Hoe u het maximale trekvermogen van uw voertuig kunt vinden (grafieken van 2006-2009)

Maximale trekcapaciteit is de harde limiet. Het is de zwaarste lading die uw voertuig kan trekken zonder het risico te lopen op catastrofale schade aan de aandrijflijn. Fabrikanten vermelden dit nummer in de gebruikershandleiding. Hoewel aftermarket-koppelingen vaak hogere capaciteiten adverteren, zijn deze cijfers algemeen. Ze gaan uit van een geschikt trekvoertuig. Uw auto of vrachtwagen is de bottleneck, niet de kink in de kabel. Volg altijd het door de autofabrikant aangegeven trekvermogen.

In deze gids worden de treklimieten opgesplitst per merk, model en jaar voor voertuigen geproduceerd tussen 2006 en 2009. Zorg dat u de wiskunde begrijpt voordat u cijfers in een aanhangwagen steekt. Passagiersgewicht van meer dan 150 kg, optionele uitrusting en vracht tellen allemaal mee. Voeg ze toe aan de vergelijking. Als u de nominale capaciteit overschrijdt, riskeert u het rijgedrag, de remafstand en de mechanische integriteit in gevaar te brengen.

Hoe trekvermogen werkt en waarom het ertoe doet

Waarom stellen fabrikanten deze limieten? Het gaat over natuurkunde en techniek. Als u de limiet overschrijdt, komen de transmissie-, assen- en ophangingscomponenten onder druk te staan ​​die niet voor die belasting zijn ontworpen.

Houd er bij het raadplegen van een trekvermogentabel rekening mee dat het gewicht van een “lege auto” een mythe is. Je rijdt met mensen, uitrusting en brandstof.
Passagiers: Bereken het gewicht voor iedereen die meer dan 150 lbs weegt.
Bracht: Tel alles in de kofferbak en passagierscabine.
Uitrusting: Lieren, gereedschapskisten en gespecialiseerde uitrusting zijn opgeteld.

Negeer dit nooit. Een foutmarge van 1.000 lb kan het verschil betekenen tussen een soepele rit en een mislukte transmissie.

Trekvermogen Acura (2006-2009)

Acura-modellen variëren aanzienlijk. Sedans zoals de RL, TL en TSX hebben lage limieten. De MDX is de uitschieter.

Jaar Model Maximaal trekvermogen (lbs)
2006 MDX 3.500
2006 RL 1.000
2006 RSX 1.500
2006 TL 1.000
2006 TSX
2007 MDX 5.000
2007 RL 1.000
2007 RDX 1.500
2007 TL 1.000
2007 TSX 1.000
2008 MDX 5.000
2008 RL 1.000
2008 RSX 1.500
2008 TL 1.000
2008 TSX 1.000
2009 MDX 5.000
2009 RL 1.000
2009 RSX 1.500
2009 TSX 1.000

Let op de sprong voor de MDX. Het model uit 2006 trekt 3.500 pond. Het model uit 2007 sprong naar 5.000 pond. Als u een gebruikte Acura MDX koopt, verandert dat verschil van één jaar wat u kunt vervoeren.

Audi-trekvermogen (2006-2009)

De meeste Audi sedans en coupés trekken niet. De Q7 is de uitzondering.

Jaar Model Maximaal trekvermogen (lbs)
2006 A3, A4, A6, A8, S4, TT
2007 Q7 5.500
2007 A3, A4, A6, A8, RS4, S4, S6, S8
2008 Q7 5.500
2008 A3, A4, A5, A6, A8, R8, RS4, S4, S5, S6, S8, TT
2009 Q7 5.500
2009 A3, A4, A5, A8, R8, S4, S5, S8, TT

Als u een Audi A4 of A6 bezit, bent u geen trekvoertuig. De Q7 is het enige model in deze reeks met een betekenisvolle beoordeling, stabiel op 5.500 lbs.

BMW-trekvermogen (2006-2009)

Net als Audi richt BMW zich op prestatiesedans. De SUV’s uit de X-serie zorgen voor het slepen.

Jaar Model Maximaal trekvermogen (lbs)
2006 X3 3.500
2006 X5 6.000
2006 325, 330, 525, 530, 550, 650, 750, 760, M3, M5, M6, Z4, Z4M
2007 X3 3.500
2007 X5 6.000
2007 328, 335, 525, 530, 550, 650, 750, 760, Alpina B7, M5, M6, Z4, Z4M
2008 X3 3.500
2008 X5 6.000
2008 X6 6.000
2008 128, 135, 328, 335, 528, 535, 550, 650, 750, 760, Alpina B7

Hoeveel kan een Chevy Silverado uit 2006-2009 trekken?

De cijfers verschuiven van jaar tot jaar, en het uitrustingsniveau is belangrijker dan de meeste kopers beseffen. Als u op zoek bent naar een trekvermogen van Chevrolet uit 2006-2009**: de Silverado 1500 begint bij 4.600 kg in 2007 en 2008, stijgt naar 4.700 kg in 2009 en het model uit 2006 weegt 5.700 kg. De 2500 HD schommelt door de jaren heen consequent rond de 10.000-10.100 lb. De 3500 HD is verrassend dichtbij en landt tussen de 9.500 en 9.700 lbs.

De Avalanche 1500 was een monster in 2006 en 2007 en trok respectievelijk 7.300 lbs en 7.200 lbs. Vervolgens daalde dat cijfer in 2009 tot 5.000 pond. De Suburban 2500 volgde een vergelijkbare opwaartse trend, beginnend bij 3.000 kg in 2006 en gestegen naar 9.600 kg in 2008 en 2009. De Tahoe Hybrid bleef stabiel op 6.200 kg wanneer hij beschikbaar was in 2008 en 2009. Kleinere vrachtwagens zoals de Colorado kenden een gestage stijging van 1.600 kg in 2006 naar 3.000 pond in 2008 en 2009.

Welke Chrysler-modellen bieden de hoogste treklimieten?

Het aanbod van Chrysler was in deze periode sterk gericht op personenauto’s, waardoor het trekvermogen laag bleef. De 300 en 300C overschreden zelden respectievelijk 1.000 lbs en 2.000 lbs. De PT Cruiser en Sebring bleven in het bereik van 1.000-3.500 lb.

Het echte werkpaard was de Aspen. Van 2007 tot en met 2009 trok hij consequent 8.950 pond. De Aspen Hybrid, geïntroduceerd in 2009, verlaagde dat vermogen tot 6.000 pond. De Town & Country-minivan verbeterde in de loop van de tijd lichtjes en bereikte in 2008 en 2009 3.600 lbs. De Pacifica en Crossfire boden een verwaarloosbaar trekvermogen, waarbij de Crossfire vermeld stond als zonder nominaal vermogen.

Dodge Ram versus Chevy: welke trok meer in 2009?

Als je het trekvermogen van de Dodge uit 2009** vergelijkt met dat van Chevrolet, pakte de Ram 3500 de kroon met maar liefst 12.300 kg. Dat is aanzienlijk hoger dan welke Chevrolet uit dat jaar dan ook. De Ram 2500 kwam uit op 9.300 pond, iets achter de Chevy Silverado 2500 HD op 10.000 pond. De Ram 1500 sprong in 2009 naar 3.800 lbs, een opmerkelijke stijging ten opzichte van het bereik van 2.900-2.950 lbs in 2006-2008.

De Durango Hybrid verscheen in 2009 met een rating van 5.750 lbs en presteerde daarmee beter dan de standaard Durango met 3.850 lbs. De Grand Caravan en Nitro bleven consistent op respectievelijk 3.600 lbs en 3.500 lbs. De Challenger en Viper hadden verwaarloosbare of geen beoordelingen, terwijl de Journey in dat jaar niet op de lijst stond voor slepen.

Ford F-Series: Waarom veranderde de capaciteit van de F-450 in 2009?

De line-up van Ford kende enkele eigenaardigheden. De F-150 bleef tussen 2006 en 2008 stabiel op 6.400-6.500 lbs en sprong vervolgens naar 8.700 lbs in 2009. De F-250 en F-350 fluctueerden enorm. In 2007 hadden zowel de F-250 als de F-350 een vermogen van 10.600 lbs. In 2008 zakte de F-250 naar 8.700 lbs, terwijl de F-350 op 10.700 lbs bleef. In 2009 stond de F-250 niet op de lijst, maar de F-450 verscheen met een vermogen van 10.700 lbs, een daling ten opzichte van de 16.000 lbs vermeld voor het model uit 2008.

De expeditie had van 2007 tot 2009 een stabiel gewicht van 9.200 pond. De Explorer en Explorer Sport Trac bleven op 3.500 pond. De Ranger zag een aanzienlijke daling van 6.000 lbs in 2006 naar 2.460 lbs in 2007-2009. Kleinere auto’s zoals de Focus, Fusion en Mustang schommelden over het algemeen rond de 1.000 pond of hadden geen beoordeling.

Trekvermogen is niet statisch; het hangt af van de motor, de asverhouding en de trekhaakklasse. Controleer altijd de specifieke configuratie van het voertuig dat u koopt.

Deze cijfers dekken het maximale potentieel. Het slepen in de praktijk is afhankelijk van het laadvermogen, het gewicht van de tong en de staat van het voertuig. In de gedeelten ‘Meer specificaties’ voor elk merk worden GVWR, GAWR, GCWR, laadvermogen, leeggewicht en laadvermogen vermeld, die essentieel zijn voor het berekenen van veilige sleepopstellingen. Het negeren van deze cijfers kan leiden tot schade aan de transmissie of falen van de remmen.

Waarom GMC Sierra’s nog steeds bijna al het andere in het bereik van 2006-2009 overtreffen

Als u op zoek bent naar een gebruikte vrachtwagen die daadwerkelijk een boot of een grote aanhangwagen kan vervoeren zonder veel geld uit te geven, dan is de GMC Sierra 2500 uit 2006-2009 hier de onbetwiste koning. Hij zit comfortabel in de beugel van het maximale trekvermogen van 10.400 tot 10.500 lbs. Dat is een enorme hoeveelheid gewicht. De Sierra 3500 volgt op de voet, variërend van 10.000 tot 10.100 lbs. Deze cijfers komen niet in de buurt van de consumenten-SUV’s. Ze bevinden zich in een geheel andere competitie.

De Sierra 1500 is het instappunt. Afhankelijk van het jaar sleept hij tussen de 4.000 en 4.800 pond. Voor licht kamperen of kleine aanhangwagens werkt het. Maar als u een koppelschotel wilt trekken, heeft u de zware configuraties van een halve ton of driekwart ton nodig. De Yukon XL, die vaak over het hoofd wordt gezien, weegt in dit tijdperk 7.100 tot 7.500 lbs. Het is een beest voor een SUV. De Savana 2500-bestelwagen trekt 6.300 kg, wat voldoende is voor de meeste getrokken voertuigen of grote vrachtopstellingen.

Hoe Hummer en Land Rover de vrachtwagenklasse uitdagen

De Hummer H2 is verrassend. In 2008 en 2009 sleept hij 8.200 pond. Dat verslaat de GMC Yukon en concurreert met vele vrachtwagens van een halve ton. De H1 Alpha woog, voordat hij uit de line-up verdween, in 2006 3.000 kg. Als je er een vindt, is het een serieuze sleepinstallatie. De H3 trekt 3.000 pond, en de H3T-pick-up voegt in 2009 4.400 pond toe.

Land Rover stapt in 2009 op met de LR3, Range Rover en Range Rover Sport die allemaal 7.716 pond wegen. De LR2 zakt naar 3.500 lbs. Eerdere jaren (2006-2007) tonen de Range Rover Sport en LR3 op 7.700 lbs. Deze consistentie betekent dat de LR3 en Range Rover haalbare alternatieven zijn voor een middelgrote vrachtwagen voor middelzware trektaken. Ze gaan geen lading van 10.000 pond trekken, maar ze kunnen 7,7 kilo aan zonder te aarzelen.

Welke Honda-, Hyundai- en Kia-modellen kunnen daadwerkelijk trekken?

Laten we eerlijk zijn. De meeste compacte auto’s hier zijn geen torens. De Honda Civic trekt 1.000 tot 1.500 pond. Het akkoord is beperkt tot 1.000 pond. De CR-V en Pilot wogen 3.500 pond, wat redelijk is voor een kleine bumpertrailer. De Ridgeline is de uitschieter en trok in 2006 en 2008 2.000 kg. Dat is een reëel aantal voor een pick-up uit één stuk.

Hyundai is gemengd. De Santa Fe daalt van 2.700 pond in 2006 naar 1.650 pond in 2007 en 2008. Dat is een vreemde daling. De Tucson blijft plat op 1.000 lbs. De Elantra is een grap omdat hij met een gewicht van 750 lbs sleept. De Sonata en Azera zweven rond de 1.000 lbs. Als je iets substantieels moet slepen, kijk dan naar de Kia Sorento of Sedona. De Sorento weegt 5.000 pond in 2007 en 2008. De Sedona trekt 3.500 pond in 2007. De Borrego, een rebadged Sorento, handhaaft die beoordeling van 5.000 pond in 2009. Dit zijn de enige Koreaanse auto’s in deze lijst met echt nut.

Jeep, Infiniti en Isuzu: de middenweg

Jeep houdt zich aan de grens van 3.500 pond voor de Grand Cherokee, Commander en Liberty (totdat de Liberty in 2008 zakt naar 2.000 pond). De Wrangler weegt 1.000 pond. Probeer niet een boot op een Wrangler te slepen. Het kompas en de patriot wegen 1.000 pond. Het is consistent, maar laag.

Infiniti is interessant omdat de QX56 9.000 pond trekt. Dat is een enorm aantal voor een luxe SUV. Hij verslaat de GMC Yukon en Hummer H2. De FX35 en FX45 (later FX50) tot 3.500 lbs. De sedans, zoals de G35 en M35, hebben een maximumgewicht van 1.000 lbs. Als je luxe en trekkracht wilt, is de QX56 de keuze.

Isuzu is een nichespeler. De i-370 springt naar 5.500 pond in 2008, vergeleken met 4.000 pond in voorgaande jaren. De Ascender blijft stabiel op 5.300 lbs. De i-290 is een licht bedrijfsvoertuig met een gewicht van 2.100-2.200 lbs. Dit zijn werkpaarden, geen speelgoed.

Hoe zit het met Jaguar en de auto’s met nulrating?

Jaguar is een absolute no-go voor slepen. Elk model, van de S-Type tot de XK en XJ8, heeft geen trekvermogen in deze dataset. Dat is een rode vlag. Koop geen Jaguar om iets te slepen. Zelfs geen kleine U-Haul. Het is er niet voor ontworpen.

Evenzo hebben de Honda Accord Hybrid, Civic Hybrid (in sommige jaren), CR-V, Insight, S2000 en Fit geen nominaal vermogen. De Hyundai Genesis, Tiburon en Veracruz zijn ook blanco. Als een fabrikant deze velden leeg laat, betekent dit meestal ‘niet slepen’. Beschouw een streepje als een harde stop.

Snelle vergelijking voor specifieke trekbehoeften

  • Meer dan 10.000 pond nodig: GMC Sierra 2500/3500. Niemand anders komt in de buurt.
  • ** 7.000-9.000 lbs nodig:** GMC Yukon XL, Hummer H2 (2008+), Land Rover LR3/Range Rover (2009), Infiniti QX56.
  • 4.000-5.500 lbs nodig: GMC Sierra 1500, Honda Ridgeline, Isuzu i-370, Kia Sorento/Borrego, Hummer H3T.
  • Heeft 3.000-3.500 lbs nodig: De meeste Jeeps, Honda Pilot/CR-V, Hyundai Sedona, Infiniti FX-serie, Hummer H3.
  • Heb 1.000-2.000 lbs nodig: Compacts zoals de Civic, Elantra, Sonata en Wrangler.

De gegevens zijn duidelijk. Als je in deze prijsklasse serieuze trekkracht nodig hebt, is de GMC Sierra 2500 de maatstaf. De Infiniti QX56 is het luxe alternatief. Al het overige is voor lichte werkzaamheden. Controleer uw specifieke bouwjaar en trim voordat u koopt, want de Sierra 1500 en 2500 delen een typeplaatje maar presteren heel anders.

Treklimieten voor Lexus en Lincoln voor 2006-2009

Je zou kunnen denken dat de luxe badge je een groot hefvermogen oplevert. Dat klopt, maar alleen als je het juiste chassis kiest. De sedans zijn meestal nutteloos voor iets anders dan een kleine kajakdrager. De vrachtwagens en grote SUV’s kunnen echter zware ladingen aan.

Voor Lexus is de GX 470 het werkpaard uit het midden van de jaren 2000. Van 2006 tot en met 2009 trekt hij consistent 6.500 kg. De LX 470 komt overeen met dat cijfer in 2006 en 2007. Toen arriveerde de LX 570 in 2008 en duwde het plafond naar 8.500 kg, een aanzienlijke sprong voor een personenauto.

De RX-lijn is lastiger. De RX 330 en RX 400h haalden in 2006 en 2007 3.500 lbs. Maar toen de RX 350 in 2008 debuteerde, daalde zijn capaciteit naar 2.000 lbs. De hybride variant volgde. Als je een RX 350 kocht met de gedachte dat hij een middelgrote aanhanger kon trekken, dan heb je de plank misgeslagen. De LS 430 is strikt genomen een trekauto van 2.000 lb, alleen geschikt voor lichte ladingen.

Het gewicht van 8.500 kg van de LX 570 plaatst hem in een andere klasse dan de rest van het Lexus sedan- en crossover-assortiment.

Lincoln vertelt een soortgelijk verhaal. De Mark LT springt hier het meest in het oog en blijft tussen 2006 en 2008 elk jaar stabiel op 8.900 lbs. Dit is een van de hoogste cijfers in deze hele dataset. De Navigator is betrouwbaar en levert 6.000 lbs over alle vier de jaren.

De kleinere Lincolns doen niet veel. De Town Car haalt 2.000 lbs. De MKX heeft een limiet van 2.000 lbs voor 2007-2009. De MKS is de zwakke schakel, met een vermogen van slechts 1.000 lbs in 2009. De MKZ en Zephyr bieden helemaal geen trekvermogen.

Mazda en Mercedes-Benz: de nutskloof

Het aanbod van Mazda is scherp verdeeld tussen de vrachtwagenlijn en de personenauto’s. De B4000 pick-up is de sterkste en speelde 3.140 lbs in 2006 en 2008, en 3.100 lbs in 2007. De B3000 schommelt rond 2.500 lbs. De B2300 is lager, op 1.600 lbs.

De Tribute is met 1.500 lbs bescheiden, hoewel de hybride versie in 2008 dat naar 2.000 lbs verhoogde. De nieuwe crossovers, de CX-7 en CX-9, wegen beide 2.000 kg vanaf 2007. De MPV minivan uit 2006 trekt ook 2.000 kg. Al het andere, van de Mazda3 tot de RX-8, is nul. Geen slepen. Het is niet de moeite waard om te vragen.

Mercedes-Benz zag in 2007 een grote verandering. In 2006 waren de ML350 en ML500 beperkt tot 2.000 lbs. Dat veranderde in 2007. De GL320 kwam uit op 7.500 lbs. De GL450 en GL550 volgden in 2008 met 7.500 lbs. De ML -serie steeg naar 7.200 lbs voor de 320, 350, 500, 550 en 63 AMG-varianten. De robuuste G500 en latere G55 kunnen een gewicht van 7.000 lbs aan.

De sedans, waaronder de C, E, S, CL, CLK en CLS, bieden geen trekvermogen. De enige uitzondering is de R-Klasse uit 2009, die een nominaal gewicht heeft van 3.500 lbs. Dat is een nichenummer, waarschijnlijk als gevolg van specifieke trekhaakconfiguraties of modeljaarupdates.

Mercury, MINI en Mitsubishi: Niche en Limited

Mercury is in deze periode een vervagend merk, en de trekhaakspecificaties weerspiegelen dat. De Mountaineer is de leider met 3.500 lbs, wat overeenkomt met de Monterey in 2006 en 2007. De Mariner is laag met 1.500 lbs, terwijl de Mariner Hybrid zakt naar 1.000 lbs. De Montego en Sable zijn ook 1.000 lb sleepboten. De Grand Marquis blijft stabiel op 1.500 lbs. Het Milaan biedt er geen.

MINI is geen trekvoertuig. Periode. De Cooper-, Clubman-, Convertible- en John Cooper Works-modellen van 2006 tot 2009 hebben allemaal geen nominaal trekvermogen. Zet er geen kink in de kabel.

Mitsubishi’s Montero is de zware slagman, met een nominaal gewicht van 5.000 lbs in 2006. De Endeavour is inconsistent. Hij weegt 3.500 lbs in 2006 en 2008, maar zakt naar 2.000 lbs in 2007. De Raider pick-up is solide en speelde 4.050 lbs in 2006 en 4.000 lbs in 2007 en 2008. De Outlander varieert van 1.500 tot 2.000 kg afhankelijk van het jaar. De Lancer woog 1.000 lbs in 2006. De Eclipse en Galant hebben nul.

Nissan: de volumeleider

Nissan heeft de meeste modellen met actuele treknummers. De Titan is de duidelijke winnaar, met een beoordeling van 6.500 lbs elk jaar van 2006 tot 2009. De Armada komt overeen met die 6.500 lbs beoordeling. De Frontier -pick-up staat vlak achter hem met 6.300 lbs.

De Pathfinder sleept 6.000 lbs. De Xterra kan 5.000 lbs aan. De middelgrote opties, Murano en Quest, wegen 3.500 lbs. De sedans, Altima, Maxima en Sentra, hebben allemaal een nominaal vermogen van 1.000 lbs. De Rogue in 2008 en 2009 is ook 1.000 lbs.

De 350Z en GT-R hebben geen trekvermogen. De Versa is ook nul. Als je een boot of een kleine aanhangwagen moet trekken en je winkelt in deze categorie, dan zijn de Titan, Armada en Frontier de enige die zinvol zijn. Alles onder de 3.000 kg is beperkt tot zeer lichte ladingen, zoals een fietsenrek of een kleine camper.

Deze aantallen zijn maxima. Het slepen in de echte wereld hangt af van het gewicht van uw aanhanger, de lading en hoe u het voertuig configureert. Controleer het specifieke modeljaar en de bekleding voordat u koopt.

Waarom de Porsche Cayenne en VW Touareg een treklimiet van 7.716 lb delen

Je koopt geen Porsche Cayenne om een boot te vervoeren, maar de modellen uit 2006, 2008 en 209 bedragen allemaal maximaal 7.716 lbs met een goede koppeling. De Volkswagen Touareg, gebouwd op hetzelfde platform, weerspiegelt dat aantal precies voor die jaren. Het is geen toeval; het is gedeelde techniek. Als je naar gebruikte voorbeelden uit deze tijd kijkt, is dat specifieke figuur het harde plafond. Niet meer en niet minder.

Waar de Saab 9-7X de Subaru Tribeca overtreft

De Saab 9-7X is de zware slagman in deze line-up uit het midden van de jaren 2000. Van 2006 tot en met 2009 scoorde het consequent 5.500 lbs. Vergelijk dat eens met de Subaru B9 Tribeca (2006-2007) en later Tribeca, die in 2008 daalde tot 2.700 lbs. De V8 van de 9-7X geeft hem een ​​duidelijk voordeel ten opzichte van de standaardmotor van de Subaru, waardoor hij de beste keuze is als je serieuze trekkracht nodig hebt van een Europees merk dat niet meer bestaat.

Hoe het trekvermogen van de Toyota Land Cruiser tussen 2006 en 2009 veranderde

Toyota’s Land Cruiser zag in deze korte periode een aanzienlijke sprong in capaciteit. In 2006 en 2007 was het maximum 6.500 lbs. In 2008 steeg het naar 8.500 lbs, en in 2009 bereikte het 9.935 lbs. Als u op zoek bent naar een gebruikte Land Cruiser, speciaal voor zwaar slepen, bevinden de modellen uit 2008 en 2009 zich in een andere klasse dan de voorgaande jaren. De toendra bleef daarentegen stabiel op 6.800 lbs in 2006, maar daalde naar 4.800 lbs in 2007, 2008 en 2009.

Welke Saturn- en Pontiac-modellen kunnen 3.500 kg trekken?

De meeste compacts in dit tijdperk hebben een maximumgewicht van 1.000 tot 1.500 lbs. De Pontiac G6, G5, Grand Prix en Vibe zweven allemaal rond dat lage bereik. De uitzondering is de Pontiac Torrent, die van 2006 tot 2009 een 3.500 lbs scoorde. De Saturn Relay kwam overeen met 3.500 lbs in 2006 en 2007. De Saturn Outlook en VUE bleven lager, respectievelijk op 2.000 en 1.500 lbs. Als je die middenklassecapaciteit van een GM-merk nodig hebt, zijn Torrent en Relay hier je enige opties.

Waarom de Subaru Forester en Outback verschillen qua trekvermogen

De Subaru Forester uit 2006 en 2007 had een nominaal vermogen van 2.400 lbs. De Outback noteerde ondertussen een hogere waarde van 2.700 lbs voor diezelfde jaren. In 2008 bleef de Outback stabiel op 2.700 lbs, terwijl de Forester op 2.400 lbs bleef. In 2009 stopten de gegevens voor de Forester, maar de Outback en Tribeca bleven op 2.700 lbs. Het verschil is bescheiden, maar als je een kleine aanhangwagen vervoert, is die extra 300 pond van belang.

Wat de Suzuki XL7 en Grand Vitara daadwerkelijk konden trekken

De Suzuki Grand Vitara had van 2006 tot en met 2008 een nominaal gewicht van 3.000 lbs. De Suzuki XL7 begon in 2006 met 3.000 lbs, maar steeg naar 3.500 lbs voor 2007 en 2008. In 2009 stopte Suzuki volledig met het vermelden van trekgegevens voor de XL7, Grand Vitara en SX4. De kleinere modellen zoals de Forenza, Reno en Verona hadden een maximum van 1.000 lbs. Verwacht niet dat de compacte SX4 iets zal trekken; het werd er nooit voor beoordeeld.

Waarom de Scion tC en smart fortwo geen voertuigen trekken

Er staat geen trekvermogen vermeld voor de Scion tC, xB, xA of xD van 2006 tot 2009. Hetzelfde geldt voor de smart fortwo uit 2008. Deze auto’s zijn ontworpen voor manoeuvreren in de stad, niet voor gebruik met een aanhanger. Als je naar deze modellen voor een camper of boot kijkt, zit je in de verkeerde categorie. Blijf bij de SUV’s en vrachtwagens als slepen een vereiste is.

Waar de Volkswagen Tiguan in de line-up van 2009 past

De Volkswagen Tiguan uit 2009 had een nominaal 2.200 lbs. De Routan was lager op 2.000 lbs. De Touareg 2 zette de trend van 7.716 lbs voort. Bij elk ander VW-model in de lijst, inclusief de Golf, GTI, Jetta, Beetle, Passat, Eos, GLI en R32, stond geen trekvermogen vermeld. De Tiguan was het startpunt voor VW-trekkers in dit segment, terwijl de Touareg het vlaggenschip bleef voor zware ladingen.

Waarom de meeste Volvo’s in dit tijdperk niet kunnen trekken (en de enige uitzondering)

Je hebt de specificaties doorgenomen. Je hebt de dashboards gezien. De S60 uit 2006 staat alleen op 3.300 pond. Elk ander model van 2006 tot 2009? Nul. Of beter gezegd: niet vermeld, wat meestal betekent ‘probeer het niet’ of ‘vereist een specifiek pakket dat niet standaard was’.

Als u een boot achter een Volvo S80 uit 2009 wilt slepen, stop dan. De gegevens zijn duidelijk. Alleen de S60 uit 2006 heeft een nominale capaciteit in deze dataset.

De S60 uit 2006 is het enige Volvo-model in de serie 2006-2009 met een gedefinieerd maximaal trekvermogen van 3.300 lbs.

Welke Volvo-modellen hadden trekvermogens in 2006-2009?

Laten we het opsplitsen per jaar. Dit is geen ‘misschien’-situatie.

  • 2006 : alleen S60. 3.300 pond.
  • 2007 : Geen modellen vermeld.
  • 2008 : Geen modellen vermeld.
  • 2009 : Geen modellen vermeld.

Modellen als de XC90, V70 en S40 verschijnen elk jaar in de lijst, maar ze hebben streepjes. Dat betekent dat hier geen officiële trekcapaciteitsgegevens worden geregistreerd. Als u iets zwaarders vervoert dan een klein fietsenrek, valt u buiten de aanbevolen limieten voor deze specifieke uitvoeringen en modeljaren.

Hoe verhoudt de S60 uit 2006 zich tot andere middelgrote sedans?

3.300 pond is een bescheiden aantal. Ter context: veel middelgrote concurrenten in die tijd duwden 4.000 tot 5.000 pond. De beoordeling van de S60 plaatst hem in de categorie “lichte utiliteit”. Hij kan een kleine camper, een kajak op aanhanger of een bescheiden boot aan. Hij is niet gebouwd voor zware paardentrailers of grote bestelwagens.

Als u een S60 overweegt om te slepen, raadpleeg dan de gebruikershandleiding voor uw specifieke uitvoering. Het cijfer van 3.300 pond is waarschijnlijk van toepassing op een specifieke combinatie van motor en transmissie. De T5- of T6-varianten kunnen verschillende beperkingen hebben, maar deze dataset splitst ze niet op. Houd u aan de algemene regel: als het niet in de lijst staat, is het niet veilig om aan te nemen.

Hoe zit het met de XC90 of V70?

Je zou denken dat de SUV’s beter zouden trekken. Ze hebben meer bodemvrijheid en grotere frames. Maar de gegevens zeggen nee. Er is geen trekvermogen geregistreerd voor de XC90, V70 of enige andere Volvo van 2007 tot 2009.

Waarom? Mogelijk omdat Volvo deze modellen niet als torens op de markt bracht. Of de beoordelingen verschilden per markt. Hoe dan ook, behandel ze voor uw doel als niet-trekkende voertuigen. Als u een boot moet verplaatsen, kijk dan naar een speciaal sleepvoertuig. Een Subaru Outback of een Toyota Highlander zijn wellicht veiligere keuzes, hoewel hun eigen beoordelingen moeten worden gecontroleerd.

Waar vindt u meer Volvo-specificaties

Als je diep in de cijfers zit, wil je misschien ook:

попередня статтяWaarom de Ultium-batterij van GM eindelijk de kloof met Tesla zou kunnen dichten
наступна статтяHoe u de doorzakking van een aanhanger kunt verhelpen met drop-hitch-ontvangers