 6 posities x 154 lbs = 924 lbs -
Trek het propaangewicht (LP-gas) af.
Propaan weegt 4,2 lbs per gallon.
Voorbeeld: tank van 12 gallon x 4,2 lbs = 50,4 lbs -
Trek het zoetwatergewicht af.
Water weegt 8,3 lbs per gallon.
Voorbeeld: tank van 25 gallon x 8,3 lbs = 207,5 lbs -
Het resultaat.
20.000 (GVWR) – 14.500 (UVW) – 924 (SCWR) – 50,4 (propaan) – 207,5 (water) = 4.318,1 lbs.
Die 4.318,1 lbs is uw vrachtdraagvermogen. Al het andere dat je inpakt – meubels, tv’s, kleding, extra propaanflessen, vers water buiten de standaardtankvulling – komt uit deze emmer. Als je er overheen gaat, ben je onveilig.
Waar vindt u deze cijfers voor uw specifieke installatie? Op de deurpoststicker worden meestal de GVWR en UVW vermeld. De gebruikershandleiding beschrijft de SCWR- en tankgroottes. Als u de handleiding mist, is de website van de fabrikant een betrouwbare bron. De meeste grote merken publiceren deze specificaties online.
Gegevens over laadcapaciteit van voertuigen
Als u geen camper vervoert, moet u nog steeds uw grenzen kennen. Hieronder vindt u de laadvolumecapaciteit voor geselecteerde modellen van grote fabrikanten. Houd er rekening mee dat deze cijfers kubieke voet ruimte vertegenwoordigen, en geen gewichtslimieten.
Acura laadvermogen
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | 81,5 |
| 2006 | RL | 13.1 |
| 2006 | RSX | 25,3 |
| 2006 | TL | 12,5 |
| 2006 | TSX | 13.2 |
| 2007 | MDX | 83,5 |
| 2007 | RL | 13.1 |
| 2007 | RDX | 60,6 |
| 2007 | TL | 12,5 |
| 2007 | TSX | 13.2 |
| 2008 | MDX | 83,5 |
| 2008 | RL | 13.1 |
| 2008 | RSX | 60,6 |
| 2008 | TL | 12,5 |
| 2008 | TSX | 13.2 |
| 2009 | MDX | 83,5 |
| 2009 | RL | 13.1 |
| 2009 | RSX | 60,6 |
| 2009 | TSX | 12,6 |
Audi laadvermogen
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | 54,6 |
| 2006 | A4 | 13.4 |
| 2006 | A6 | 15,9 |
| 2006 | A8 | 14.6 |
| 2006 | S4 | 13.4 |
| 2006 | TT | 24.2 |
| 2007 | A3 | 54,6 |
| 2007 | A4 | 13.4 |
| 2007 | A6 | 15,9 |
| 2007 | A8 | 14.6 |
| 2007 | Q7 | 88,7 |
| 2007 | RS4 | 13.4 |
| 2007 | S4 | 13.4 |
| 2007 | S6 | 13,9 |
| 2007 | S8 | 14.6 |
| 2008 | A3 | 54,6 |
| 2008 | A4 | 10.2 |
| 2008 | A5 | 16.1 |
| 2008 | A6 | 15,9 |
| 2008 | A8 | 14.6 |
| 2008 | Q7 | 88,7 |
| 2008 | R8 | 3,5 |
| 2008 | RS4 | 13.4 |
| 2008 | S4 | 13.4 |
| 2008 | S5 | 16.1 |
| 2008 | S6 | 15,9 |
| 2008 | S8 | 14.6 |
| 2008 | TT | 8,8 |
| 2009 | A3 | 54,6 |
| 2009 | A4 | 10.2 |
| 2009 | A5 | 16.1 |
| 2009 | A8 | 14.6 |
| 2009 | Q7 | 88,7 |
| 2009 | R8 | 3,5 |
| 2009 | S4 | 10.2 |
| 2009 | S5 | 16.1 |
| 2009 | S8 | 14.6 |
| 2009 | TT | 8,8 |
BMW laadvermogen
| Jaar | Model | Laadcapaciteit (ft³) |
|---|---|---|
| 2006 | 325 | 12 |
| 2006 | 330 | 12 |
| 2006 | 525 | 14 |
| 2006 | 530 | 14 |
| 2006 | 550 | 14 |
| 2006 | 650 | 13 |
| 2006 | 750 | 18 |
| 2006 | 760 | 18 |
| 2006 |
Buick Space: van sedans tot SUV’s
De line-up van 2006 vertelt je precies wat Buick probeerde te zijn. Je had de LaCrosse- en Lucerne-sedans met een bescheiden kofferruimte van 16 tot 17 kubieke voet. Niet slecht voor dagelijks woon-werkverkeer, maar niet voor het verplaatsen van meubelgebied. Dan was er de Rainier. Dit ding heeft 80,1 kubieke voet ingeslikt. De Rendezvous deed het zelfs nog beter met 108,9 kubieke voet. De Terraza was in ’06 de koning van de heuvel met een enorme 136,5 kubieke voet. Als je spullen moest vervoeren voor een weekendje weg, kocht je een Terraza.
In 2007 hield Buick de sedannummers statisch. LaCrosse en Luzern bleven op 16 en 17 kubieke voet. De Rainier en Rendezvous gaven ook geen krimp. Het was een vasthoudpatroon.
De verschuiving vond plaats in 2008 met de Enclave. Deze nieuwe middelgrote SUV bood 116,2 kubieke voet laadruimte. Het verving voor veel kopers de oudere SUV’s in de hiërarchie. De LaCrosse en Lucerne hielden stand met hun 16 en 17 kubieke voet**.
In 2009 daalde de Enlose lichtjes tot 115 kubieke voet. De sedans bleven ongewijzigd. Buick gokte duidelijk op het crossover-/SUV-segment om volume te realiseren. Als u op zoek bent naar de Buick Enclave-laadcapaciteit uit 2008, kijkt u naar ruim 100 kubieke voet achter de achterbank.
Cadillac luxe en bruikbaarheid
Cadillac speelde een ander spel. In 2006 waren de CTS en CTS-V coupés/sedans krap. Je hebt 12,5 kubieke voet. De DTS sedan in limousinestijl bood iets meer met 18,8 kubieke voet. De XLR-roadster was krap op 11,6 kubieke voet.
De vrachtwagens vertelden een ander verhaal. De Escalade uit 2006 leverde je 104,6 kubieke voet op. De uitgebreide ESV-versie? 131,6 kubieke voet. De SRX-crossover zat comfortabel op 69,5 kubieke voet. De STS en STS-V boden 13,8 kubieke voet.
2007 bracht een lichte stijging voor de Escalade naar 108,9 kubieke voet en de ESV naar 137,4 kubieke voet. De CTS-modellen bleven op 12,5 kubieke voet. De SRX bleef stabiel op 69,5 kubieke voet.
In 2008 groeide de CTS lichtjes naar 13,6 kubieke voet. De DTS-, Escalade- en SRX-cijfers bleven consistent met het voorgaande jaar. De XLR bleef op 11,6 kubieke voet.
In 2009 werd de Escalade Hybrid geïntroduceerd. Verrassend genoeg daalde de laadcapaciteit tot 69,5 kubieke voet, waarschijnlijk als gevolg van de batterijverpakking. De SRX daalde in sommige lijsten ook naar 13,8 kubieke voet, wat lijkt op een typefout in de brongegevens of een specifieke trimafwijking, maar de Escalade ESV bleef solide op 137,4 kubieke voet. Voor degenen die de Cadillac Escalade ESV-laadruimte** controleren: in de latere modeljaren kijkt u naar ruim 130 kubieke voet.
Chevrolet Volume Kings
Chevrolet had de grootste wapens in dit segment. In 2006 bood de kleine Aveo je 42 kubieke voet met de stoelen omlaag. De Cobalt was krap 13,9 kubieke voet. De Impala bood 18,6 kubieke voet, terwijl de Malibu krapper was met 15,4 kubieke voet. De Malibu Maxx-wagen brak de norm met 41 kubieke voet.
De SUV’s waren waar Chevy uitblonk. De Equinox leverde 68,6 kubieke voet op. Het Express-busje was een beest van 225,1 kubieke voet. De HHR-hatchback bood 63,1 kubieke voet. De TrailBlazer EXT gaf je 107,4 kubieke voet. De Uplander-minivan bereikte een topwaarde van 120,1 kubieke voet. De Corvette coupé was een sportwagen met 22,4 kubieke meter opslagruimte.
In 2007 kwam de Aveo 5 hatchback overeen met de oudere Aveo op 42 kubieke voet. De Equinox daalde lichtjes naar 67,1 kubieke voet. De HHR werd teruggebracht tot 57,7 kubieke voet, terwijl de Panel-versie 62,7 kubieke voet bood. De grote vrachtwagens zagen voor het eerst gegevens in deze tabel verschijnen. De Suburban 1500/2500 bood 137,4 kubieke voet. De Tahoe bood 108,9 kubieke voet. De TrailBlazer had een capaciteit van 80,1 kubieke voet.
In 2008 bleven de meeste cijfers statisch. De Malibu Classic en Hybrid hadden beide een inhoud van 15,1 tot 15,4 kubieke voet. De Tahoe Hybrid werd aan het assortiment toegevoegd met 108,9 kubieke voet. De Express-bus bleef de koning van de ruimte met 225,1 kubieke voet.
2009 bracht de 22,4 kubieke voet van de Corvette terug. De nieuwe Traverse-crossover kwam op de kaart met 117,5 kubieke voet en vulde daarmee het gat tussen de Equinox en de grote SUV’s. De Suburban en Tahoe hielden stand op respectievelijk 137,4 en 108,9 kubieke voet. De Express 1500/2500/3500 bestelwagens boden allemaal 225,1 kubieke voet. Als u de 2009 Chevrolet Traverse laadcapaciteit wilt weten, kijkt u naar bijna 120 kubieke voet.
Chrysler minivans en sedans
Chrysler was in 2006 een mix van verouderde sedans en ruime minivans. De 300 en 300C sedans boden 15,6 kubieke voet. De Crossfire-roadster was met zijn 6,5 kubieke meter klein. De Sebring was met 11,3 kubieke voet klein.
De PT Cruiser was de eigenzinnige keuze met 92,2 kubieke voet aan ruimte. De Pacifica-wagen bood 62,7 kubieke voet. De Town & Country-minibus was met 146,7 kubieke voet enorm groot.
In 2007 werd de Aspen SUV geïntroduceerd. Het bood 102,4 kubieke voet. De PT Cruiser daalde tot 62,7 kubieke voet. De Pacifica sprong naar 92,2 kubieke voet. De Sebring groeide lichtjes tot 13,6 kubieke voet. De Town & Country zat op 144 kubieke voet. De 300-modellen bleven op 15,6 kubieke voet.
In 2008 groeiden de 300 en 300C uit tot 17,2 kubieke voet. De Crossfire groeide lichtjes tot 7,6 kubieke voet. De cijfers van Aspen en PT Cruiser bleven stabiel. De Town & Country daalde lichtjes naar 143,8 kubieke voet.
In 2009 kwam de Aspen Hybrid, die zijn gas-tegenhanger evenaarde met 102,4 kubieke voet. De 300-modellen daalden terug naar 15,6 kubieke voet. De PT Cruiser bleef op 62,7 kubieke voet. De Town & Country bleef op 143,8 kubieke voet. Voor degenen die de Chrysler Town and Country-laadruimte vergelijken: de latere modeljaren schommelden rond de 144 kubieke voet.
Ontwijk nutsvoorzieningen en vrachtwagens
Dodge had een raar jaar in 2006. Bij de Ram 1500/2500/3500-vrachtwagens stond geen koffernummer vermeld (logisch). De Sprinter Van 2500/3500 bood 247 kubieke voet. De Sprinter Wagon 2500 was enorm met 321 kubieke voet. De minivan Grand Caravan bood 167,9 kubieke voet. De caravan was dichtbij op 142,3 kubieke voet. De Durango SUV had een capaciteit van 102,4 kubieke voet. De Magnum-wagen was een verborgen juweeltje op **71.
De volumedominantie van Ford en de kloof op het gebied van heavy-duty
In de line-up van Ford in dit tijdperk moet je kijken of je echt meubilair moet vervoeren. De bestelwagens uit de E-serie zijn hier de uitschieters. Van 2006 tot 2009 hadden de E150-, E250- en E350 Super Duty-modellen allemaal een enorme inhoud van 256,5 kubieke voet. Dat aantal daalde lichtjes tot 230,6 voor de E150 en E250 in 2008, maar het is nog steeds het soort ruimte waardoor een pick-up op een schoenendoos lijkt.
De bestelwagens uit de E-serie bieden het hoogste laadvermogen onder de reguliere vrachtwagens en bestelwagens van Ford in deze periode, met een piek van 256,5 ft³ voor werk- en passagiersconfiguraties.
Personenauto’s waren krapper. De Crown Victoria hield tot 2007 20,6 kubieke voet vast voordat hij verdween. De Fusion was krap met slechts 15,8 kubieke voet, net als de vijfdeurs Taurus met 17 tot 21,2 kubieke voet, afhankelijk van het jaar. Als je volume in een sedan wilde, was de Five Hundred met 21,2 kubieke voet de beste keuze.
SUV’s en cross-overs vulden de middenweg. De Explorer bood consequent 85,8 kubieke voet. De Escape schommelde rond de 66 kubieke voet, terwijl de hybride versie slechts een halve voet daalde naar 65,5. The Edge ging in 2007 de strijd aan met 69,6 kubieke voet en kwam in latere jaren uit op 69. De Taurus X voegde in 2008 en 2009 nog eens 85,5 kubieke meter ruimte toe.
Vrachtwagens vertelden een ander verhaal. De Ranger vervoerde in 2006 en 2008 18,1 kubieke voet. Maar kijk eens naar de F150, F250 en F350. De gegevens tonen een streepje. Dat is geen typefout. Ford heeft hiervoor in deze specifieke dataset geen standaard laadruimtevolume vermeld, waarschijnlijk omdat bedvoeringen, tonneaucovers of cabineconfiguraties de bruikbare ruimte zo drastisch veranderden dat een enkel getal geen betekenis had. Als u op zoek bent naar de laadcapaciteit van een vrachtwagen, moet u uw eigen laadvloer opmeten of de specificaties van de laadvloer raadplegen. De F450 verschijnt in 2008 ook zonder vermelde waarde.
De Mustang is nooit een vervoerder geweest. Het zat op 9,7 kubieke voet voor zowel de modellen van 2007 als 2008. De GT uit 2006 was nog erger en bood slechts 1 kubieke voet.
De consistentie van GMC en de Acadia-inzending
GMC speelde op safe met de Savana-busjes. Van 2006 tot en met 2009 boden de 1500-, 2500- en 3500-modellen elk jaar 225,1 kubieke voet laadruimte. Het fluctueerde niet. Het veranderde niet. Als je een doos nodig hebt waar precies zoveel in past, dan is de Savana jouw antwoord.
De Sierra pick-ups verschijnen elk jaar in de lijst, maar ook hier is de kolom met laadvermogen leeg. De Sierra 1500-, 2500- en 3500-modellen bieden hier geen standaardcijfer. U staat er alleen voor om het bedvolume te berekenen, tenzij u een specifieke dop installeert.
SUV’s domineerden het GMC-portfolio qua variëteit. De familie Yukon is waar het volume leeft. De Yukon XL was gedurende alle vier de jaren constant op 45,7 tot 45,8 kubieke voet. De standaard Yukon begon in 2006 op 63,6, daalde naar 60,3 in 2007 en bleef daar tot 2009.
De Acadia maakte zijn debuut in 2007 met 19,7 kubieke voet. In 2008 was de ruimte uitgebreid tot 25,5 kubieke voet en dat aantal bleef in 2009 behouden. Het is een scherpe stijging, die duidt op een nieuw ontwerp of een aanzienlijke verandering in de manier waarop de achterbank voor dat modeljaar werd neergeklapt.
De Envoy was een trouwe man totdat hij na 2009 verdween en stabiel bleef op 43,7 kubieke voet. De Envoy XL was kleiner, met 23,4 kubieke voet in 2006.
Hybride opties ontstonden laat in de cyclus. De Yukon Hybrid verscheen in 2008 met een inhoud van 16,9 kubieke voet en bleef in 2009 op die capaciteit. De Sierra Hybrid verscheen in 2009, maar had, net als zijn niet-hybride tegenhangers, geen vermelde laadcapaciteit.
Honda’s hybride penalty en het volume van de Pilot
Honda’s strategie is hier duidelijk: hybrides offeren kofferruimte op voor accupakketten. De Accord Hybrid had een inhoud van 11,2 kubieke voet in 2006 en 2007. De niet-hybride Accord was beter, met 12,8 in 2006, oplopend tot 14 in 2007 en vervolgens gedaald tot 11,9 in 2008 en 2009.
De Civic is een vreemde eend in de bijt qua volumepieken. In 2006 en 2007 bood het respectievelijk 72 en 72,9 kubieke voet. Dat is sedanterritorium, wat impliceert dat deze cijfers mogelijk een neerklapbare achterbank omvatten of een andere maatstaf meten, maar de gegevens vermelden dit als de totale capaciteit. In 2008 daalde het tot 35,7 kubieke voet. In 2009 daalde het verder tot 11,5 kubieke voet. Deze volatiliteit duidt op een herontwerp van het model dat de indeling van de kofferbak fundamenteel heeft veranderd. De Civic Hybrid bleef van 2006 tot 2009 constant op 11,5 kubieke voet.
Minibusjes en SUV’s zorgden voor het echte nut. De Odyssey was van 2006 tot 2009 een volumekoning met 147,4 kubieke voet voor elk jaar. Hij gaf geen krimp. De Pilot bood in 2006 en 2007 87,6 kubieke voet aan, iets gedaald tot 87 in 2009.
De CR-V was in vergelijking klein en had over alle jaren een inhoud van 10,4 kubieke voet. Het Element was groter met 74,6 kubieke voet, constant gedurende de hele periode.
De Fit kwam in 2007 binnen met 41,9 kubieke voet en breidde uit tot 57,3 in 2009. De Ridgeline pick-up stond van 2006 tot 2008 op 41,4 kubieke voet en verdween vervolgens uit de lijst in 2009.
Kleine coupés waren niet bedoeld om te vervoeren. De S2000 bood in 2006, 2007 en 2008 slechts 5 kubieke voet. De Insight, een hybride coupé, hield 16,3 kubieke meter in 2006 en 11,5 in 2008.
De niche van Hummer en de afwezigheid van H3T
De laadcapaciteit van Hummer was smal. De H2 bood van 2006 tot 2009 30,7 kubieke voet. Het veranderde niet. Het was een baksteen. De H3 bood 29,5 kubieke voet voor dezelfde periode van vier jaar. Ook constant.
De H3T, een pick-upvariant, verscheen in 2009 maar had geen vermelde capaciteit. Gezien de kleine voetafdruk van de H3 was het bedvolume waarschijnlijk verwaarloosbaar of zeer variabel op basis van de kapconfiguratie.
Hyundai’s instapbeperkingen
Het aanbod van Hyundai van begin tot midden jaren 2000 was klein. De Accent begon in 2006 op 12,4 kubieke voet, sprong vervolgens naar 15,9 en bleef daar. De Elantra ging van 13 naar 14,2 kubieke voet en hield dat vast in 2007 en 2008.
Sedans waren krap. De Azera had een inhoud van 16,6 kubieke voet. De Sonate hield 16.3. De Tiburon-coupé hield 14,8. De Genesis kwam in 2009 binnen met 15,9 kubieke voet.
Cross-overs en minibusjes waren de enige plekken waar ruimte kon worden gecreëerd. De Tucson SUV bood van 2006 tot 2008 constant 22,7 kubieke voet aan. De Santa Fe groeide van 30,5 kubieke meter in 2006 naar 34,2 kubieke meter in 2007 en
Jeep Wrangler Unlimited domineert de vrachtspecificaties van 2008-2009
Het Jeep-gamma van 2006 tot 2009 vertelt een verhaal van utilitaire consistentie, met één opvallende uitzondering. Voor liefhebbers die Jeep Wrangler Onbeperkt laadvermogen 2009 volgen, zijn de cijfers onmiskenbaar. Het is niet zomaar een Wrangler. Het is de Unlimited, het omvangrijke vierdeurs broertje van de tweedeurs trailrunner, en hij neemt ruimte in beslag voor het ontbijt.
In 2006 was de standaard Wrangler krap. 45,8 kubieke voet als je de stoelen neerklapt. De Commander, een SUV met drie rijen die zijn ziel nooit helemaal op de Amerikaanse markt heeft gevonden, bood 68,7 kubieke voet. Dat is meer dan de Grand Cherokee (67,4) en de Liberty (69). Maar de Liberty spant de kroon op het gebied van volume in het compacte segment, met een piek van 69 kubieke voet.
2007 bracht het Kompas en de Patriot. De 62,7 kubieke voet van de Patriot is redelijk voor een subcompact. Het kompas? 53,6. Standaard Wranglers steeg tot 61,2 kubieke voet. Een aanzienlijke sprong. Waarom? Opklapbare geometrie van de achterbank. De Unlimited kwam pas in 2008 op de markt. En toen dat gebeurde, veranderde de wiskunde volledig.
In 2008 en 2009 zat de Wrangler Unlimited op 86,8 kubieke voet. Kijk naar dat nummer. Het doet de Commander (68.5), de Grand Cherokee (67.4) en zelfs de Liberty (64.2) in het niet vallen. Het is de enige Jeep in deze dataset die de grens van 80 kubieke voet doorbreekt. Als u een kajak, een bank of een kleine motorfiets moet vervoeren, is de Unlimited de enige logische keuze. De standaard Wrangler bleef achter op 61,2. De kloof tussen de tweedeurs- en vierdeursmodellen werd hier groter, wat bewijst dat de wielbasis van belang is als je spullen inpakt.
Kia’s Rondo en Sedona bieden enorm veel gebruiksgemak
De vrachtspecificaties van Kia uit deze tijd zijn een beetje chaotisch. Je hebt kleine sedans met kleine kofferbak en enorme minibusjes die een gezinsauto zouden kunnen verzwelgen. De Kia Rondo-laadcapaciteit van 2009 ontbreekt feitelijk in de verstrekte ruwe gegevens, maar de cijfers van 2006-2008 vertellen het echte verhaal.
De Rondo, een crossover-hybride die vaak wordt vergeten, bood in 2007 en 2008 74,4 kubieke voet aan. Dat is een serieus volume. Vergelijk dat eens met de Optima sedan, die een magere 14,8 kubieke voet bevatte. De Rio? 11.9. De spectra? 12.2. Deze cijfers benadrukken de beperkingen van de sedanmarkt. Als u een Kia Borrego uit 2009 koopt, kijkt u naar 97,6 kubieke voet. Dat is een SUV. Het is groot. Het is boxy. Het is ontworpen voor transporteurs.
De Sedona-minivan blijft hier de koning van het volume. 141,5 kubieke voet in 2006. 121,3 in 2007 en 2008. Het daalt niet veel omdat het een minivan is. De vorm van het interieur verandert niet drastisch van jaar tot jaar. De Sportage blijft consistent op 66,6 kubieke voet. De Sorento spiegelt het op 66,4. Deze twee zijn directe concurrenten. De Sportage overtreft net de Sorento met 0,2 kubieke voet. Een afrondingsfout, eigenlijk. Maar voor liefhebbers is die 0,2 van belang als je de pasvorm voor specifieke uitrusting meet.
Land Rover LR3 en Range Rover definiëren luxe ruimte
De gegevens over het laadvermogen van Land Rover van 2006 tot 2009 laten een merk in transitie zien. De LR3 was het werkpaard. De Range Rover was de luxe kruiser. De Range Rover Sport probeerde in het midden te zitten.
In 2006 en 2007 bood de LR3 90,3 kubieke voet. De Range Rover bleef met 74,9 vlak achter. De sport? 71. Deze cijfers zijn consistent. Toen gebeurde 2008. De LR3 daalde tot 9,9 kubieke voet. Waarom? De gegevens weerspiegelen waarschijnlijk de configuratie met de achterbank omhoog of een specifieke wijziging van de meetstandaard. Of misschien was de derde rij anders gevouwen. Hoe dan ook, 9,9 is geen concurrerend getal voor transport. De Range Rover zakte naar 35,1. De Sport bleef stabiel op 71.
2009 corrigeerde de koers. De LR3 stuiterde terug naar 90,3. De Range Rover kwam uit op 74,2. De Sport bleef op nummer 71. De LR2 verscheen in 2008 zonder vermelde gegevens en verscheen vervolgens in 2009 met 58,9 kubieke voet. Dat is een compacte luxe crossover. Hij is uiteraard kleiner dan de LR3. De kloof tussen de LR3 en de Range Rover bedraagt ongeveer 16 kubieke voet. Dat zijn twee grote koffers. Het is het verschil tussen een weekendtrip en een expeditie van een maand.
Lexus Hybride- en V8-modellen Gesplitst vrachtvervoer Praktisch
Uit Lexus-gegevens van 2006 tot 2009 blijkt dat een merk zich meer richt op verfijning dan op volume. Sedans zijn krap. SUV’s zijn ruim. De hybrides, met name de RX 400h, bieden tussen 2006 en 2008 consequent 84,7 kubieke voet. De RX 350, die in 2007 arriveert, verhoogt dat tot 85 kubieke voet. Een kleine winst. De RX 400h is qua hoogte iets groter, wat wellicht de extra ruimte verklaart.
De GX 470 is een SUV op vrachtwagenbasis. Het biedt 77,5 kubieke voet. Consistent. De LX 470 is een luxe SUV op ware grootte. Het biedt 90,4 kubieke voet. In 2009 arriveerde de LX 570 met 83,1 kubieke voet. Wachten. Het viel. De LX 570 verving de 470. De 470 had 90,4. De 570 heeft 83,1. Waarom? Geometrie van de achtervering? Batterijverpakking voor hybrides? Nee, de LX 570 is voornamelijk gas. Dit kan te wijten zijn aan de locatie van het reservewiel of het ontwerp van de achterbank. Het is een opmerkelijke daling.
De sedans zijn klein. De ES 350 biedt 14,7 kubieke voet. De IS 350 en IS 250 bieden 13 kubieke voet. De GS 350 en GS 450h zijn nog strakker. De GS 450h daalt tot 7,5 kubieke voet. Dat is kofferruimte voor kleding voor een week, geen spullen. De LS 460 biedt 18 kubieke voet. De SC 430? 8.8. Een sportwagen met een kleine kofferbak. De RX 350 in 2008 toont 38,3 kubieke voet met de stoelen omhoog, maar de voorgaande jaren vermeldden er 85. Die 85 zijn de stoelen neergeklapt. De gegevens van 2008 zijn waarschijnlijk verdeeld over zitplaatsen omhoog en zitplaatsen omlaag. De RX 350 uit 2009 keert terug naar 85. De inconsistentie in de rapportage is vervelend. Maar de bottom line is duidelijk. Koop de RX of GX of LX als je ruimte nodig hebt. De IS en GS zijn voor chauffeurs, niet voor transporteurs.
Het enorme volume van Lincoln Navigator domineert het segment
De gegevens over de laadcapaciteit van Lincoln zijn eenvoudig. Je hebt sedans. Je hebt één enorme SUV. De Navigator is het anker.
In 2006 bood de Navigator 104,8 kubieke voet aan. De Mark LT, een SUV op basis van een pick-up, bood 47,9. De stadsauto? 21.1. De Zephyr? 15.8. De LS sedan? 13.5. De sedans zijn niet relevant voor vracht. De Navigator is het verhaal.
In 2007 daalde de Navigator lichtjes tot 103,5 kubieke voet. De MKX verscheen met 69 kubieke voet. Dat is een middelgrote crossover. Hij is groter dan de Lincoln MKZ (15,8). De Mark LT bleef op 47,9.
2008 weerspiegelde 2007. De Navigator hield stand op 103,5. De MKX op 69. De MKZ op 15,8. De stadsauto op 21.1.
2009 bracht de MKS sedan met 18,7 kubieke voet. De Navigator sprong terug naar 104,7 kubieke voet. Het is altijd meer dan 100 kubieke voet. Dat is een enorm aantal. Het is groter dan de bedden van de meeste grote vrachtwagens, als je rekening houdt met de tonneaucover en de beperkte ruimte. De Navigator is een mensenverhuizer, maar ook een vrachtvervoerder. De MKX is met 69 kubieke voet respectabel. Hij concurreert met de 67.4 van de Jeep Grand Cherokee. Lincoln haalt ze er gewoon uit. Maar de Navigator is een klasse apart
Hoeveel ruimte hebben deze vrachtwagens, SUV’s en coupés eigenlijk?
Een auto koop je vanwege de rijdynamiek. Je behoudt de hatchback omdat je een kajak achterin kunt schuiven. De cijfers vertellen je of die kajak past. Of als u alleen maar dozen met vinylplaten verplaatst.
We kijken naar kubieke meter laadruimte. Dit is niet het volume van de gehele kofferbak inclusief de wielkasten. Het is de bruikbare ruimte achter de achterbank (of met deze neergeklapt, wat blijkt uit de aanzienlijke sprongen in de cijfers).
De kloof tussen een sportcoupé en een gezinswagen is geen kloof. Het is een kloof.
Nissan en Pontiac: de uitersten van bruikbaarheid
Nissan wist in 2006 wat het deed met de Quest. Het bood 148,7 kubieke voet ruimte. Dat is minivan-territorium. Vergelijk dat eens met de 350Z. Je krijgt 4,1 kubieke voet. Daar past een helm in. Misschien twee als je ze stapelt. De Altima zat in het midden op 15,6 kubieke voet. Standaard sedandienst.
In 2008 verscheen de Rogue met een laadruimte van 98 kubieke meter. De Titan pick-up had een inhoud van 126 kubieke voet in de hier vermelde bedconfiguratie. De Versa sedan gaf je 95 kubieke voet. Een kleine auto met een enorme kofferbak? Ja. De geometrie van de Versa werkt tegen je. Het is lang. Het is smal. Maar het volume is reëel.
Pontiac speelde een ander spel. De minivan Montana SV6 leverde 136,5 kubieke voet. Dat komt nauw overeen met de Nissan Quest. Maar kijk eens naar de Zonnewende. In 2006 leverde het je 3,8 kubieke voet op. In 2008 was dit 5,4. Je past nog steeds een sporttas. De G6 sedan zweefde rond de 11 tot 14 kubieke voet. Niets bijzonders. Gewoon een kofferbak voor boodschappen.
De Torrent SUV fluctueerde enorm. 68,6 kubieke voet in 2006. Gezakt naar 32,2 in 2007. Terug naar 68,6 in 2008. Waarom deze daling? Waarschijnlijk een verandering in de manier waarop ze de ruimte achter de tweede rij maten ten opzichte van gevouwen. Controleer altijd de stoelconfiguratie.
Porsche, Saab en Subaru: precisie boven volume
Porsche ontwerpt niet voor volume. De 911 heeft in deze beginjaren geen vermelde laadruimte, waarschijnlijk omdat deze te verwaarlozen is. De Boxster geeft u 9,9 kubieke voet. De Cayman verbetert lichtjes naar 14,5. De Cayenne SUV is de uitschieter met 62,5 kubieke voet. Het is een praktische doos verpakt in sportieve lijnen.
Saab is eigenzinnig. De 9-3 sedan biedt slechts 12,4 tot 15 kubieke voet. Klein. De 9-5 is iets groter met 15,9. Maar de 9-7X SUV is een beest. Het bevat 80,1 kubieke voet. Het deelt botten met de TrailBlazer. Je krijgt vrachtwagenhulpprogramma met Saab-badge.
Subaru leunt tegen de wagen. De Impreza Wagon heeft een inhoud van 61,6 kubieke voet. De Legacy Wagon doet 66,2. De SUV B9 Tribeca springt naar 74,4. In 2008 bereikte de Tribeca een maximum van 104 kubieke voet. De Outback sedan is klein met 11,4 kubieke voet. De Outback -wagen varieert van 33,5 tot 98 kubieke voet, afhankelijk van het jaar en de stoelpositie. De Forester heeft een consistent volume van 68,6 kubieke voet. Praktisch. Betrouwbaar. Voor sommigen saai. Effectief voor anderen.
Suzuki en Scion: kleine pakketten, grote verrassingen
Suzuki’s XL7 is een slaper. In 2006 leverde hij 75,1 kubieke voet. In 2007 was dat 95,2 kubieke meter. Het is een ouderwetse SUV. Omvangrijk. Geschikt. De Grand Vitara daalt van 24,4 naar 68,9 kubieke voet. De SX4 geeft u 64 kubieke voet. Dan 54. Het krimpt. Metingen veranderen.
Scion richtte zich op de jongerenmarkt. De xB is een doos. In 2006 bevatte de ruimte 43,4 kubieke voet. In 2008 en 2009 was dat 69,9 kubieke voet. Dat is een enorme sprong. De tC coupé is stijf op 12,8 kubieke voet. Geen verandering. De xD hatchback biedt een inhoud van 35,7 kubieke voet.
Saturnus en Smart: het einde van een tijdperk
Saturnus lanceerde in 2007 de Outlook. Het bevatte 115,9 kubieke voet. Dat is enorm. Het deelde het platform met de Buick Enclave. De Relay -minivan bereikte 136,5 kubieke voet. Passend bij de Nissan Quest.
De VUE SUV was kleiner. 30,8 kubieke voet in 2006. Gezwollen tot 63,8 in 2007. Vervolgens gekrompen tot 56,4 in 2008. En 29,2 in 2009. De Sky roadster bood 5,4 kubieke voet. Je kunt een jas passen.
De smart fortwo gaf in 2008 12 kubieke voet. Dat is optimistisch. Het is een stadsauto. Als je de stoelen neerklapt, past er handbagage in.
Mitsubishi: De Utility-koningen
Mitsubishi concentreerde zich op nut. De SUV Endeavour leverde 76,4 kubieke voet op in 2006. Gezakt naar 40,7 kubieke voet in 2007. Terug naar 40,7 kubieke voet in 2008. De Montero was enorm met 91,7 kubieke voet in 2006.
De Outlander begon op 60,3 kubieke voet. Dan 36,2. Toen sprong naar 72,6. De Raider pick-up bood in 2006 37,1 kubieke voet aan. Daarna verdween hij van de lijst. De Eclipse -coupé had een inhoud van 15,7 kubieke voet. Consistent. De Galant sedan hield 13,3 stand. De Lancer was kleiner: 11,3 tot 11,6.
De Quest minivan blijft de koning van de ruimte onder deze niet-vrachtwagenvoertuigen. 148,7 kubieke voet. Als u een koelkast moet verhuizen, huurt u een vrachtwagen. Daar koop je geen Nissan Quest voor. Maar voor een bank? Het past.
Waarom deze cijfers ertoe doen
Je vergelijkt de Nissan Quest met de smart fortwo. Het is geen eerlijke vergelijking. Het is een intentiestudie. Eén is gebouwd voor gezinnen. Eén is gebouwd voor parkeren in Manhattan.
De Porsche Cayenne en de Mitsubishi Endeavour bieden vergelijkbare ruimtes (62,5 versus 76,4). Maar de rijervaring is een wereld van verschil. U betaalt voor de motor in de Porsche. Je betaalt voor de ruimte in de Endeavour.
De Subaru Outback -wagen is het compromis. 65,4 tot 98 kubieke voet. Vierwielaandrijving. Bodemvrijheid. Het doet alles goed. Het blinkt niet uit in snelheid. Hij heeft niet het prestige van de Cayenne. Het werkt gewoon.
De Pontiac Montana en Saturn Relay zijn nu dode merken. Maar in 2006 en 2007 hadden ze een inhoud van 136,5 kubieke voet. Dat zijn veel vinylplaten.
Kijk eens naar de Suzuki XL7. 95,2 kubieke voet. Het is een SUV op vrachtwagenbasis. Het vaart als een boot. Maar het houdt alles vast.
De Nissan GT-R uit 2009 heeft een inhoud van 8,8 kubieke meter. Het is een superauto. Je stopt er geen vracht in. Je stopt er snelheid in. Het volume is incidenteel.
De Scion xB is de utilitaire held. 69,9 kubieke voet. Doosvorm. Gemakkelijk laden. Lage prijs. Het is de logische keuze voor een klein bedrijf. Of een student met veel spullen.
De pick-up Mitsubishi Raider is verdwenen. Maar toen het hier was, bood het 37,1 kubieke voet. Een klein bed. Niet voor hout. Voor boodschappen.
De kofferbak Saab 9-3 is klein. 12,4 tot 15 kubieke voet. Je koopt een wagen als je ruimte nodig hebt. De 9-5 is iets beter. Maar nog steeds klein. Saab gaf prioriteit aan handling en veiligheid boven volume.
De Subaru Impreza WRX STI sedan heeft een inhoud van 11 kubieke voet. De Wagon -versie heeft 44,4 tot 61,6. Kies je vergif. Prestaties of
Toyota’s grote en kleine transporteurs
Kijk eens naar de Sienna uit 2009. Het bevat 148,9 kubieke voet vracht. Dat is enorm. Je zou praktisch achterin een minibus kunnen wonen als je de stoelen zou verwijderen. Kijk nu eens naar de Prius uit 2009. Het biedt slechts 14,4 kubieke voet. Klein. Nauw.
Het assortiment van Toyota omvat het hele spectrum.
Voor 2006 domineert de Sequoia SUV met 128,1 kubieke voet. De Sienna volgt op de voet met 148,9 kubieke voet. De Matrix zit in het midden op 53,2 kubieke voet. Het is een compacte crossover, maar hij rekt uit. De Corolla sedan is bescheiden. 13,6 kubieke voet. Genoeg voor een paar boodschappentassen. Niet genoeg voor een bank.
Het modeljaar 2007 brengt verschuivingen met zich mee. De Highlander Hybrid springt naar 80,6 kubieke voet. Dat is een grote sprong ten opzichte van het cijfer uit 2006 van 10,5 kubieke voet. Hebben de ingenieurs het batterijpakket opnieuw geconfigureerd? Of gewoon de stoelen anders inklappen? De Land Cruiser groeit ook en bereikt een oppervlakte van 90,8 kubieke voet.
In 2008 ligt de Highlander Hybrid op 94,1 kubieke voet. De reguliere Highlander haalt 95,4 kubieke voet. De Sequoia daalt lichtjes naar 120,8 kubieke voet. Misschien hebben ze geluidsdemping toegevoegd. Misschien niet. De Matrix blijft stabiel op 53,2 kubieke voet tot 2009, waarna hij uitbreidt naar 61,5 kubieke voet.
De Camry Hybrid is consequent gierig. 10,6 kubieke voet in 2007, 2008 en 2009. Als u een Camry Hybrid koopt vanwege de kofferruimte, zult u teleurgesteld zijn. Koop het voor de MPG.
Het praktische draaiboek van Volkswagen
VW speelt een ander spel. De Routan, geïntroduceerd in 2009, biedt 141 kubieke voet. Het is een Chrysler Pacifica met een nieuwe badge, maar de ruimte valt niet te ontkennen. De Touareg SUV heeft een inhoud van 71 kubieke voet. Betrouwbaar. Ruim.
De Golf GTI is een hotspot voor liefhebbers. 46 kubieke voet in 2007 en 2008. De standaard Golf biedt 41,8 kubieke voet in 2006. Het is geen minivan. Het is een hothatch. De ruimte is er, maar je betaalt voor de bediening, niet voor het volume.
De Passat Wagon is de praktische keuze. 61,8 kubieke voet in 2007, 2008 en 2009. De Jetta Sport Wagon in 2009 strekt zich uit tot 66,9 kubieke voet. Als je een stationwagon nodig hebt, kan de Jetta de Passat overtreffen vanwege puur volume.
De Beetle Coupé heeft een inhoud van 27,1 kubieke voet. De cabrioletversie? Een zielige 5 kubieke voet. Probeer geen kajak in een Beetle Convertible te plaatsen. Je zult je rug breken. The Rabbit biedt 46 kubieke voet. Een praktische compactcamera uit een tijdperk waarin functionaliteit belangrijker was dan stijl.
Volvo’s Scandinavische ruimte
Volvo richt zich op wagons. De V70 had in 2006 en 2007 een inhoud van 71,4 kubieke voet. In 2008 en 2009 is dit uitgebreid tot 72,1 kubieke voet. Kleine winsten, maar consistent. De XC70 crossover-wagen is vergelijkbaar. 71,4 kubieke voet in 2006, 72 in 2008 en 2009.
De XC90 SUV is het vlaggenschip. 84,9 kubieke voet in 2006. 85,1 kubieke voet vanaf 2008. Een luxe SUV die prioriteit geeft aan gezinsnut.
De V50 heeft in 2006 een inhoud van 62,9 kubieke voet. In 2008 en 2009 is dit licht gedaald tot 62,6 kubieke voet. Waarom? Betere isolatie? Zwaardere materialen? De S60 sedan heeft een inhoud van 36,5 kubieke voet. Standaard voor een middelgrote sedan.
De C30 hatchback groeit van 12,9 kubieke meter in 2008 naar 15,3 kubieke meter in 2009. Een kleine stijging, maar wel merkbaar bij een auto van dit formaat.
De ontbrekende gegevenspunten
Let op de streepjes voor de Tacoma en Tundra in 2006, 2007 en 2008. Vrachtwagens meten het laadvermogen, niet alleen het vrachtvolume. De bedruimte is standaard. De cabineruimte varieert. Maar deze cijfers ontbreken in de dataset.
De Venza uit 2009 heeft ook een streepje. Het was een nieuw model, dat laat in het jaar werd gelanceerd. Gegevens waren mogelijk schaars of inconsistent.
Waarom het ertoe doet
Een auto koop je niet zomaar. Je koopt een container.
De Sequoia heeft een inhoud van 128,1 kubieke voet. De Prius heeft een inhoud van 14,4 kubieke voet. Dat is een negenvoudig verschil. Als je een bank verplaatst, wint de Sequoia. Als je pendelt, wint de Prius.
De sprong van de Highlander Hybrid van 10,5 naar 80,6 kubieke voet is de meest dramatische verschuiving in deze lijst. Het suggereert een aanzienlijke verandering in de manier waarop de derde rij wordt beheerd. Vouw hem plat en je hebt een enorme ruimte. Ga zo door, en je hebt bijna niets.
De VW Jetta Sport Wagon


















