Jak określić maksymalną ładowność swojego pojazdu (tabele za lata 2006-2009)

Maksymalna nośność jest sztywnym ograniczeniem. Jest to najcięższy ładunek, jaki może unieść Twój pojazd bez ryzyka katastrofalnego uszkodzenia skrzyni biegów. Producenci wskazują tę wartość w instrukcji obsługi. Chociaż zaczepy na rynku wtórnym często reklamują wyższe liczby, liczby te są ogólne. Wymagają pojazdu zdolnego do holowania. Twój samochód lub ciężarówka jest wąskim gardłem, a nie przeszkodą. Zawsze należy przestrzegać nośności określonej przez producenta pojazdu.

W tym przewodniku omówiono limity holowania według marki, modelu i roku dla pojazdów wyprodukowanych w latach 2006–2009. Zanim włączysz liczby do obliczeń przyczepy, zapoznaj się z matematyką. Pod uwagę brane są pasażerowie ważący ponad 150 funtów, dodatkowe wyposażenie i ładunek. Dodaj je do równania. Jeśli przekroczysz dopuszczalne obciążenie, ryzykujesz pogorszeniem obsługi, drogi hamowania i integralności mechanicznej.

Jak działa udźwig i dlaczego jest on ważny

Dlaczego producenci ustalają te limity? To kwestia fizyki i inżynierii. Przekroczenie limitu powoduje obciążenie przekładni, osi i elementów zawieszenia, które nie zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać taki ciężar.

Odnosząc się do wykresu obciążenia należy pamiętać, że „pusta” waga to mit. Podróżujesz z ludźmi, bagażem i paliwem.
Pasażerowie: Oblicz wagę dowolnej osoby powyżej 150 funtów.
Ładunek: Weź pod uwagę wszystko, co znajduje się w bagażniku i kabinie pasażerskiej.
Wyposażenie: Wciągarki, skrzynki narzędziowe i specjalistyczny sprzęt również zwiększają wagę.

Nigdy tego nie ignoruj. 1000-funtowy zapas może zadecydować o różnicy między płynną jazdą a spaloną skrzynią biegów.

Ładowność Acura (2006–2009)

Modele Acura różnią się znacznie. Sedany takie jak RL, TL i TSX mają niskie limity. MDX jest wyjątkiem.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 MDX 3500
2006 RL 1000
2006 RSX 1500
2006 TL 1000
2006 TSX
2007 MDX 5000
2007 RL 1000
2007 RDX 1500
2007 TL 1000
2007 TSX 1000
2008 MDX 5000
2008 RL 1000
2008 RSX 1500
2008 TL 1000
2008 TSX 1000
2009 MDX 5000
2009 RL 1000
2009 RSX 1500
2009 TSX 1000

Uwaga skok dla MDX. Model z 2006 roku ciągnie 3500 funtów. Model z 2007 roku wzrósł do 5000 funtów. Jeśli kupujesz używaną Acura MDX, ta roczna różnica zmienia to, co możesz przewieźć.

Ładowność Audi (2006–2009)

Większość sedanów i coupe Audi nie jest przeznaczona do holowania. Q7 jest wyjątkiem.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 A3, A4, A6, A8, S4, TT
2007 Pytanie 7 5 500
2007 A3, A4, A6, A8, RS4, S4, S6, S8
2008 Pytanie 7 5 500
2008 A3, A4, A5, A6, A8, R8, RS4, S4, S5, S6, S8, TT
2009 Pytanie 7 5 500
2009 A3, A4, A5, A8, R8, S4, S5, S8, TT

Jeśli masz Audi A4 lub A6, nie jesteś samochodem holowniczym. Q7 to jedyny model w gamie, którego cena jest znacząca, niezmiennie wynosząca 5500 funtów.

Ładowność BMW (2006–2009)

Podobnie jak Audi, BMW koncentruje się na sportowych sedanach. SUV-y serii X radzą sobie z holowaniem zgodnie z zadaniem.

Rok Modelka Maks. udźwig (funty)
2006 X3 3500
2006 X5 6 0

Ile można holować Chevroleta Silverado z lat 2006–2009?

Dane różnią się z roku na rok, a poziom wyposażenia ma większe znaczenie, niż większość kupujących zdaje sobie sprawę. Jeśli szukasz informacji na temat uciągu Chevroleta na lata 2006–2009, masa Silverado 1500 zaczyna się od 4600 funtów w latach 2007 i 2008, wzrasta do 4700 funtów w 2009 r., a model z 2006 r. waży 5700 funtów. 2585kg). Silverado 2500 HD przez lata niezmiennie utrzymywał się w przedziale 10 000–10 100 funtów. Silverado 3500 HD jest zaskakująco blisko tej wartości i waży od 9500 do 9700 funtów.

Avalanche 1500 była potworem w latach 2006 i 2007, holując odpowiednio 7300 funtów i 7200 funtów. Następnie w 2009 roku liczba ta spadła do 5000 funtów (około 2268 kg). Suburban 2500 wykazywał podobny trend wzrostowy, zaczynając od 7900 funtów w 2006 r. i skacząc do 9600 funtów w latach 2008 i 2009. Tahoe Hybrid utrzymywał stałą wagę 6200 funtów, gdy był dostępny w 2008 i 2009 r. Mniejsze pickupy, takie jak Colorado, odnotowywały stały wzrost z 1600 funtów w 2006 r. do 3000 funtów. funtów w latach 2008 i 2009.

Które modele Chryslera oferują najwyższe limity holowania?

Oferta Chryslera w tym okresie była mocno ukierunkowana na samochody osobowe, co spowodowało, że większość ocen holowania była niska. Modele 300 i 300C rzadko przekraczały odpowiednio 1000 funtów (około 454 kg) i 2000 funtów (około 907 kg). PT Cruiser i Sebring pozostawały w zakresie 1000–3500 funtów (około 454–1588 kg).

Prawdziwym koniem pociągowym był Aspen. Od 2007 do 2009 roku konsekwentnie uciągnął 8950 funtów. Wprowadzony w 2009 roku model Aspen Hybrid obniżył tę moc do 6000 funtów. Minivan Town & Country z czasem uległ niewielkiej poprawie, osiągając 3600 funtów w latach 2008 i 2009. Pacifica i Crossfire oferowały znikome możliwości holowania, a dla Crossfire nie podano żadnej mocy znamionowej.

Dodge Ram kontra Chevy: który spisał się lepiej w 2009 roku?

Jeśli porównasz uciąg Dodge’a 2009 z Chevroletem, Ram 3500 zdobędzie tytuł z imponującą masą 12 300 funtów. To znacznie więcej niż w przypadku jakiegokolwiek Chevroleta z tamtego roku. Ram 2500 ważył 9300 funtów, tuż za Chevy Silverado 2500 HD ważącym 10 000 funtów. Waga Ram 1500 wzrosła do 3800 funtów (około 1724 kg) w 2009 r., co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z zakresem 2900–2950 funtów (około 1315–1338 kg) obserwowanym w latach 2006–2008.

Durango Hybrid pojawił się w 2009 roku z wagą 5750 funtów, pokonując standardową wersję Durango wynoszącą 3850 funtów. Grand Caravan i Nitro pozostały na stabilnym poziomie odpowiednio 3600 funtów i 3500 funtów. Challenger i Viper miały niewiele ocen lub nie miały ich wcale, a Journey nie znalazł się na liście holowniczej w tym roku.

Ford serii F: Dlaczego w 2009 r. zmieniła się moc F-450?

W ofercie Forda było kilka dziwactw. F-150 utrzymywał stałą masę 6400–6500 funtów (około 2903–2948 kg) w latach 2006–2008, po czym w 2009 r. wzrósł do 8700 funtów (około 3946 kg). F-250 i F-350 podlegały gwałtownym wahaniom. W 2007 roku zarówno F-250, jak i F-350 miały wagę 10 600 funtów. W 2008 roku F-250 spadł do 8700 funtów.

Dlaczego GMC Sierra wciąż bije prawie wszystko inne w ofercie z lat 2006–2009

Jeśli szukasz używanej ciężarówki, która może ciągnąć łódź lub dużą przyczepę użytkową bez rozbijania banku, GMC Sierra 2500 z lat 2006–2009 jest tutaj niekwestionowanym królem. Mieści się wygodnie w zakresie maksymalnego obciążenia od 10 400 do 10 500 funtów. To jest ogromny ciężar. Tuż za nią plasuje się Sierra 3500 z wartościami znamionowymi od 10 000 do 10 100 funtów. Liczby te nie mają nic wspólnego z konsumenckimi SUV-ami. Są absolutnie w lidze.

Sierra 1500 to poziom podstawowy. W zależności od roku ciągnie od 4000 do 4800 funtów. Nadaje się do lekkich kempingów lub małych przyczep. Jeśli jednak musisz ciągnąć przyczepę siodłową, będziesz potrzebować ciężkich konfiguracji o udźwigu pełnej tony lub trzech czwartych tony. Yukon XL, często niedoceniany, w tamtych czasach ważył od 7100 do 7500 funtów. Jak na SUV-a to bestia. Van Savana 2500 holuje 6300 funtów, co wystarcza dla większości pojazdów ciągnionych lub konfiguracji z dużymi ładunkami.

Jak Hummer i Land Rover rzucają wyzwanie klasie ciężarówek

Hummer H2 jest niesamowity. W latach 2008 i 2009 w martwym ciągu ważył 8200 funtów. Pokonuje GMC Yukon i rywalizuje z wieloma pełnotonowymi ciężarówkami. H1 Alpha osiągnęła cenę 7887 funtów w 2006 roku, zanim zniknęła z oferty. Jeśli uda Ci się taką znaleźć, będzie to poważna maszyna holownicza. H3 holuje 3000 funtów, a pickup H3T dodaje 4400 funtów w 2009 roku.

W roku 2009 Land Rover idzie o krok dalej, a modele LR3, Range Rover i Range Rover Sport osiągnęły wagę 7716 funtów. LR2 spada do 3500 funtów. W poprzednich latach (2006–2007) Range Rover Sport i LR3 kosztowały 7700 funtów. Ta stabilność oznacza, że ​​LR3 i Range Rover są realną alternatywą dla samochodów ciężarowych średniej wielkości do umiarkowanych zadań holowania. Nie uciągną ładunku o masie 10 000 funtów, ale wytrzymają 7,7 tys. bez żadnego wysiłku.

Które modele Hondy, Hyundai i Kia faktycznie można holować?

Bądźmy szczerzy. Większość samochodów kompaktowych nie jest samochodami holowniczymi. Honda Civic holuje od 1000 do 1500 funtów. Umowa ma limit 1000 funtów. CR-V i Pilot ważą 3500 funtów, co jest przyzwoite jak na małą przyczepę. Wyjątkiem jest Ridgeline, który w latach 2006 i 2008 holował 5000 funtów. Jest to prawdziwy wskaźnik dla pickupa z nadwoziem skorupowym.

Sytuacja Hyundaia jest mieszana. Wartość Santa Fe spadła z 2700 funtów w 2006 r. do 1650 funtów w latach 2007 i 2008. Jest to dziwny spadek. Tucson pozostaje na poziomie 1000 funtów. Holowanie Elantry to żart, a jej masa wynosi 750 funtów. Sonata i Azera kosztują około 1000 funtów. Jeśli chcesz holować coś pokaźnego, spójrz na Kia Sorento lub Sedonę. Sorento osiągnęło masę 5000 funtów w latach 2007 i 2008. Sedona holowała 3500 funtów w 2007 r. Borrego, przemianowany na Sorento, utrzymuje tę cenę 5000 funtów na rok 2009. Są to jedyne koreańskie samochody na tej liście, które mają jakąkolwiek prawdziwą użyteczność.

Jeep, Infiniti i Isuzu: środek

Jeep utrzymuje cenę 3500 funtów za modele Grand Cherokee, Commander i Liberty (do czasu, gdy Liberty w 2008 r. spadnie do 2000 funtów). Wrangler ma 1000 funtów. Nie próbuj holować łodzi za pomocą Wranglera. Kompas i Patriota – 1000 funtów. Jest to spójne, ale nie wystarczające.

Infiniti jest interesujące, ponieważ QX56 ciągnie 9000 funtów. To ogromna liczba jak na luksusowy SUV. Pokonuje GMC Yukon i Hummer H2. Modele FX35 i FX45 (później FX50) udźwigają do 3500 funtów. Sedany, takie jak G35 i M35, są ograniczone do 1000 funtów. Jeśli zależy Ci na luksusie i mocy holowania, QX56 to Twój wybór.

Isuzu to niszowy gracz. I-370 wzrósł do 5500 funtów w 2008 r., w porównaniu z 4000 funtów w latach wcześniejszych. Ascender waży 5300 funtów. I-290 to lekki pojazd użytkowy o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 2100–2200 funtów. To są konie pociągowe, a nie zabawki.

A co z Jaguarami i samochodami o zerowej stawce celnej?

Jeśli chodzi o holowanie, Jaguar absolutnie nie ma nic do powiedzenia. Żaden model, od typu S po XK i XJ8, nie ma podanej ładowności w tym zestawie danych. To jest znak ostrzegawczy. Nie kupuj Jaguara do holowania czegokolwiek. Nawet mały U-Haul. Nie jest do tego przeznaczony.

Podobnie Honda Accord Hybrid, Civic Hybrid (w niektórych latach), CR-V, Insight, S2000 i Fit nie mają znamionowej ładowności. Hyundai Genesis, Tiburon i Veracruz również mają puste pola. Jeśli producent pozostawi te pola puste, zwykle oznacza to „nie holować”. Potraktuj myślnik jako surowy zakaz.

Szybkie porównanie konkretnych potrzeb w zakresie holowania

  • Potrzebne ponad 10 000 funtów: GMC Sierra 2500/3500. Nikt inny się nie zbliża.
  • Potrzebne 7 000–9 000 funtów: GMC Yukon XL, Hummer H2 (2008+), Land Rover LR3/Range Rover (2009), Infiniti QX56.
  • Potrzebne 4000–5500 funtów: GMC Sierra 1500, Honda Ridgeline, Isuzu i-370, Kia Sorento/Borrego, Hummer H3T.
  • Potrzebne 3000–3500 funtów: większość Jeepów, Honda Pilot/CR-V, Hyundai Sedona, seria Infiniti FX, Hummer H3.
  • Potrzebne 1000–2000 funtów: Kompakty takie jak Civic, Elantra, Sonata i Wrangler.

Dane są jasne. Jeśli potrzebujesz dużej siły uciągu w tym przedziale cenowym, GMC Sierra 2500 będzie punktem odniesienia. Infiniti QX56 to alternatywa w segmencie luksusowym. Cała reszta przeznaczona jest do lekkich zadań. Przed zakupem sprawdź konkretny rok i poziom wyposażenia, ponieważ Sierra 1500 i 2500 mają tę samą nazwę, ale działają zupełnie inaczej.

Limity holowania Lexusa i Lincolna na lata 2006–2009

Można by pomyśleć, że logo luksusowej marki gwarantuje zdolność ciągnięcia ciężkich ładunków. To prawda, ale tylko jeśli wybierzesz odpowiednią platformę. Sedany są w zasadzie bezużyteczne do czegokolwiek innego niż ciągnięcie małej łódki kajakowej. Jednak pickupy i duże SUV-y radzą sobie z poważnymi obciążeniami.

Dla Lexusa GX 470 to koń pociągowy gamy z połowy XXI wieku. Od 2006 do 2009 r. ciągnie 6500 funtów niezmiennie od 2006 do 2009 r. LX 470 dorównuje tej wartości w latach 2006 i 2007. Następnie w 2008 r. pojawił się LX 570, który podniósł pułap do 8500 funtów, co stanowi znaczący skok jak na samochód osobowy.

Sytuacja z linią RX jest bardziej skomplikowana. Modele RX 330 i RX 400h wyniosły 3500 funtów w latach 2006 i 2007. Jednak kiedy RX 350 zadebiutował w 2008 r., jego udźwig spadł do 2000 funtów (około 907 kg). Wersja hybrydowa poszła w ich ślady. Jeśli kupiłeś RX 350, myśląc, że poradzi sobie z przyczepą średniej wielkości, to się mylisz. LS 430 to wyłącznie pojazd ciągnący z limitem 2000 funtów, odpowiednim tylko do lekkich ładunków.

Nośność 8500 funtów LX 570 stawia go w innej klasie niż reszta sedanów i crossoverów Lexusa.

Lincoln ma podobną historię. Wyróżnia się tutaj Mark LT, który utrzymuje stałą wagę 8900 funtów rocznie od 2006 do 2008 roku. Jest to jedna z najwyższych wartości w całym zestawie danych. Navigator jest niezawodny i oferuje 6000 funtów (około 2722 kg) przez wszystkie cztery lata.

Małe Lincolny ​​nie robią wrażenia. Samochód miejski udźwignie 2000 funtów (około 907 kg). MKX ograniczone do 2000 funtów (około 907 kg) w latach 2007–2009. MKS to słabe ogniwo, którego w 2009 r. wyceniono na zaledwie 1000 funtów. Modele MKZ i Zephyr w ogóle nie mają możliwości holowania.

Mazda i Mercedes-Benz: Podział na modele użytkowe i osobowe

Linia Mazdy jest wyraźnie podzielona na towarową i pasażerską. Najmocniejszy jest pickup B4000, który holuje 3140 funtów w latach 2006 i 2008 oraz 3100 funtów w 2007 r. B3000 mieści około 2500 funtów (około 1134 kg). B2300 jest niższy i wynosi 1600 funtów** (około 726 kg).

Wersja Tribute jest skromna i waży 1500 funtów (około 680 kg), chociaż wersja hybrydowa z 2008 r. podnosi tę wartość do 2000 funtów (około 907 kg). Obydwa nowe crossovery, CX-7 i CX-9, mają nośność 2000 funtów począwszy od 2007 r. Minivan MPV z 2006 r. również holuje 2000 funtów (około 907 kg). Wszystko inne, od Mazdy3 po RX-8, ma zerową zdolność holowania. Żadnego holowania. Nie ma potrzeby nawet pytać.

W roku 2007 firma Mercedes-Benz doświadczyła znaczącej zmiany. W roku 2006 modele ML350 i ML500 były ograniczone do 2000 funtów (około 907 kg). Zmieniło się to w 2007 roku. GL320 pokazał 7500 funtów (około 3402 kg). W 2008 roku w ich ślady poszły modele GL450 i GL550, ważące 7500 funtów. Seria ML wzrasta do 7200 funtów (około 3266 kg) dla wariantów 320, 350, 500, 550 i 63 AMG. Wytrzymałe modele G500 i nowsze modele G55 wytrzymują 7000 funtów (około 3175 kg).

Sedany, w tym C, E, S, CL, CLK i CLS, nie mają możliwości holowania. Jedynym wyjątkiem jest Klasa R z 2009 r., której waga wynosi 3500 funtów (około 1588 kg). Jest to wartość niszowa, prawdopodobnie wynikająca z określonej konfiguracji zaczepu lub aktualizacji roku modelowego.

Mercury, MINI i Mitsubishi: opcje niszowe i ograniczone

W tym okresie marka Mercury podupadała, co odzwierciedlają jej właściwości holownicze. Mountaineer przoduje z 3500 funtów, dorównując Monterey w 2006 i 2007 roku. Mariner jest niski i wynosi 1500 funtów (około 680 kg), a Mariner Hybrid spada do 1000 funtów (około 454 kg). Montego i Sable również holują 1000 funtów. Grand Marquis utrzymuje stałą wagę 1500 funtów (około 680 kg). Mediolan nie ma tej opcji.

MINI nie jest samochodem do holowania. Kropka. Wszystkie modele Cooper, Clubman, Convertible i John Cooper Works od 2006 do 2009 roku mają zero znamionowy uciąg. Nie należy na nich zaczepiać.

Montero Mitsubishi to zawodnik wagi ciężkiej, którego waga w 2006 r. wynosiła 5000 funtów. Endeavor jest niespójny. W latach 2006 i 2008 wynosił 3500 funtów (około 1588 kg), ale w 2007 r. spadł do 2000 funtów (około 907 kg). Pickup Raider jest niezawodny i holuje 4050 funtów w 2006 r. i 4000 funtów w 2007 r. i 4000 funtów w 2007 r. i 2008. Outlander waha się od 1500 do 2000 funtów (680 do 907 kg) w zależności od roku. Lancer waży 1000 funtów (około 454 kg) w 2006 r. Modele Eclipse i Galant** mają zerowy uciąg.

Nissan: Lider pod względem liczby modeli

Nissan ma najwięcej modeli z rzeczywistą liczbą holowań. Titan jest wyraźnym zwycięzcą z oceną **6500

Dlaczego Porsche Cayenne i VW Touareg mają ten sam limit holowania wynoszący 7716 funtów

Porsche Cayenne nie kupuje się do ciągnięcia łodzi, ale modele z lat 2006, 2008 i 2009 mają maksymalny limit 7716 funtów, jeśli są wyposażone w odpowiedni zaczep do przyczepy. Volkswagen Touareg, zbudowany na tej samej platformie, dokładnie powtarza tę liczbę w tych samych latach modelowych. To nie jest przypadek; jest to ogólna baza inżynieryjna. Jeśli spojrzysz na używane egzemplarze z tego okresu, ta konkretna figura to twardy sufit. Nie więcej, nie mniej.

Gdzie Saab 9-7X pokonuje Subaru Tribeca pod względem przyczepności

Saab 9-7X to pojazd wagi ciężkiej z połowy XXI wieku. Od 2006 do 2009 roku jego rating utrzymywał się na stałym poziomie 5500 funtów. Porównaj to z Subaru B9 Tribeca (2006-2007) i kolejnymi modelami Tribeca, których masa spadła do 2700 funtów do 2008 roku. Silnik V8 w 9-7X daje mu wyraźną przewagę nad standardowym silnikiem Subaru, co czyni go preferowanym wyborem, jeśli potrzebujesz dużej siły holowniczej od europejskiej marki, która już nie istnieje.

Jak zmieniała się ładowność Toyoty Land Cruiser w latach 2006–2009

Toyota Land Cruiser odnotowała znaczny wzrost możliwości w tym krótkim okresie. W latach 2006 i 2007 maksymalna kwota wyniosła 6500 funtów. Do 2008 roku kwota ta wzrosła do 8500 funtów, a w 2009 roku osiągnęła 9935 funtów. Jeśli szukasz używanego Land Cruisera specjalnie do holowania ciężkich pojazdów, modele z 2008 i 2009 roku należą do zupełnie innej ligi niż z poprzednich lat. Z drugiej strony, Tundra utrzymała się na stabilnym poziomie 6800 funtów w 2006 r., ale spadła do 4800 funtów w latach 2007, 2008 i 2009.

Które modele Saturna i Pontiaca mogą holować 3500 funtów?

Większość samochodów kompaktowych z tego okresu jest ograniczona do 1000-1500 funtów. Pontiac G6, G5, Grand Prix i Vibe znajdują się na tym niższym poziomie. Wyjątkiem jest Pontiac Torrent, którego wartość znamionowa 3500 funtów od 2006 do 2009 r. Saturn Relay osiągnęła tę kwotę na poziomie 3500 funtów w latach 2006 i 2007. Saturn Outlook i VUE pozostały niższe i wyniosły odpowiednio 2000 i 1500 funtów. Jeśli szukasz sprzętu średniej klasy marki GM, jedynymi opcjami są Torrent i Relay.

Dlaczego Subaru Forester i Outback mają różne parametry holowania

Subaru Forester z 2006 i 2007 roku uzyskał ocenę 2400 funtów. Z drugiej strony Outback był droższy i wyniósł 2700 funtów w tych samych latach. W roku 2008 Outback utrzymał wagę 2700 funtów, podczas gdy Forester pozostał na poziomie 2400 funtów. Dane dotyczące Forestera za rok 2009 zostały zaniżone, ale Outback i Tribeca pozostały na poziomie 2700 funtów**. Różnica jest niewielka, ale jeśli holujesz małą przyczepę użytkową, te dodatkowe 300 funtów robi różnicę.

Co faktycznie potrafią uciągnąć Suzuki XL7 i Grand Vitara

Cena Suzuki Grand Vitara od 2006 do 2008 roku była wyceniana na 3000 funtów. Suzuki XL7 zaczynała się od 3000 funtów w 2006 roku, ale wzrosła do 3500 funtów w latach 2007 i 2008. Do 2009 roku Suzuki przestało podawać dane dotyczące holowania modeli XL7, Grand Vitara i SX4. Mniejsze modele, takie jak Forenza, Reno i Verona, były ograniczone do 1000 funtów. Nie oczekuj, że kompaktowy SX4 będzie cokolwiek ciągnął; Właśnie do tego nigdy nie był przeznaczony.

Dlaczego Scion tC i smart fortwo nie nadają się do holowania

Scion tC, xB, xA i xD 2006 do 2009 nie mają podanej dopuszczalnej ładowności. To samo dotyczy smart fortwo z 2008 roku. Pojazdy te zostały zaprojektowane z myślą o zwrotności w mieście, a nie do pracy z przyczepą. Jeśli zastanawiasz się nad tymi modelami do kampera lub łodzi, to trafiłeś do złej kategorii. Gdy wymagane jest holowanie, trzymaj się SUV-ów i pickupów.

Jakie miejsce zajmuje Volkswagen Tiguan w ofercie na rok 2009?

Volkswagen Tiguan z 2009 r. został wyceniony na 2200 funtów. Routan był niższy i wyniósł 2000 funtów. Touareg 2 kontynuował ten trend i osiągnął cenę 7716 funtów. Wszystkie pozostałe modele VW na liście, w tym Golf, GTI, Jetta, Beetle, Passat, Eos, GLI i R32, nie mają określonej ładowności. Tiguan był podstawowym modelem VW w tym segmencie, podczas gdy Touareg pozostał okrętem flagowym do pojazdów ciężkich.

Dlaczego większości Volvo tej epoki nie można holować (i jest jeden wyjątek)

Przestudiowałeś cechy. Przyjrzałeś się tablicom rozdzielczym. S60 2006 wyróżnia się maksymalną ładownością wynoszącą 3300 funtów. Wszystkie inne modele od 2006 do 2009? Zero. Mówiąc dokładniej, brakuje danych, co zwykle oznacza „nie próbuj” lub „wymaga specjalnego pakietu, który nie był dołączony w standardzie”.

Jeśli planujesz holować łódź swoim Volvo S80 z 2009 r., zatrzymaj się. Dane są jasne. W tym zestawie danych tylko S60 z 2006 r. ma podany maksymalny uciąg.

S60 2006 to jedyny model Volvo w gamie na lata 2006–2009 o określonym maksymalnym uciągu wynoszącym 3300 funtów.

Które modele Volvo miały uprawnienia do holowania w latach 2006–2009?

Rozłóżmy to rok po roku. To nie jest sytuacja typu „być może”.

  • 2006 : Tylko S60. 3300 funtów (około 1500 kg).
  • 2007 : Nie określono modeli.
  • 2008 : Nie określono modeli.
  • 2009 : Nie określono modeli.

Modele takie jak XC90, V70 i S40 znajdują się na listach dla każdego roku, ale są oznaczone myślnikami. Oznacza to, że nie są tu rejestrowane żadne oficjalne dane dotyczące uciągu. Jeśli przewozisz coś cięższego od małego bagażnika na rowery, przekraczasz limity zalecane dla konkretnego wyposażenia i roku modelu.

Jak S60 z 2006 r. wypada w porównaniu z innymi sedanami średniej wielkości?

3300 funtów (około 1500 kg) to skromna liczba. Dla kontekstu, wielu zawodników średniej klasy w tym okresie trzymało 4000–5 000 funtów (około 1800–2250 kg). Ocena S60 plasuje go w kategorii „lekkie zastosowanie użytkowe”. Poradzi sobie z małym kamperem, kajakiem na przyczepce czy małą łódką. Nie jest przeznaczony do ciężkich przyczep dla koni ani dużych samochodów dostawczych.

Jeśli rozważasz holowanie S60, sprawdź instrukcję obsługi dotyczącą konkretnego wyposażenia. Liczba 3300 funtów prawdopodobnie odnosi się do konkretnej kombinacji silnika i skrzyni biegów. Opcje T5 lub T6 mogą mieć inne ograniczenia, ale nie są one osobno wyróżnione w tym zestawie danych. Co do zasady, jeśli nie zostaną podane dane, nie należy zakładać, że są one bezpieczne.

A co z XC90 lub V70?

Można by pomyśleć, że SUV-y będą holować lepiej. Mają większy prześwit i trwalszą ramę. Ale dane mówią, że nie. Uciąg nie jest rejestrowany dla XC90, V70 ani żadnego innego modelu Volvo od 2007 do 2009 roku.

Dlaczego? Być może dlatego, że Volvo nie sprzedawało tych modeli jako pojazdów ciągnących. Lub wydajność różniła się w zależności od rynku. W każdym razie dla swoich celów traktuj je jako pojazdy nieciągnące. Jeśli musisz przenieść łódź, zajrzyj do specjalistycznego pojazdu holowniczego. Bezpieczniejszym wyborem może być Subaru Outback lub Toyota Highlander, choć warto sprawdzić ich osiągi.

Gdzie znaleźć więcej specyfikacji Volvo

Jeśli zagłębisz się w liczby, pomocne może być również to:

попередня статтяDlaczego bateria Ultium firmy GM może wreszcie wypełnić lukę w stosunku do Tesli
наступна статтяJak naprawić ugięcie przyczepy za pomocą zmniejszonego zaczepu