Jak zjistit maximální nosnost vašeho vozidla (tabulky pro roky 2006–2009)

Maximální nosnost je pevný limit. Toto je nejtěžší náklad, který může vaše vozidlo utáhnout, aniž by hrozilo katastrofální poškození převodovky. Výrobci tuto hodnotu uvádějí v návodu k použití. Přestože náhradní díly často inzerují vyšší čísla, tato čísla jsou obecná. Vyžadují vozidlo schopné tažení. Vaše auto nebo kamion je úzkým hrdlem, ne zádrhelem. Vždy dodržujte nosnost udanou výrobcem vozidla.

Tato příručka rozděluje limity tažení podle značky, modelu a roku pro vozidla vyrobená v letech 2006 až 2009. Než zapojíte čísla do výpočtů přívěsu, pochopte matematiku. V úvahu jsou brány hmotnosti cestujících nad 150 liber, další vybavení a náklad. Přidejte je do rovnice. Pokud překročíte nosnost, riskujete ohrožení ovladatelnosti, brzdné dráhy a mechanické integrity.

Jak funguje nosnost a proč je důležitá

Proč výrobci nastavují tyto limity? To je záležitost fyziky a inženýrství. Překročení limitu zatěžuje převodovku, nápravy a komponenty zavěšení, které nebyly navrženy tak, aby zvládaly hmotnost.

Při odkazování na tabulku zatížení pamatujte, že „prázdná“ hmotnost je mýtus. Cestujete s lidmi, zavazadly a palivem.
Cestující: Vypočítejte hmotnost jakékoli osoby nad 150 liber.
Náklad: Zvažte vše v kufru a prostoru pro cestující.
Vybavení: Hmotnost také zvyšují navijáky, boxy na nářadí a specializované vybavení.

Nikdy to neignorujte. Rozdíl mezi hladkou jízdou a spálenou převodovkou může být náhradní 1000 liber.

Kapacita užitečného zatížení Acura (2006–2009)

Modely Acura se výrazně liší. Sedany jako RL, TL a TSX mají nízké limity. MDX je výjimkou.

Rok Model Max. nosnost (lbs)
2006 MDX 3 500
2006 RL 1 000
2006 RSX 1 500
2006 TL 1 000
2006 TSX
2007 MDX 5 000
2007 RL 1 000
2007 RDX 1 500
2007 TL 1 000
2007 TSX 1 000
2008 MDX 5 000
2008 RL 1 000
2008 RSX 1 500
2008 TL 1 000
2008 TSX 1 000
2009 MDX 5 000
2009 RL 1 000
2009 RSX 1 500
2009 TSX 1 000

Všimněte si skoku pro MDX. Model z roku 2006 táhne 3500 liber. Model z roku 2007 se posunul až na 5000 liber. Pokud kupujete ojetou Acura MDX, tento jednoroční rozdíl změní to, co můžete táhnout.

Kapacita užitečného zatížení Audi (2006–2009)

Většina sedanů a kupé Audi není určena k tažení. Q7 je výjimkou.

Rok Model Max. nosnost (lbs)
2006 A3, A4, A6, A8, S4, TT
2007 Q7 5 500
2007 A3, A4, A6, A8, RS4, S4, S6, S8
2008 Q7 5 500
2008 A3, A4, A5, A6, A8, R8, RS4, S4, S5, S6, S8, TT
2009 Q7 5 500
2009 A3, A4, A5, A8, R8, S4, S5, S8, TT

Pokud máte Audi A4 nebo A6, nejste odtahovka. Q7 je jediným modelem v řadě s významnou hodnotou, trvale za 5 500 GBP.

Nosnost BMW (2006–2009)

Stejně jako Audi se i BMW zaměřuje na sportovní sedany. SUV řady X přebírají odtah.

Rok Model Max. nosnost (lbs)
2006 X3 3 500
2006 X5 60

Kolik může táhnout Chevrolet Silverado 2006-2009?

Údaje se rok od roku liší a na úrovních výbavy záleží více, než si většina kupujících uvědomuje. Pokud hledáte informace o 2006-2009 Chevrolet tažné kapacitě, Silverado 1500 začíná na 4 600 lbs v letech 2007 a 2008, vzroste na 4 700 lb v roce 2009 a model 2006 je 5 700 l 2585 ​​kg). Silverado 2500 HD zůstalo v průběhu let trvale v rozmezí 10 000-10 100 lb. Silverado 3500 HD se tomuto číslu překvapivě blíží, když se pohybuje mezi 9 500 a 9 700 librami.

Avalanche 1500 bylo monstrum v letech 2006 a 2007, táhlo 7 300 liber, respektive 7 200 liber. Poté, v roce 2009, toto číslo kleslo na 5 000 liber (asi 2 268 kg). Suburban 2500 sledoval podobný vzestupný trend, v roce 2006 začínal na 7 900 librách a v letech 2008 a 2009 vyskočil na 9 600 liber. Tahoe Hybrid se držel stabilně na 6 200 librách, když byl k dispozici v letech 2008 a 2009 jako malý pickup Colorastead. 1 600 liber v roce 2006 až 3 000 liber v letech 2008 a 2009.

Které modely Chrysler nabízejí nejvyšší limity tažení?

Sestava Chrysleru během tohoto období byla silně vychýlena směrem k osobním vozům, což drželo většinu hodnocení tažení nízko. 300 a 300C zřídka přesáhly 1 000 liber (asi 454 kg) a 2 000 liber (asi 907 kg). PT Cruiser a Sebring zůstaly v rozmezí 1 000–3 500 lb (asi 454–1 588 kg).

Skutečným dříčem byl Aspen. Od roku 2007 do roku 2009 trvale táhl 8 950 liber. Aspen Hybrid, představený v roce 2009, tuto sílu snížil na 6 000 liber. Minivan Town & Country se postupem času mírně zlepšil a v letech 2008 a 2009 dosáhl 3 600 liber. Pacifica a Crossfire nabízely zanedbatelné tažné schopnosti, u Crossfire nebyl uveden žádný jmenovitý výkon.

Dodge Ram vs. Chevy: Který v roce 2009 jezdil lépe?

Pokud porovnáte 2009 Dodge tažnou kapacitu s Chevroletem, Ram 3500 má korunu s neuvěřitelných 12 300 liber. To je výrazně více než u kteréhokoli Chevroletu toho roku. Ram 2500 přišel na 9 300 liber, těsně za Chevy Silverado 2500 HD s 10 000 librami. Ram 1500 v roce 2009 vyskočil na 3 800 liber (asi 1 724 kg), což je výrazný nárůst z rozsahu 2 900–2 950 liber (asi 1 315–1 338 kg), který byl zaznamenán v letech 2006–2008.

Durango Hybrid dorazil v roce 2009 s hodnocením 5 750 liber, čímž překonal standardní hodnocení Durango 3 850 liber. Grand Caravan a Nitro zůstaly stabilní na 3 600 librách a 3 500 librách. Challenger a Viper měly malé nebo žádné hodnocení a Journey nebyla toho roku uvedena na seznamu tažných zařízení.

Ford F-Series: Proč se výkon F-450 pro rok 2009 změnil?

V sestavě Fordu bylo několik zvláštností. F-150 se v letech 2006 až 2008 držel stabilně na 6 400–6 500 lb (asi 2 903–2 948 kg), než v roce 2009 vyskočil na 8 700 lb (asi 3 946 kg). F-250 a F-350 divoce kolísaly. V roce 2007 byly F-250 i F-350 hodnoceny na 10 600 liber. V roce 2008 klesl F-250 na 8 700 liber.

Proč GMC Sierra stále poráží téměř vše ostatní v rozmezí let 2006-2009

Pokud hledáte ojeté nákladní vozidlo, které skutečně dokáže táhnout loď nebo velký užitkový přívěs, aniž by to zruinovalo, GMC Sierra 2500 2006-2009 je zde nesporným králem. Pohodlně sedí v rozsahu maximálního užitečného zatížení 10 400 až 10 500 liber. To je obrovská váha. Těsně za ním následuje Sierra 3500 s hodnocením od 10 000 do 10 100 liber. Tato čísla nemají se spotřebitelskými SUV nic společného. Jsou absolutně v lize.

Sierra 1500 je vstupní úroveň. Tahá mezi 4 000 a 4 800 librami v závislosti na roce. Je vhodný pro lehké kempování nebo malé přívěsy. Pokud ale potřebujete táhnout přívěs s točnicí, budete potřebovat těžké celotunové nebo třičtvrtětunové konfigurace. Yukon XL, často podceňovaný, v této době táhne mezi 7 100 a 7 500 librami. Na SUV je to bestie. Dodávka Savana 2500 utáhne 6 300 liber, což stačí pro většinu tažných vozidel nebo konfigurací velkého nákladu.

Jak Hummer a Land Rover bojují proti třídě nákladních vozidel

Hummer H2 je úžasný. V letech 2008 a 2009 udělal mrtvý tah 8200 liber. Poráží GMC Yukon a konkuruje mnoha celotunovým kamionům. H1 Alpha dosáhla v roce 2006 7 887 liber, než zmizela ze sortimentu. Pokud nějaký najdete, je to seriózní tažný stroj. H3 táhne 3 000 liber a pickup H3T přidává 4 400 liber pro rok 2009.

Land Rover jde pro rok 2009 ještě o krok dále, přičemž modely LR3, Range Rover a Range Rover Sport mají všechny váhy 7 716 liber. LR2 klesá na 3 500 liber. Dřívější roky (2006-2007) ukazují Range Rover Sport a LR3 za 7 700 liber. Tato stabilita znamená, že LR3 a Range Rover jsou životaschopnou alternativou nákladních vozidel střední třídy pro středně náročné úkoly v oblasti tažení. Neutáhnou 10 000 lb náklad, ale 7,7k zvládnou bez námahy.

Které modely Honda, Hyundai a Kia mohou skutečně táhnout?

Buďme upřímní. Většina kompaktních aut tady nejsou odtahovky. Honda Civic utáhne 1 000 až 1 500 liber. Accord má limit 1 000 liber. CR-V a Pilot dosahují maximální hmotnosti 3 500 liber, což je na malý přívěs slušné. Výjimkou je Ridgeline, který v letech 2006 a 2008 táhl 5000 liber. To je skutečný ukazatel pro pickup s monokokovou karoserií.

Hyundai má smíšenou situaci. Santa Fe klesá z 2 700 liber v roce 2006 na 1 650 liber v letech 2007 a 2008. To je zvláštní pokles. Tucson zůstává na 1000 librách. Elantra je vtip k tažení s hodnocením 750 liber. Sonata a Azera stojí kolem 1000 liber. Pokud potřebujete táhnout něco podstatného, ​​podívejte se na Kia Sorento nebo Sedona. Sorento dosahuje 5 000 liber v letech 2007 a 2008. Sedona táhne 3 500 liber v roce 2007. Borrego, přeznačené na Sorento, si zachovává hodnocení 5 000 liber pro rok 2009. Toto jsou jediné korejské vozy na tomto seznamu, které mají nějakou skutečnou užitnou hodnotu.

Jeep, Infiniti a Isuzu: Střední

Jeep se drží hranice 3 500 liber za Grand Cherokee, Commander a Liberty (dokud Liberty neklesne na 2 000 liber pro rok 2008). Wrangler má 1000 liber. Nepokoušejte se táhnout loď pomocí Wrangleru. Kompas a patriot – 1 000 liber. Je konzistentní, ale nestačí.

Infiniti je zajímavé tím, že QX56 utáhne 9000 liber. To je na luxusní SUV obrovské číslo. Poráží GMC Yukon a Hummer H2. FX35 a FX45 (později FX50) tahají až 3 500 liber. Sedany jako G35 a M35 jsou omezeny na 1000 liber. Pokud chcete luxus a tažnou sílu, QX56 je vaše volba.

Isuzu je specializovaný hráč. I-370 vyskočil na 5 500 liber v roce 2008, oproti 4 000 liber v dřívějších letech. Ascender drží na 5 300 librách. I-290 je lehké užitkové vozidlo s hodnocením 2 100-2 200 liber. Jsou to pracanti, ne hračky.

A co Jaguary a auta s nulovým hodnocením?

Jaguar je naprosté ne-ne, pokud jde o tažení. Žádný model od S-Type po XK a XJ8 nemá v tomto souboru dat uvedenou kapacitu užitečného zatížení. Toto je varovné znamení. Nekupujte si Jaguar, abyste něco táhli. Dokonce i malý U-Haul. Na to není určeno.

Stejně tak Honda Accord Hybrid, Civic Hybrid (několik let), CR-V, Insight, S2000 a Fit nemají žádné jmenovité užitečné zatížení. Prázdná pole mají také Hyundai Genesis, Tiburon a Veracruz. Když výrobce nechá tato pole prázdná, obvykle to znamená „netahat“. Považujte pomlčku za přísný zákaz.

Rychlé srovnání pro vaše specifické potřeby tažení

  • Potřeba 10 000+ liber: GMC Sierra 2500/3500. Nikdo jiný se nepřiblíží.
  • Potřebné 7 000–9 000 liber: GMC Yukon XL, Hummer H2 (2008+), Land Rover LR3/Range Rover (2009), Infiniti QX56.
  • Potřebné 4 000–5 500 liber: GMC Sierra 1500, Honda Ridgeline, Isuzu i-370, Kia Sorento/Borrego, Hummer H3T.
  • Potřebné 3 000–3 500 liber: Většina Jeepů, Honda Pilot/CR-V, Hyundai Sedona, Infiniti řady FX, Hummer H3.
  • Potřebné 1 000–2 000 liber: Kompakty jako Civic, Elantra, Sonata a Wrangler.

Údaje jsou jasné. Pokud potřebujete seriózní tažnou sílu v této cenové kategorii, GMC Sierra 2500 je měřítkem. Infiniti QX56 je alternativou v luxusním segmentu. Vše ostatní je určeno pro lehké úkoly. Před nákupem zkontrolujte konkrétní rok a úroveň výbavy, protože Sierra 1500 a 2500 mají stejný název, ale fungují zcela odlišně.

Limity pro tažení vozů Lexus a Lincoln pro roky 2006–2009

Možná si myslíte, že logo luxusní značky zaručuje schopnost táhnout těžký náklad. To je pravda, ale pouze pokud zvolíte správnou platformu. Sedany jsou v podstatě k ničemu kromě tažení malého kajakového člunu. Nákladní vozy a velká SUV však zvládají některé vážné pracovní zátěže.

Pro Lexus je GX 470 tahounem řady z poloviny 2000. V letech 2006 až 2009 neustále táhne 6 500 liber. LX 470 odpovídá tomuto číslu v letech 2006 a 2007. Pak přišel LX 570 v roce 2008, který zvýšil strop na 8 500 liber, což je významný skok pro osobní automobil.

Složitější je situace u řady RX. RX 330 a RX 400h zvládly 3 500 liber v letech 2006 a 2007. Když však v roce 2008 debutoval RX 350, jeho kapacita klesla na 2 000 liber (asi 907 kg). Hybridní verze následovala. Pokud jste si RX 350 koupili v domnění, že utáhne středně velký přívěs, jste na omylu. LS 430 je výhradně tažné vozidlo s limitem 2 000 lb, vhodné pouze pro lehké náklady.

Hodnocení 8 500 liber LX 570 jej řadí do jiné třídy než zbytek řady sedanů a crossoverů Lexus.

Lincoln má podobný příběh. Mark LT zde vyniká a drží si stálých 8 900 liber každý rok od roku 2006 do roku 2008. To je jedna z nejvyšších hodnot v celém tomto souboru dat. Navigator je spolehlivý a nabízí 6 000 liber (asi 2 722 kg) za všechny čtyři roky.

Malé Lincolny ​​nejsou působivé. Town Car rukojeti 2 000 lb (cca 907 kg). MKX omezeno na 2 000 liber (cca 907 kg) 2007-2009. MKS je slabý článek, ohodnocený na pouhých 1 000 liber v roce 2009. MKZ a Zephyr nemají vůbec žádnou tažnou schopnost.

Mazda a Mercedes-Benz: Rozdělení na užitkové a osobní modely

Řada Mazdy je jasně rozdělena na nákladní a osobní. Snímač B4000 je nejvýkonnější, táhne 3 140 lb v letech 2006 a 2008 a 3 100 lb v roce 2007. B3000 pojme asi 2 500 lbs (cca 1 134 kg). B2300 je nižší při 1 600 lbs** (přibližně 726 kg).

Tribute je skromný na 1 500 lbs (asi 680 kg), ačkoli hybridní verze v roce 2008 dosahuje až 2 000 liber (asi 907 kg). Nové crossovery, CX-7 a CX-9, mají od roku 2007 hodnotu 2 000 lb. Minivan MPV 2006 také utáhne 2 000 lb (asi 907 kg). Všechno ostatní, od Mazdy3 po RX-8, má nulovou tažnou kapacitu. Žádné odtahování. Není třeba se ani ptát.

Mercedes-Benz zaznamenal výrazný posun v roce 2007. Pro rok 2006 byly modely ML350 a ML500 omezeny na 2 000 lbs (cca 907 kg). To se změnilo v roce 2007. GL320 vykázala 7 500 lbs (cca 3402 kg). GL450 a GL550 následovaly v roce 2008 s 7 500 lbs. Řada ML vyskočí na 7 200 lbs (cca 3266 kg) pro varianty 320, 350, 500, 550 a 63 AMG. Robustní G500 a novější G55 udrží 7 000 liber (asi 3 175 kg).

Sedany včetně C, E, S, CL, CLK a CLS nemají žádnou tažnou kapacitu. Jedinou výjimkou je třída R v roce 2009, která je hodnocena na 3 500 liber (asi 1 588 kg). Jedná se o okrajovou hodnotu pravděpodobně kvůli specifickým konfiguracím závěsů nebo aktualizacím modelového roku.

Mercury, MINI a Mitsubishi: Specializované a omezené možnosti

Mercury je v tomto období upadající značkou a její tažný výkon to odráží. Mountainer vede s 3 500 lbs, což odpovídá Monterey v letech 2006 a 2007. Mariner má nízkou hmotnost 1 500 lbs (asi 680 kg) a Mariner Hybrid 4 kg klesá na 1 000 lbs (asi 45 l). Montego a Sable také táhne 1 000 liber. Grand Marquis se drží stabilně na 1 500 lbs (přibližně 680 kg). Milan tuto možnost nemá.

MINI není tažné auto. Tečka. Modely Cooper, Clubman, Convertible a John Cooper Works od roku 2006 do roku 2009 mají všechny jmenovitou kapacitu tažného zařízení nulovou. Neumisťujte na ně závěs.

Mitsubishi Montero je těžká váha, hodnocená na 5 000 liber v roce 2006. Endeavour je nekonzistentní. V letech 2006 a 2008 je to 3 500 lbs (asi 1 588 kg), ale v roce 2007 kleslo na 2 000 lbs (asi 907 kg). Snímač Raider je spolehlivý, táhne 4 050 lbs a 4070 in6 2008. Outlander se pohybuje od 1 500 do 2 000 liber (680 až 907 kg) v závislosti na roce. Lancer má v roce 2006 hmotnost 1 000 liber (asi 454 kg). Eclipse a Galant** mají nulovou tažnou kapacitu.

Nissan: Lídr v počtu modelů

Nissan má nejvíce modelů s reálnými čísly tažných zařízení. Jasným vítězem je Titan s hodnocením **6 500

Proč mají Porsche Cayenne a VW Touareg stejný tažný limit 7 716 liber

Porsche Cayenne si nekupujete k tažení lodi, ale modely 2006, 2008 a 2009 mají maximální limit 7 716 liber, když jsou vybaveny správným tažným zařízením. Volkswagen Touareg, postavený na stejné platformě, přesně opakuje tento údaj pro stejné modelové roky. To není náhoda; toto je všeobecná inženýrská základna. Pokud se díváte na použité příklady z tohoto období, tento konkrétní údaj je tvrdý strop. Nic víc, nic míň.

Kde Saab 9-7X poráží Subaru Tribeca z hlediska trakce

Saab 9-7X je těžká váha v sestavě z poloviny 2000. Od roku 2006 do roku 2009 byl jeho rating stabilní na £5,500. Porovnejte to se Subaru B9 Tribeca (2006-2007) a následujícími modely Tribeca, které do roku 2008 klesly na 2 700 liber. Motor V8 v 9-7X mu dává výraznou výhodu oproti standardnímu motoru Subaru, takže je preferovanou volbou, pokud potřebujete seriózní tažný výkon od evropské značky, která již neexistuje.

Jak se změnila nosnost vozu Toyota Land Cruiser v letech 2006 až 2009

Toyota Land Cruiser zaznamenala v tomto krátkém období výrazný nárůst schopností. V letech 2006 a 2007 bylo maximum 6 500 GBP. Do roku 2008 vzrostl na 8 500 GBP a v roce 2009 dosáhl 9 935 GBP. Pokud hledáte ojetý Land Cruiser speciálně pro těžké tažení, modely 2008 a 2009 jsou v úplně jiné lize než dřívější roky. Na druhou stranu Tundra zůstala v roce 2006 stabilní na 6 800 librách, ale v letech 2007, 2008 a 2009 klesla na 4 800 liber.

Které modely Saturn a Pontiac mohou táhnout 3 500 liber?

Většina kompaktních vozů z tohoto období je omezena na 1 000-1 500 liber. Pontiac G6, G5, Grand Prix a Vibe jsou na této nižší úrovni. Výjimkou je Pontiac Torrent, který byl v letech 2006 až 2009 hodnocen 3 500 lbs. Saturn Relay odpovídal tomuto číslu na 3 500 librách v letech 2006 a 2007. Saturn Outlook a VUE zůstaly nižší na 5 00 GBP a 2 £ 200. Pokud hledáte přepravu střední třídy od značky GM, Torrent a Relay jsou vaší jedinou možností.

Proč mají Subaru Forester a Outback různé hodnocení tahu

Subaru Forester z let 2006 a 2007 byl hodnocen 2 400 lbs. Na druhou stranu Outback byl ve stejných letech vyšší na 2 700 £. Pro rok 2008 zůstal Outback na 2 700 lbs, zatímco Forester zůstal na 2 400 lbs. Pro rok 2009 se údaje o Foresteru přerušily, ale Outback a Tribeca zůstaly na 2 700 librách. Rozdíl je malý, ale pokud táhnete malý užitkový přívěs, těch 300 liber navíc dělá rozdíl.

Co vlastně Suzuki XL7 a Grand Vitara dokázaly táhnout

Suzuki Grand Vitara byla v letech 2006 až 2008 hodnocena £3,000. Suzuki XL7 začínala na £3,000 v roce 2006, ale v letech 2007 a 2008 vzrostla na £3,500. Do roku 2009 přestaly být uváděny SuwingX a V47 XLitara na burzu. celkem. Menší modely jako Forenza, Reno a Verona byly omezeny na 1 000 liber. Nečekejte, že kompaktní SX4 bude něco tahat; K tomu to nikdy nebylo zamýšleno.

Proč Scion tC a smart fortwo nejsou tažná auta

Scion tC, xB, xA a xD 2006 až 2009 nemají uvedena hodnocení užitečného zatížení. Totéž platí pro smart fortwo v roce 2008. Tato vozidla byla navržena pro manévrovatelnost ve městě, nikoli pro práci s přívěsem. Pokud uvažujete o těchto modelech pro obytný vůz nebo loď, jste ve špatné kategorii. Když je vyžadováno tažení, držte se SUV a pickupů.

Kam zapadá Volkswagen Tiguan v sestavě pro rok 2009?

Vůz 2009 Volkswagen Tiguan byl ohodnocen 2 200 lbs. Routan byl nižší na 2 000 liber. Touareg 2 pokračoval v trendu na 7 716 librách. Všechny ostatní modely VW na seznamu, včetně Golf, GTI, Jetta, Beetle, Passat, Eos, GLI a R32, nemají žádnou specifikovanou nosnost. Tiguan byl vstupní úrovní pro tažení VW v tomto segmentu, zatímco Touareg zůstal vlajkovou lodí pro těžký provoz.

Proč většina Volv této éry neumí táhnout (a jediná výjimka)

Charakteristiky jste studovali. Podíval jste se na palubní desky. 2006 S60 vyniká maximální nosností 3 300 liber. Všechny ostatní modely od roku 2006 do roku 2009? Nula. Nebo přesněji, data chybí, což obvykle znamená „nezkoušet“ nebo „vyžaduje speciální balíček, který nebyl standardně součástí dodávky“.

Pokud se svým Volvem S80 2009 plánujete táhnout loď, zastavte se. Údaje jsou jasné. V tomto datovém souboru má uvedenou maximální tažnou kapacitu pouze S60 z roku 2006.

2006 S60 je jediný model Volvo v řadě 2006-2009 se specifikovanou maximální tažnou kapacitou 3 300 liber.

Jaké modely Volvo měly hodnocení odtahu v letech 2006–2009?

Pojďme si to rozebrat rok po roce. Toto není situace „možná“.

  • 2006 : pouze S60. 3 300 liber (asi 1 500 kg).
  • 2007 : Modely neuvedeny.
  • 2008 : Modely neuvedeny.
  • 2009 : Modely neuvedeny.

Modely jako XC90, V70 a S40 jsou uvedeny na seznamech pro každý rok, ale mají pomlčky. To znamená, že zde nejsou zaznamenány žádné oficiální údaje o tažné kapacitě. Pokud vezete něco těžšího než malý nosič na kola, překračujete doporučené limity pro tyto konkrétní výbavy a modelové roky.

Jak si stojí S60 z roku 2006 v porovnání s ostatními sedany střední třídy?

3 300 liber (asi 1 500 kg) je skromný údaj. Pro kontext, mnoho konkurentů střední třídy během tohoto období drželo 4 000–5 000 liber (asi 1 800–2 250 kg). Hodnocení S60 jej řadí do kategorie „lehké utilitární použití“. Zvládne malý karavan, kajak na přívěsu nebo malou loď. Není určeno pro těžké přívěsy pro koně nebo velké nákladní vozy.

Pokud uvažujete o S60 pro tažení, podívejte se do uživatelské příručky pro vaši konkrétní výbavu. Číslo 3300 liber pravděpodobně odkazuje na konkrétní kombinaci motoru a převodovky. Možnosti T5 nebo T6 mohou mít další omezení, ale tato nejsou v tomto souboru dat samostatně zvýrazněna. Obecně platí, že pokud nejsou data poskytnuta, nepředpokládejte, že jsou bezpečná.

A co XC90 nebo V70?

Člověk by si myslel, že SUV bude tahat lépe. Mají větší světlou výšku a odolnější rám. Ale data říkají ne. Tažná kapacita není zaznamenána pro XC90, V70 ani žádný jiný model Volvo od roku 2007 do roku 2009.

proč? Možná proto, že Volvo tyto modely neuvádělo na trh jako tažná vozidla. Nebo se výkon lišil v závislosti na trhu. V každém případě s nimi pro své účely zacházejte jako s netažnými vozidly. Pokud potřebujete svou loď přesunout, poohlédněte se po specializovaném tažném vozidle. Subaru Outback nebo Toyota Highlander mohou být bezpečnější volbou, i když je třeba zkontrolovat jejich výkon.

Kde najít další specifikace Volvo

Pokud se ponoříte hlouběji do čísel, může vám pomoci i toto:

попередня статтяProč by baterie Ultium od GM mohla konečně uzavřít mezeru s Teslou
наступна статтяJak opravit prověšení přívěsu pomocí redukovaného závěsu