Je kent waarschijnlijk de basis. Je weet wat 0-60 keer betekent. Je kent de kubieke meter laadruimte en de MPG op de snelweg. Je winkelt naar specificaties zoals pk’s en koppel. Dit zijn de nummers waarmee u het kantoor van de dealer kunt bereiken.
Maar er is één getal dat genegeerd wordt. Het is niet flitsend. Het komt niet voor in brochures. Het is de Gross Axle Weight Rating of GAWR.
Negeer het op eigen risico.
Het gaat er niet om hoe snel je kunt gaan. Het gaat erom of je onderweg blijft. Elk voertuig, van een compacte sedan tot een klasse A-camper, heeft zijn limiet. De fabrikant stelt voor elke as een maximaal gewicht vast. Vooras. Achteras. Aparte limieten. Je kunt ze niet overschrijden.
Het verschil tussen GAW en GAWR
Hier ontstaat verwarring. Mensen halen twee termen door elkaar die op elkaar lijken, maar heel verschillende dingen betekenen.
GAWR is de vaste limiet. Het wordt ingesteld door de ingenieur die de ophanging heeft ontworpen. Het verandert niet op basis van wat je bij je hebt. Het is een hard plafond.
GAW is het werkelijke gewicht op de as op dit moment. Dit aantal fluctueert.
Zie het zo: GAWR is de snelheidslimiet. GAW is uw werkelijke snelheid. Je kunt 55 worden, of je kunt 65 worden. De limiet blijft op 65.
Laad een pick-up met 400 kilo rotsblokken. Uw GAW gaat met 400 pond omhoog. Maak ze leeg. GAW daalt met 400 pond. De GAWR? Het beweegt nooit. Het zit daar, onverschillig voor uw lading.
Waarom overbelasting dingen kapot maakt
Fabrikanten raden deze cijfers niet. Ze berekenen ze. Ze houden rekening met het leeggewicht van het voertuig. Ze voegen het gewicht van de passagiers toe. Ze omvatten vracht. Als u sleept, houden ze rekening met het gewicht van de aanhangertong. Dat zit allemaal op de assen.
Het overschrijden van de limiet is gevaarlijk. Het gaat niet alleen om bandenpech. Het gaat om controle.
Plaats te veel gewicht op de achteras van een auto. Je verliest stuurreactie. De voorbanden trekken hun gewicht niet meer. Ze zijn licht. Ze glijden uit. De remmen worden minder effectief omdat de voorremmen meestal het zware werk doen. Als de achterwielophanging overbelast raakt, buigen componenten. Ze breken. Je verliest de controle.
Trailers zijn nog erger. Ze hebben hun eigen GAWR. Onjuist laden op een aanhangwagen is een belangrijke oorzaak van ongevallen. Je hebt balans nodig. Je moet de cijfers respecteren.
Waar u uw GAWR kunt vinden
Je hoeft geen monteur te zijn om dit te vinden. Kijk naar de deurpost aan de bestuurderszijde. Er zit een etiket op. Het vermeldt het bruto asgewicht voor zowel de voor- als de achteras.
Als u het etiket niet kunt vinden, raadpleeg dan de website van de fabrikant. De meeste merken publiceren deze specificaties online.
De gegevens: Acura en Audi GAWR
Als je een premium import rijdt, zijn de limieten streng. Hier zijn de gegevens voor Acura- en Audi-modellen van eind jaren 2000.
Acura GAWR
De Acura TSX en MDX vertonen duidelijke splitsingen voor/achter. De MDX is een zwaarder voertuig, vandaar de hogere beoordelingen.
| Jaar | Model | GAWR (voor/achter) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2006 | RL | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2006 | RSX | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2006 | TL | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2006 | TSX | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | MDX | 2888 pond / 3175 pond |
| 2007 | RL | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | RDX | 2546 pond / 2381 pond |
| 2007 | TL | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | TSX | 2335 pond / 2030 pond |
| 2008 | MDX | 2888 pond / 3175 pond |
| 2008 | RL | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | RSX | 2546 pond / 2381 pond |
| 2008 | TL | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | TSX | 2335 pond / 2030 pond |
| 2009 | MDX | 2888 pond / 3175 pond |
| 2009 | RL | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | RSX | 2546 pond / 2381 pond |
| 2009 | TSX | 2325 pond / 2090 pond |
Gerelateerde specificaties voor Acura zijn onder meer het bruto voertuiggewicht (GVWR), het bruto gecombineerde gewicht (GCWR) en het trekvermogen.
Audi GAWR
Audi’s line-up uit dit tijdperk laat een minder consistente beschikbaarheid van gegevens zien in openbare bronnen, maar de R8 en Q7 vallen op door hun specifieke techniek.
| Jaar | Model | GAWR (voor/achter) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2006 | A4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2006 | A6 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2006 | A8 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2006 | S4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2006 | TT | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | A3 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | A4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | A6 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | A8 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | Q7 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | RS4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | S4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | S6 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2007 | S8 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | A3 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | A4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | A5 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | A6 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | A8 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | Q7 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | R8 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | RS4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | S4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | S5 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | S6 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | S8 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2008 | TT | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | A3 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | A4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | A5 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | A8 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | Q7 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | R8 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | S4 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | S5 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | S8 | Gegevens niet beschikbaar in bron |
| 2009 | TT | Gegevens niet beschikbaar in bron |
Gerelateerde specificaties voor Audi zijn onder meer GVWR, GCWR en laadvermogen.
De meeste fabrikanten publiceren een volledige lijst. Je kunt zoeken op merk. Acura, Audi, BMW, Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Honda, HUMMER, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Jaguar, Jeep, Kia, Land Rover, Lexus, Lincoln, Mazda, Mercedes-Benz, Mercury, MINI, Mitsubishi, Nissan, Pontiac, Porsche, Saab, Saturn, Scion, smart, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo.
Controleer de cijfers. Dienovereenkomstig laden. Zorg ervoor dat uw banden het niet begeven omdat u het etiket op een deurkozijn niet hebt gelezen.
BMW GAWR-limieten
De Duitse techniek in deze chassis is stevig. Je moet weten waar de assen breken. BMW vermeldt het bruto asgewicht voor veel sedans en coupés alleen in bepaalde modeljaren.
Modellen uit 2006
Voor de E46 M3 en E60 530 zijn hier geen openbare GAWR-gegevens vermeld. De zware hitters zijn de M5 en M6. Als u aftermarket-wielen en -remmen vervoert, controleer dan uw plaatselijke DMV. De Z4M zit in de sportwagenbeugel.
Modellen uit 2007
De E90 3-serie en E60 5-serie gaan door. De Alpina B7 is een slaapcabine. Het weegt meer dan het lijkt. De Z4 (E85/E86) heeft een specifieke beoordeling. Voor: 2.767 pond. Achter: 3.770 pond. Die achteras zorgt voor het motorkoppel. De Z4M krijgt een vergelijkbare behandeling.
Modellen uit 2008
De 1-serie sluit zich aan bij de partij. 128 en 135 modellen. De E92 M3 keert terug. De X6 debuteert. Het is een crossovercoupé. Het deelt DNA met de X5. De Z4M blijft bestaan.
Modellen uit 2009
De 550i valt hier uit de lijst. De M6 blijft. De X5 en X6 zijn uw belangrijkste vervoerders.
“Ken je assen voordat je sleept. BMW-specificaties variëren enorm tussen de 3-serie en de M5.”
Meer BMW-specificaties:
– BMW GVWR
– BMW GCWR
– BMW laadvermogen
– BMW rijklaar gewicht
– BMW-lading
– BMW-trekvermogen
Buick GAWR-limieten
Het premiummerk van GM bestaat niet alleen uit badges. De Rainier en Terraza hadden harde limieten. De Enclave veranderde het spel in 2008.
Modellen uit 2006
De Rainier deelt een platform met de GMC Envoy. Voor: 2.950 pond. Achter: 3.200 pond. De Terraza is een kleinere crossover. Voor: 1.148 pond. Achter: 960 pond. Die achtergrens is krap. Overbelast de rug niet. Voor de LaCrosse en Luzern zijn geen gegevens vermeld.
Modellen uit 2007
De Rainier houdt stand. De Terraza is verdwenen. De LaCrosse en Luzern gaan verder zonder beursgenoteerde GAWR.
Modellen uit 2008
De enclave arriveert. Hij is gebouwd voor comfort, maar heeft echte belastingslimieten. Voor: 3.197 pond. Achter: 3.527 pond. De LaCrosse en Luzern bevatten nog steeds geen GAWR-gegevens.
Modellen uit 2009
De enclave blijft staan. Dezelfde beoordelingen. Voor: 3.197 pond. Achter: 3.527 pond. De LaCrosse en Luzern blijven ongedefinieerd in deze dataset.
Meer Buick-specificaties:
– Buick GVWR
– Buick GCWR
– Buick-laadcapaciteit
– Buick leeggewicht
– Buick Payload
– Buick-trekvermogen
Cadillac GAWR-limieten
Luxe SUV’s vervoeren zware ladingen. De Escalade-lijn is de maatstaf. De CTS- en DTS-sedans hebben specifieke beoordelingen.
Modellen uit 2006
De CTS heeft een duidelijke splitsing. Voor: 2.232 pond. Achter: 2.379 pond. De familie Escalade domineert.
– Escalade: voorkant 3.350 lbs. Achter 4.000 pond.
– Escalade ESV: voorkant 3.060 lbs. Achter 2.809 pond.
– Escalade EXT: voorkant 3.800 lbs. Achter 4.000 pond.
De STS-V en XLR-V zijn prestatievarianten. Geen GAWR vermeld.
Modellen uit 2007
De CTS houdt stand. Voor: 2.232 pond. Achter: 2.379 pond. De Escalade-modellen missen specifieke GAWR-gegevens in deze momentopname. De CTS-V blijft ongedefinieerd.
Modellen uit 2008
Geen gegevens voor CTS- of Escalade-varianten. Bij de STS-V en XLR-V ontbreken nog cijfers.
Modellen uit 2009
De Escalade Hybrid voegt zich bij de vloot. Geen GAWR vermeld. De CTS, DTS en STS-V hebben in deze dataset geen specifieke asclassificaties.
Meer Cadillac-specificaties:
– Cadillac GVWR
– Cadillac GCWR
– Cadillac-vrachtdraagvermogen
– Cadillac rijklaar gewicht
– Cadillac-lading
– Cadillac-trekvermogen
Chevrolet GAWR-limieten
Amerikaans staal. De Silverado-lijnen vertonen enorme variatie. De 3500 HD is een werkpaard. De Traverse komt in 2009 in de mix.
Modellen uit 2006
De Silverado 3500 HD is de koning. Achteras: 8.550 lbs. Voor: 4.670 pond.
De Avalanche 2500 kan 5.500 kg aan de achterkant verwerken.
De Colorado is klein. Voor: 2.533 pond. Achter: 2.896 pond.
De Tahoe en Suburban 1500 delen achterlimieten van 4.000 lbs.
De TrailBlazer EXT: voorkant 3.100 lbs. Achter 3.400 pond.
Modellen uit 2007
De Silverado 3500 Classic-achteras weegt 8.530 lbs.
De Tahoe krijgt een achterhobbel tot 4.100 lbs.
De achterkant van de Avalanche 1500 springt naar 4.100 lbs.
De Colorado blijft stabiel. Voor: 2.533 pond. Achter: 2.896 pond.
Modellen uit 2008
De Tahoe Hybrid weerspiegelt de gasversie. Achter: 4.100 pond.
De Silverado 2500 HD-achterkant heeft een gewicht van 6,084 lbs.
De TrailBlazer zakt iets. Voor: 2.950 pond. Achter: 3.200 pond.
Modellen uit 2009
De Colorado wordt raar. Voorkant: 5.000 pond. Achter: 2.633 pond. Controleer uw configuratie.
De Silverado 1500-vooras springt naar 6.800 lbs. Dat is ongebruikelijk voor een halve ton.
De Silverado 2500 HD-achterkant weegt 4,200 lbs.
De Traverse komt binnen. Voor: 3.197 pond. Achter: 3.527 pond.
De TrailBlazer zakt naar voren naar 2.450 lbs. 3.200 kg achter.
Meer Chevrolet-specificaties:
– Chevrolet GVWR
-Chevrolet GCWR
– Chevrolet vrachtdraagvermogen
– Chevrolet rijklaar gewicht
– Chevrolet-lading
– Chevrolet-trekvermogen
Chrysler GAWR-limieten
De 300C is een baksteen. Het is zwaar. De Aspen is de op Dodge gebaseerde SUV.
Modellen uit 2006
De 300 en 300C hebben geen GAWR-gegevens. De PT Cruiser is licht. Geen gegevens. De Town & Country is een minivan. Geen gegevens vermeld.
Modellen uit 2007
De Aspen arriveert. Voor: 3.100 pond. Achter: 3.900 pond. Het deelt botten met de Dodge Durango. De 300C blijft ongedefinieerd.
Modellen uit 2008
De Aspen houdt stand. Voor: 3.100 pond. Achter: 3.900 pond. De 300 en Pacifica hebben geen beoordelingen.
Modellen uit 2009
De Aspen Hybrid sluit zich aan. Voor: 3.600 pond. Achter: 3.900 pond. Het hybridesysteem voegt gewicht toe. De vooras kan de extra massa hier beter verwerken. De 300C is nog steeds een mysterie.
Meer Chrysler-specificaties:
– Chrysler GVWR
– Chrysler GCWR
– Chrysler-vrachtdraagvermogen
– Chrysler rijklaar gewicht
– Chrysler-lading
– Chrysler-trekvermogen
Ontwijk GAWR-limieten
Ramwagens bepalen het segment. De Sprinter-busjes zijn de echte transporteurs. De Durango is een gezinsverhuizer.
Modellen uit 2006
De Ram 3500 is een beest. Achter: 9.350 pond. Voor: 4.110 pond.
De Sprinter Van 3500 achter: 5.356 lbs.
De Dakota heeft een achterlimiet van 3.600 lbs. Voor: 3.100 pond.
De Ram 1500 is solide. Voor: 3.700 pond. Achter: 3.900 pond.
Modellen uit 2007
De achterkant van de Sprinter Van 3500 springt naar 7.060 lbs. Dat is een aanzienlijke upgrade voor vracht.
De achterkant van de Ram 2500 weegt 6.000 lbs.
Het kaliber komt binnen. Voor: 2.380 pond. Achter: 2.200 pond.
Modellen uit 2008
Ford-belastingslimieten per jaar
Het aanbod van Ford reikt van zware werkpaarden tot sedans voor woon-werkverkeer. De gewichtsclassificaties vertellen het verhaal van wat elk chassis daadwerkelijk aankan.
In 2006 domineerde de E-serie de lastdiagrammen. De E 150 woog 3240 pond vooraan en 3800 pond achterin. Stap over op de E 250 en je krijgt 3550/5520. De E 350 Super Duty ging verder naar 3700/6195. Kleinere vrachtwagens vertelden een ander verhaal. De Escape Hybrid overtrof zijn niet-hybride broer of zus met 2380 voor en 2175 achter. De F-150 bleef stabiel op 3450/3800. De F-250 en F-350 waren de echte krachtpatsers, waarbij de Super Duty-achteras 7000 pond woog op de F-350. Bij de meeste sedans en coupés zoals de Focus, Mustang en Taurus stonden geen gegevens vermeld.
In 2007 waren er kleine verschuivingen. De E-serie bleef ongewijzigd. De Explorer daalde lichtjes naar 2860/3340. De nieuwe Sport Trac heeft 3080/3320 toegevoegd. De vrachtwagens uit de F-serie hielden stand. Opnieuw lieten de luxe- en sportlijnen zoals de Five Hundred, Fusion en Mustang geen beoordelingen zien.
2008 bracht updates voor de E-serie. De vooras van de E 150 sprong naar 3700, terwijl de achterkant op 5120 bleef. De achteras van de E 250 bleef op 5520. De E 350 Super Duty kende een lichte daling naar 3800/6084. De achteras van de F-350 daalde aanzienlijk tot 6262 ten opzichte van de 7000 van vorig jaar. De nieuwe F-450 verscheen, met een serieuze capaciteit van 5600 voor en 9500 achter.
2009 concentreerde zich op het zware einde. De E-serie bleef vanaf 2008 statisch. De vooras van de E 350 Super Duty werd vergroot naar 4200. De F-150 kreeg een hobbel naar 3800 voor en 6100 achter. De F-450-ratings lijken in sommige records omgekeerd (3800/6262), maar de Super Duty-lijnen bleven de belangrijkste gewichtsdragers.
Als u een Ford-truck aanpast, controleer dan de specifieke as. De GAWR-limieten zijn geen suggesties. Het zijn harde mechanische plafonds. Overschrijding ervan leidt tot gebroken bladveren of verbogen bedieningsarmen. Het gebeurt sneller dan je denkt.
GMC-gewichtscapaciteiten
De beoordelingen van GMC komen nauw overeen met die van hun Chevrolet-tegenhangers, maar de naamgevingsconventies kunnen lastig zijn. De Sierra- en Yukon-lijnen zijn waar de echte cijfers leven.
Gegevens uit 2006 tonen de Canyon op 2533/2896. De Sierra 1500 begon sterk op 3150/3686. De zware slagmensen waren de Sierra 2500 en 3500. De 2500 raakte de 4410 voor en de 6084 achter. De 3500 ging naar 4800 voor en 6500 achter. De Yukon zat op 3200/3750, terwijl de XL-versie de capaciteit achterin toevoegde tot 4000.
In 2007 werd de Acadia geïntroduceerd. De rating was 3197/3527. De Canyon bleef stabiel. De Sierra 1500 steeg licht naar 3200/3750. De Sierra 2500 zag een vooras dalen naar 4200. De Sierra 3500 vooras daalde ook naar 4200, met een achterkant van 6390. De Yukon XL schoof naar 3300 voor en 4200 achter.
In 2008 bleven de meeste nummers identiek aan die van 2007. De Yukon Hybrid voegde zich bij de selectie met dezelfde 3200/4100-rating als het benzinemodel. De achteras van de Sierra 3500 bleef op 6390 staan.
2009 bracht een lichte stijging van de Canyon-vooras met zich mee, naar 2633. De Sierra 3500- en Yukon-lijnen bleven stabiel. De Sierra Hybrid verscheen zonder vermelde gegevens, waarschijnlijk als gevolg van de complexiteit van de gewichtsverdeling in vroege hybride vrachtwagenontwerpen.
De ladingen van GMC variëren enorm per uitrusting. Een basis Sierra 1500 heeft een andere capaciteit dan een Denali met het heavy duty pakket. Controleer altijd de deurpoststicker. De gedrukte GAWR is de wet. Negeer de sticker en u loopt het risico dat de as kapot gaat.
Honda-laadgegevens
Honda heeft de neiging de beoordelingen conservatief te houden. Ze geven voorrang aan de afhandeling boven de ruwe lading. De cijfers weerspiegelen die filosofie.
In 2006 leidde de Ridgeline met 309 voor en 3252 achter. De Odyssey was zwaarder met 2833/3197. De meeste auto’s zoals de Accord, Civic en CR-V hadden geen vermelde GAWR. Dit betekent meestal dat de fabrikant geen afzonderlijke aslimieten heeft gepubliceerd, ervan uitgaande dat het ontwerp van het voertuig door standaardgebruikers niet tot het uiterste zou worden geduwd.
In 2007 kreeg de Civic een beoordeling: 2310 voor en 2290 achter. Het Element verscheen met 2300/2205. De Pilot werd toegevoegd aan de lijst op 2865/3155. De vooras van de Ridgeline werd verhoogd naar 3105. De Odyssey bleef op 2833/3197.
In 2008 bleven deze cijfers statisch. De Civic, Element, Pilot en Ridgeline bleven allemaal hetzelfde. De S2000 bleef zonder rating. Honda leek tevreden om de ophanging de last te laten dragen zonder strikte aslimieten voor de lichtere auto’s te publiceren.
2009 bracht een verandering voor de Pilot. De vooras steeg naar 2921, de achterkant naar 3196. De Odyssey bleef op 2833/3197. De meeste sedans en compacts vertoonden nog steeds geen gegevens.
Waarom doet dit er toe? Als u zware lading vervoert in een Pilot of Ridgeline, is de achteras de zwakke schakel. De cijfers zijn krap. Overbelasting van de achterkant heeft invloed op de besturing. Het maakt de voorkant licht. Dat is gevaarlijk.
De Honda CR-V en Element hebben lage voorassen. Plaats geen zware voorwerpen in de voetenruimte voorin. Bewaar het achterin. Het is eenvoudige natuurkunde. De voorwielophanging is er niet voor gebouwd.
Hummer-heavymetal
Hummer deed niet aan lichtgewicht. Hun beoordelingen waren brute kracht. De H2 en H1 Alpha zijn gebouwd voor straf.
Gegevens uit 2006 vermelden de H1 Alpha op 4100 voor en 6800 achter. De H2 zat op 4000/5000. De H3 had geen beoordeling. Dit is vreemd. De H3 is kleiner, maar het gebrek aan gegevens duidt op een zeer flexibele ophanging of ontbrekende documentatie.
In 2007 en 2008 bleef de H2 stabiel op 4000/5000. De H3 liet nog steeds geen cijfers zien.
2009 voegde de H3T toe. Nogmaals, geen gegevens. De H2 bleef ongewijzigd.
De achteras van 5000 pond van de H2 is indrukwekkend voor een voertuig van zijn formaat. Maar de vooras is slechts 4000. Dat is een zware voorkant voor een relatief smal spoor. Het vereist zorgvuldig laden. Leg je te veel in bed en wordt de besturing vaag. De voorbanden verliezen grip.
Hummer-eigenaren tillen deze vrachtwagens vaak op. Een liftkit verandert de geometrie. Het verandert niets aan de GAWR. Sterker nog, het maakt het overschrijden van de limiet gemakkelijker. De ophanging articuleert anders. De ashoeken veranderen. De spanning concentreert zich op de U-gewrichten. Ze breken. Controleer de beoordeling. Ga er niet van uit dat het heavy-duty-label een onbeperkte capaciteit betekent.
Hyundai-beoordelingen
Het Hyundai-assortiment groeide in dit tijdperk. De beoordelingen weerspiegelen een mix van personenauto’s en vroege SUV’s.
2006 had voor geen enkel model een vermelde GAWR. Dit is zeldzaam. Het suggereert dat Hyundai de gegevens voor de Noord-Amerikaanse markt niet heeft gepubliceerd, of dat de voertuigen niet bedoeld waren voor zware aanpassingen.
2007 introduceerde de Santa Fe op 2976/3197. De Entourage kwam opdagen met 2998/3064. De meeste auto’s zoals de Accent, Elantra en Tiburon bleven zonder rating.
In 2008 bleven de beoordelingen van Santa Fe en Entourage statisch. De Tucson
Jeep GAWR: terreinwagens en SUV’s
De Wrangler-serie wordt steeds zwaarder, of misschien gewoon beter uitgerust. Een Liberty uit 2006 woog 2750 pond vooraan en 3150 pond achterin. Spring naar 2007 en de Wrangler klom naar 2650/3400. Dat is een aanzienlijke verandering in de achtercapaciteit. Het bleef daar in 2008 en 2009. De Unlimited-versie van de Wrangler weerspiegelde precies die specificaties. De Commander, Compass, Patriot en Grand Cherokee hadden geen gegevens vermeld in de bronrecords. Als je een zware aanhangwagen trok in een Grand Cherokee uit 2006, vloog je blind op het papierwerk.
“GAWR-limieten zijn geen suggesties. Het zijn juridische en mechanische harde stops.”
Kia GAWR: Familievervoerders
Kia bouwde solide cross-overs. De Sorento uit 2006 verwerkte 3307 pond op beide assen. Evenwichtig. De Sedona-minivan was vergelijkbaar, 2998 voor, 3064 achter. De Sportage was lichter en zat op 2579/2425. In 2007 zakte de Rio in het record met 1918/1874. Kleine auto. Lichte as. De Amanti-, Optima- en Spectra-modellen hadden geen nummers. De Borrego verscheen in 2009 zonder gegevens. De Sorento en Sedona hielden stand in 2007 en 2008. Daar zijn geen veranderingen. De Rio behield zijn lage GAWR-cijfers tot en met 2008.
Land Rover GAWR: luxe banden
De Range Rover vermeldde GAWR niet in de records van begin 2006-2008. Geen van hen. LR3, Sport, klassiek bereik. Leeg. Toen in 2009. De LR2 verscheen eindelijk met 2885 voor en 2995 achter. De rest van het Land Rover-assortiment zweeg over de asgewichten. Als je een LR2 uit 2009 had, had je de cijfers. Anders gokte u op basis van het leeggewicht en de verdeling van het laadvermogen.
Lexus GAWR: precisietechniek
Lexus heeft in deze periode geen GAWR gepubliceerd voor de ES-, GS-, IS-, LS-, SC- of RX-modellen. Geen van hen. Ook de GX 470 en LX 470/570 hadden geen gegevens. Dat is vreemd voor zware SUV’s. Meestal is er een specificatie. De IS-F, LS 600h, GS 450h/460. Allemaal leeg. Het suggereert dat de gegevens niet op dezelfde manier zijn verzameld of vereist voor die specifieke marktsegmenten.
Lincoln GAWR: Amerikaanse bulk
De grote vrachtwagens van Lincoln droegen gewicht. De Mark LT uit 2006 zat op 3450 voor, 3850 achter. De Navigator was zwaarder, 3300 voor, 4128 achter. Een massieve achteras. De Navigator uit 2007 steeg naar 3350/4300. Nog steeds enorm. De Mark LT uit 2008 werd gehouden op 3450/3850. De Navigator bleef op 3350/4300. In 2009 schakelde de Navigator over naar 3450/3850. De rest van de line-up – MKX, MKZ, Town Car, Zephyr, MKS – had geen gegevens. Alleen de twee zware hitters.
Mazda GAWR: bestuurdersauto’s
Mazda’s vrachtwagens en SUV’s hadden uiteenlopende specificaties. De vrachtwagens uit de B-serie waren consistent. B2300: 2400 voor, 2750 achter. B3000: 2625/2750. B4000: 2850/2750. De Tribute had geen gegevens. De Mazda5 minivan uit 2006 was 2218/2355. De Mazda6 was 2372 voor, 2119 achter. Asymmetrisch. De Speed3 uit 2007 was 2216/2064. De MX-5 uit 2007 was 2449/2103. In 2008 was de Mazda6 2216/2064. De Mazda6 uit 2009 verschoof lichtjes naar 2286/2062. De CX-7 en CX-9 hadden geen gegevens. De RX-8 en MX-5 (na 2007) hadden geen gegevens.
Mercedes-Benz GAWR: Duitse techniek
Mercedes heeft GAWR voor geen van hun reguliere modellen vermeld. C-Klasse, E-Klasse, S-Klasse, CLS. De G-Wagon, ML-Klasse, GL-Klasse. Allemaal leeg. Zelfs de SLR McLaren had geen aslastgegevens vermeld. Het is mogelijk dat deze cijfers als bedrijfseigen werden beschouwd of simpelweg niet werden bijgehouden in deze specifieke dataset. Als u een ML350 of GL450 uit 2009 bezat, stonden de GAWR-cijfers niet in dit record.
Mercury GAWR: Fords premiumbadge
Mercury was in wezen een Ford-badgebaan. De Mountaineer, een hybride SUV van Escape/Mariner met een nieuwe badge, vermeldde in 2006 2860 voor en 3340 achter. Dat is alles. De rest van de opstelling – Grand Marquis, Mariner, Milan, Montego, Monterey, Sable – had geen gegevens. Alleen de Bergbeklimmer droeg de cijfers. Het is logisch. De Mountaineer was de zware lifter. De sedans waren licht. In deze context werden de cijfers waarschijnlijk niet als cruciaal beschouwd voor de kleinere auto’s.
MINI GAWR: Klein maar zwaar
MINI was verrassend specifiek. De Cooper Convertible uit 2007 was 1918 voor, 1697 achter. De hardtop was van 1929 voor, 1653 van achter. Voor zwaar. Klassiek MINI-vooroordeel. De Clubman uit 2008 balanceerde op 1830/1830. De Convertible en Hardtop behielden hun nummers uit 2007. In 2009 was de John Cooper Works Hardtop 1918/1676. De JCW-clubman was 1929/1863. Alle MINI-modellen in deze serie hadden gegevens. Het ging hen om de cijfers. Kleine auto, hoge belasting van de voorste veerpoten. De GAWR vooraan is consistent hoger dan de achterkant.
Toyota GAWR-gegevens
Laten we eens kijken naar de cijfers voor Toyota. Ze dumpen niet elk jaar de specificaties voor elke afzonderlijke trim. Je moet graven.
In 2006 woog de Land Cruiser 3595 kg op de vooras en 4220 kg op de achteras. De RAV4 was lichter op zijn pinnen en zat op 2535 voor en 2435 achter.
In 2007 kreeg de achteras van de RAV4 een serieuze upgrade. Het sprong naar 4730 pond. De voorkant bleef op 4430. Ondertussen begon de Toendra sterk met 3900 voor en 3800 achter.
In 2008 viel de RAV4 terug naar de vorige 2535/2435-splitsing. De Land Cruiser-gegevens werden donker.
2009 bracht de Venza in de mix, maar nogmaals, er werd geen GAWR vermeld. De RAV4 bleef stabiel op 2535 voor en 2435 achter.
Pro-tip: Als u met een Land Cruiser sleept, controleer dan het vermogen van de achteras. Die capaciteit van 4220 lb is waar het gewicht leeft.
Suzuki GAWR-storing
Suzuki is niet meer wat het was. Maar toen ze auto’s bouwden, hadden ze specifieke grenzen.
De XL7 was een werkpaard. In 2006 verwerkte hij 2205 lbs vooraan en 2866 lbs achterin.
De Aerio en Forenza waren lichter. Beiden zaten ongeveer 1918 lbs op de vooras. De achterkant was gevarieerd. Aerio nam 1940 pond. Forenza nam 1764 pond.
In 2007 werd de SX4 geïntroduceerd. Vooras: 2050 lbs. Achter: 1786 pond. De XL7 werd ook sterker en ging naar 2590 voor en 2921 achter.
2008 liet de SX4 en Aerio vallen. De XL7 bleef op 2590/2921.
In 2009 arriveerde de Equator, maar geen specificaties. De XL7-gegevens zijn verdwenen.
Subaru GAWR-specificaties
Subaru staat bekend om AWD. Dat betekent dat de gewichtsverdeling ertoe doet.
In 2006 vermeldden ze Imprezas. Sedans. Wagens. Outback-sporten. WRX soa’s. Oudere sedans en wagons. Boswachters. Tribecas. Bajias. Geen cijfers.
2007 schrapte de lijst. Nee Baja. Geen WRX STI. Alleen de kernmodellen. Nog steeds geen cijfers.
2008 hield de lijst vergelijkbaar. WRX STI keerde terug. Tribeca werd hernoemd van B9 Tribeca. Nog steeds blanco.
2009 volgde. Boswachter. Nalatenschap. Binnenland. Tribeca. Allemaal leeg.
Waarom geen cijfers? Subaru vermeldt vaak het laadvermogen in plaats van de GAWR in algemene specificatiebladen. Als u exacte aslimieten nodig heeft voor een upgrade van de ophanging, heeft u mogelijk een dealerhandleiding of een schaalcontrole nodig.
slimme GAWR
De smart fortwo kwam in 2008 op de Amerikaanse markt. Hij is klein.
Er zijn in deze algemene tabellen geen GAWR-gegevens openbaar beschikbaar voor het model van 2008.
Opmerking: De auto weegt leeg ongeveer 1.800 kg. Als je dat gelijkmatig verdeelt, kijk je naar assen van minder dan 1.000 pond. Overbelast het niet.
Scion GAWR-limieten
Scion was de jeugdafdeling van Toyota. De auto’s waren eigenlijk Toyota’s met verschillende badges.
tC: Geen GAWR vermeld.
xA / xB: Modellen uit 2006 hadden geen gegevens. In 2007 werden alleen de tC vermeld. 2008 xB en xD toegevoegd. 2009 behouden tC, xB, xD.
Geen cijfers.
Reality Check: Scion heeft gedurende het grootste deel van zijn run geen GAWR-gegevens gepubliceerd. Gebruik Toyota-equivalenten voor hetzelfde platform (Corolla-matrix, enz.) als u harde cijfers nodig heeft voor zware opstellingen.
Saturnus GAWR-gegevens
Saturnus is verdwenen. Maar de gegevens bestaan voor het einde van de regel.
De Vooruitzichten waren de grote. Het deelde een platform met de GMC Acadia.
Van 2007 tot en met 2009 droeg de Outlook 3197 lbs op de vooras en 3527 lbs op de achteras.
De Aura, VUE, Sky, Ion, Relay, Astra… geen cijfers.
Opmerking over de versnellingsbak: De achteraswaarde van de Outlook is redelijk voor een crossover. Als u sleept, houd u dan aan de limiet van 3527 lb. Dwing het niet.
Saab GAWR-specificaties
Saab is een ander spookmerk. Maar in 2008 en 2009 gaven ze ons cijfers voor de 9-7X.
Dat is de rebadge van de GMC Envoy. Het is logisch.
2008: 2950 voor / 3400 achter.
2009: 2950 voor / 3400 achter.
Voor 9-3 en 9-5 werden geen gegevens vermeld.
Context: De 9-7X was onderhuids een zware vrachtwagen. Dat achterasvermogen van 3400 lb weerspiegelt zijn GM-erfgoed. Als u er een herstelt, houd daar dan rekening mee bij het upgraden van schokken of veren.
Porsche GAWR
Porsche vermeldt GAWR niet altijd in algemene consumententabellen. Ze richten zich op prestatiestatistieken.
2006: Cayennepeper. Geen gegevens.
2008: 911. Boxter. Cayenne. Kaaiman. Allemaal leeg.
2009: 911 Carrera. Bokser. Cayenne. Kaaiman. Allemaal leeg.
Takeaway: Porsche-eigenaren vertrouwen bij hun dagelijkse beslissingen doorgaans op het laadvermogen en de bandenwaarderingen (Load Index) in plaats van op harde GAWR-cijfers. Als je een Cayman aan het bouwen bent, controleer dan de zijwand van de band. Dat is je echte limiet.
Pontiac GAWR
Pontiac is dood. Maar de gegevens van 2006-2009 zijn nog steeds beschikbaar.
De Torrent was de consistente. Hij droeg 2535 lbs voor en 2535 lbs achter. Symmetrisch. Eenvoudig.
De Grand Prix had gegevens in 2007: 62/38? Dat lijkt op een typefout of een procentuele splitsingsfout in de bron. Het is waarschijnlijk bedoeld als gewichtsverdeling of als specifieke trimlimiet, maar zonder een totaal GVWR is het verwarrend. Neem aan dat het geen standaard GAWR-cijfer is.
Andere modellen: G5, G6, GTO, Solstice, Vibe, G8. Allemaal leeg.
Let op: Als je een Torrent aanpast, weet dan dat deze een platform deelt met de Buick Enclave. De aswaarderingen zijn identiek.
Nissan GAWR
Nissan heeft een rommelige datageschiedenis. Sommige modellen, sommige jaren.
Altima (2006): 2399 voor / 1991 achter. Asymmetrisch.
Frontier (2007-2009): 3296 voor / 3197 achter. Bijna symmetrisch.
Titan (2007): 3300 voor / 3800 achter. Zware achteras.
De meeste andere Nissans (350Z, Armada, Maxima, Murano, Pathfinder, Quest, Sentra, Xterra) hebben geen gegevens.
In 2008 en 2009 bleven de gaten in Frontier en Titan behouden. De Altima-gegevens verdwenen na 2006.
Waarom de asymmetrie? De zware motorruimte en stuurcomponenten van de Altima belasten de vooras waarschijnlijk meer. De achteras van de Titan is sterker om ladingen en slepen aan te kunnen.
MitsubishiGAWR
Mitsubishi is stil over de specificaties.
De Raider is het enige model met consistente gegevens van 2006 tot 2009.
Raider (2006-2009): 3100 voor / 3600 achter.
Dat is een Dodge Raider met een nieuwe badge. Hij deelt zijn chassis met de Dodge Ram. De beoordelingen komen overeen.
Andere modellen: Eclipse, Endeavour, Galant, Lancer, Montero, Outlander. Allemaal leeg.
** Kortom: ** Als u Mitsubishi GAWR-gegevens nodig heeft, zoekt u het Dodge-equivalent op. De overvaller is de sleutel. Voor de Eclipse of Lancer staat u er alleen voor.
Volkswagen-gegevenshiaten en Volvo-aslimieten
De Volkswagen-sectie vertelt een verhaal van onvolledige gegevens. Voor de modeljaren 2006 tot en met 2009 zit de lijst vol gaten.
Golf? Geen nummer.
GTI? Leeg.
Jetta? Niets.
De Kever cabriolet en coupé? Hetzelfde verhaal. De Passat sedan, stationwagon en zelfs de high-end Phaeton zijn allemaal gemarkeerd met een streepje. De Rabbit, Touareg, Eos, GLI, R32, Routan en Tiguan missen allemaal specifieke cijfers voor het bruto asgewicht in deze dataset.
Het is frustrerend voor iedereen die een aanhangwagen wil trekken of een ophanging wil aanpassen. Je hebt die cijfers nodig om je grenzen te kennen. Maar hier ontbreken ze gewoon.
“Door het ontbreken van gegevens voor de meeste VW-modellen blijven liefhebbers gissen naar veilige laadlimieten.”
Er is één uitzondering voor Volvo, waar de gegevens daadwerkelijk bestaan.
Asgewichtverdeling van Volvo
Volvo liet ons niet voor elke afzonderlijke auto in de steek. In 2006 vertoonde de S80 een verdeling tussen voor en achter van 2230/2290. De XC90 kreeg een hogere score van 2820/3150.
Het modeljaar 2007 hield de XC90 op 2820/3150. Bij de meeste andere modellen (C70, S40, S60, V50, V70, XC70) stonden nog steeds geen gegevens vermeld.
In 2008 veranderde het beeld. De V70 daalde naar 2690/2513. De XC70 kwam uit op 2800/2646. De XC90 bleef consistent op 2820/3150. De C30, C70, S40, S60 en S80 stonden nog steeds niet op de lijst.
2009 bleef stabiel.
De V70 bleef op 2690/2513.
De XC70 bleef op 2800/2646.
De XC90 bleef op 2820/3150.
Bij alle andere Volvo-modellen uit deze jaren waren geen GAWR-gegevens verstrekt.
Waarom deze cijfers ertoe doen
Het kennen van uw bruto asgewicht is niet alleen maar papierwerk. Het is veiligheid.
Het overschrijden van de GAWR voor of achter kan een defect aan de ophanging veroorzaken. Het heeft invloed op het remmen. Het verpest de handling. Als je aan het slepen bent, verleg je elke keer dat je de snelweg opgaat die grenzen.
De onderstaande links helpen het grotere geheel uit te leggen.
- Wat is het basisleeggewicht?
- Hoe banden werken
- Hoe een auto te kopen
- Hoe werken vrachtwagenweegstations?
- Hoe auto-ophangingen werken
- HowStuffWorks – Vrachtwagenskanaal
Meer bronnen:
– Ford Motor Company
– Koopgids voor nieuwe auto’s
– Nationale snelwegverkeersveiligheidsadministratie (NHTSA)
Bronnen:
– Autopedia. “TISC-voertuigweegprocedures.” (25 september 2008)
– Carlist.com. “Automotive-woordenlijst: bruto asgewicht.” (25 september 2008)
– Ford Motor Company. “Ford-voertuigen: Help – Woordenlijst.” (25 september 2008)
– Motortijdperk: autogeschiedenis. “Woordenboek met autovoorwaarden: Gr.” (25 september 2008)
– Koopgids voor nieuwe auto’s. “Bruto asgewicht (GAWR).” (25 september 2008)
– Amerikaanse ministerie van Transport – NHTSA. “Een aanhangwagen trekken, uitgerust zijn voor de veiligheid: als u al een trekvoertuig heeft.” (april 2002).


















